Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
Jaro2846
modelár

Príspevkov: 5

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 14:29 | odkaz na príspevok
Ahojte, som tu nový a potreboval by som pomôcť s týmto.

Našiel som doma servo Hitex HS-785HB, prijímač FUTABA FP-R122JE a baterky Enrichpower 1500mah. Ale chýba mi k tomu ovládač?

Viete mi poradiť aký ovládač k tomu ide?

Alebo lepšia otázka ako prinútim servo aby sa točilo? čo všetko mi k tomu treba?

Ďakujem za Vaše odpoveďe

pepe206
modelár

Príspevkov: 596

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 14:54 | odkaz na príspevok
prijimac je starý v AM modulacii k tomu uz asi vysielacku nenajdes, servo chces aby sa tocilo na povel od vysielacky ci ti staci ked zapnes vypínač aby sa zacalo tocit, k comu to potrebujes ?
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
saroj
modelár

Príspevkov: 532

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 15:47 | odkaz na príspevok
Týmto prijímačom sa nezaoberaj, je to hudba minulosti. HS-785HB servo určené ako naviják plachiet pre plachetnice rozhýbeš aj napr. týmto servotesterom. http://www.nataair.sk/nataair/eshop/6-1-Serva/97-2-Loze-krytky-programatory/5/4365-Servotester-mini
Bydlisko: Brezová pod Bradlom ( 67 rokov )
Jaro2846
modelár

Príspevkov: 5

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 16:16 | odkaz na príspevok
Ahoj, ďakujem za odpoveď.

Potrebujem aby sa začalo točiť na diaľku.

pepe206:
prijimac je starý v AM modulacii k tomu uz asi vysielacku nenajdes, servo chces aby sa tocilo na povel od vysielacky ci ti staci ked zapnes vypínač aby sa zacalo tocit, k comu to potrebujes ?



ďakujem za odpoveď.

Alebo mi skúste poradiť ako to servo budem vedieť na diaľku ovládať aby sa začalo točiť? Čo všetko k tomu potrebujem? Privítam aj iné nápady

A prípadne aj daké iné baterky k tomu alebo na tieto nabíjačku.

saroj:
Týmto prijímačom sa nezaoberaj, je to hudba minulosti. HS-785HB servo určené ako naviják plachiet pre plachetnice rozhýbeš aj napr. týmto servotesterom. http://www.nataair.sk/nataair/eshop/6-1-Serva/97-2-Loze-krytky-programatory/5/4365-Servotester-mini



pepe206
modelár

Príspevkov: 596

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 16:36 | odkaz na príspevok
ked ho chces tocit na dialku budes potrebovat dialkove s prijimacom https://www.rcsvet.sk/317-pakove bateriu mas a nabijacku https://www.rcsvet.sk/116-nabijece zalezi kolko chces investovat aci sa ti to oplati pripadne pokukat bazar
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
Jaro2846
modelár

Príspevkov: 5

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 16:46 | odkaz na príspevok
Ak by som chcel pokukať na bazoši tak čo mám konkretne hľadať? aby to malo aké parametre?

Prípadne ak by sa dalo že by ste mi poslali konkrétny link na ten a ten produkt čo potrebujem k tomu a k tomu a ja by som to len objednal.

Vysvetlím Vám ešte raz princíp, potrebujem na diaľku ovládať to servo čo sa bude točiť, tým na seba bude navíjať šnúrku, ktorá odpáli sieť.

Prípadne iba jednoduchý ovládač s jedným gombíkom, ktorý ked potlačím tak sa mi jedným smerom bude točiť to servo
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2017 o 20:26 | odkaz na príspevok
tak na to ti stačí ľubovolný funkčný vysielač + prijímač... najlepšie v pásme 2,4GHz aby si nemal problém s rušením....... plus potrebuješ ešte akumulátor ktorý síce máš ale neviem či funkčný... ak funguje alebo budeš kupovať tak potrebuješ aj nabíjačku..... ak ju nechceś kupovať a budeš to voľačo čo robíš potrebovať len občas tak vieś použiť aj obyčajné tuźkové baterky napríklad... no a nakoniec to musíś len vśetko správne pozapájať....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Turnigy
modelár

Príspevkov: 400

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 2. 2017 o 20:00 | odkaz na príspevok
Na to ti stačí naletovať na motorček serva 2 kábliky a objednať z ebay relé na diaľkové ovládanie (asi 4€) ktoré bude priamo pripájať baterky na motorček serva.

http://www.ebay.com/itm/433MHz-1-CH-Wireless-Relay-RF-Remote-Control-Switch-Receiver-Transmitter-12V-10A-/131926535355?hash=item1eb76f2cbb:g:YgEAAOSwGtRXyTf8
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 2. 2017 o 23:44 | odkaz na príspevok
tak táto varianta ma nenapadla.... asi som zaťažený na klasickú modelárčinu....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Jaro2846
modelár

Príspevkov: 5

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 2. 2017 o 20:57 | odkaz na príspevok
Ďakujem za odpoveď, to bude asi najlepšie riešenie. A nevadí že servo je 6V a relé bude 12V ?

Ďakujem

Objednal by som toto:
http://zarucene.sk/produkt/12v-spinac-rozpinac-rele-na-dialkove-ovladanie/

A nabíjačka na tie moje baterky môže byť táto?
https://www.tatramodel.sk/zakladna-ponuka/nabijacky-zdroje/nabijace/FO-FS-NX84E-fusion-nabijec-sprint-nx84-4-8nimh-1a-deltapeak-ac/



Turnigy:
Na to ti stačí naletovať na motorček serva 2 kábliky a objednať z ebay relé na diaľkové ovládanie (asi 4€) ktoré bude priamo pripájať baterky na motorček serva.

http://www.ebay.com/itm/433MHz-1-CH-Wireless-Relay-RF-Remote-Control-Switch-Receiver-Transmitter-12V-10A-/131926535355?hash=item1eb76f2cbb:g:YgEAAOSwGtRXyTf8
Turnigy
modelár

Príspevkov: 400

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2017 o 16:08 | odkaz na príspevok
Ten prijímač z relé bude potrebovať 12V aby fungoval a servo 6V, to budeš ešte musieť nejako doriešiť. Najlepšie keby si prijímač napájal nejakou 12V baterkou, napríklad 8 tužkových do série. Servo by si mohol napájať priamo z toho packu, ak nemá viac ako 6V
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
petog
modelár

Príspevkov: 353

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2017 o 17:28 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava ( 52 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2017 o 21:35 | odkaz na príspevok
alebo hocijaký 12V motor.... a starý známy špagomatik....
(no to som zvedavý, či niekto z vás ešte pozná špagomatik.... lietali sme s ním v mojom detstve aj vetrone cez 2 metre a menšie motoráky

takže možno najlacnejśie a najjednoduchšie je kúpiť použitú RC súpravu za 20 euro (je aj tu na bazáre... ale kupoval by som zásadne 2,4GHz).... a netrápiť sa....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
saroj
modelár

Príspevkov: 532

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2017 o 22:21 | odkaz na príspevok
Peter
alebo hocijaký 12V motor.... a starý známy špagomatik....
(no to som zvedavý, či niekto z vás ešte pozná špagomatik.... lietali sme s ním v mojom detstve aj vetrone cez 2 metre a menšie motoráky
Špagomatik, čo to je ?
Príspevok z vlákna: z 2015 https://www.rcportal.sk/vas-uplne-prvy-tx-rx-ft9718
saroj:
Moja úplne prvá RC súprava bola DELTA výrobok ZPA Praha. Lietal som už voľné modely A1, A2, upútanec FOTON a neskonale túžil po RC.
A vtedy, niekedy v 1971-1972, mi môj otec doniesol poklad - novučičkú DELTU
( zdroj www.old-rc.sweb.cz/sbirka.html )
Ako vybavovač ( servo ) som používal elektromagnet, alebo motor IGLA v zostave ako tzv. špagomatik. Len jeden kanál, keď smerovka kmitá od dorazu po doraz, ale zato nespočet letových zážitkov.
V súčastnosti používam FUTABA T10CG, ale to už je iná pesnička.
Bydlisko: Brezová pod Bradlom ( 67 rokov )
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2017 o 23:20 | odkaz na príspevok
saroj.... podľa veku.... isto poznáš


no a pre ostatných.....špagomatik...iglamatik (podľa mena motorčeka ktorý jediný bol bežne dostupný).... ako popísať jednoducho.....

predstav si pre jednoduchosť riadiacu plochu - napríklad smerovku... na obe strany má páky.....
- na jednu priviažeš gumičku (niekto používal aj dlhú mäkkú pružinu, ale jednoduchśia bola guma 1x1 alebo také dačo podĺa veľkosti ovládanej plochy... keď tam dáś tú gumu, pritiahne smerovku na jednu stranu....
- na druhú stranu priviažeś silnú niť a jej druhý koniec uchytíš pomocou bužírky - alebo častejśie gumenou hadićkou z bicyklového ventilu na hriadeľ motorčeka....

keď motorček stojí, smerovka je pritiahnutá na jednu stranu gumičkou
keď motorček zopneš, zaćne navíjať nit na hriadeľ a pritiahne smerovku na druhú stranu

no a teraz začala alchýmia.... nastaviť silu gumićky tak, aby počas letu - aj rýchleho pri śtarte bezpečne pritiahla smerovku na svoju stranu... ale aby motorček ju zvládol pretiahnu´t na druhú stranu....

no a bolo este treba nastaviť dorazy smerovky na obe strany tak aby výchylky boli dostatočné aj na ostrú zostupnú zákrutu v prípade termiky...... ale aby to nebolo priveľa a lietadlo neskonćilo vo vývrtke....

no a keď si nacvičíš správnu frekvenciu a dĺźku spínania tak letíš pekne rovno... pripadne zmenou dĺžky zopnutia vieš plynule regulovať priemer oblúka

takže celé bolo veľmi jednoduché a funkčné.... akurát sa občas roztrhla gumićka, uvoľnila nitka na hriadely alebo skapala plochá baterka
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 177 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 7 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: