Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4
autor správa
Johny107
modelár

Príspevkov: 230

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2013 o 14:15 | odkaz na príspevok
Ja tiez suhlasim s nazorom Walkeru, za tie peniaze si bud uz kupim riadny zalietany stroj :
http://www.getfpv.com/multi-rotor-frames/qav500-fpv-quad/ready-to-fly-qav500-rtf.html
alebo si ho proste zlozim a bude to mat aj vykon aj nosnost a daleko lepsie letove vlastnosti ako ta predrazena hracka.
Ani ta NAZA neni bohvieco co tam je, pri navrate do miesta startu sa nestalo prvy krat co ta hracka odletele nevedno kam
ostala po nej len ta biela vysielacka, co vyzera jak pre ceckate blondiny..
Do 350 eur si viem nakupit vsetko co potrebujem pre kvalitnu copteru s GPS, s 9 kanalovou vysielackou, nabijackou, baterkou...
Len nie hento..
Bydlisko: Trnava ( 47 rokov )
tomi79rv
modelár

Príspevkov: 60

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2013 o 08:48 | odkaz na príspevok
Je to pravda že DJI má dosť drahé vecičky, ale ponúkajú aj kvalitu. Phantom je už stroj s ktorým podstate nemusíš nič robiť. Nie každý si vie poskladať svoj vlastný stroj. Nato že Phantom je aký malý má skvelé letové vlastnosti. Nie je pre akrobaciu, ale je veľmi stabilný. Jeho nosnosť a teda aj letový čas sú obmedzené to je fakt! Tvrdiť že NAZA neni bohvie čo je trošku prisilné. Komu uletel stroj si najskôr môže sám, ale neverím že len tomu sa to stane kto má NAZU!
Každopádne tu stále ide o to, kto načo má, aké má skúsenosti a aké má priority. Podľa toho si buď kúpy, alebo poskladá stroj.
Bydlisko: Rožňava
Ludo
modelár

Príspevkov: 773

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2013 o 10:45 | odkaz na príspevok
V zasade suhlasim s predchadzajucim prispevkom...a kazdy mame ine schopnosti a dovednosti a sikovnost a aj priority. Ako som uz pisal ja som si kopter postavil sam na lacnej stredovej uhlikovej doske akurat ze som tam nepouzil original DJI ramena ale nahradil som ich AL profilom 10x10 cim som usetril vahu skoro 130g, a NAZA funguje znamenite.
Co sa tyka NAZy to ze niekomu kopter uleti po zapnuti Fail afe alebo GoHome je len jeho chyba a nie chyba NAZy - je to o dodrzani presne stanovenych podmienok umiestenenia a kalibracie, matika a fizyka nepustia a GPS taktiez nie.
Bydlisko:
eraser07
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 3. 2014 o 02:37 | odkaz na príspevok
ahojte potrebujem pomoc
včera som opravil poškodeny kablik na pripojenie baterie no pri skladani som asi porušil šrobikom jeden kablik a zacal po
pripojeni baterie horiet.Po rozobrani som ten kablik odletoval,jeho druha strana
pravdepodobne ani nebola nikde priletovana.Zatial vsetko funguje aj sa nacita.no lietat som
este neskušal,bojim sa,lebo neviem načo služil ten káblik.
poprosim Vas či mi nevie niekto povedat aku ma funkciu a či bez neho možem použivat Phantoma
Chlapec ma novšieho Phantoma rozobral ho ale on tam ten kablik vobec nema
prikladam fotku s označenym toho kablika čo mi zhorel
za každu radu a pomoc budem vdačny...
Bydlisko: Bratislava petržalka
lopik
modelár

Príspevkov: 9

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 3. 2014 o 07:33 | odkaz na príspevok
ten káblik je priletovaný na plošký spoj k bodom s popisom VCC a GND, to znamená, že to je káblik na prenos napájacieho napätia zrejme k nejakému príslušenstvu. Ak druhý koniec nebol nikam pripojený, tak nebol využitý a to že si ho odstránil vôbec nevadí, nebude to mať pre Teba žiaden vplyv. Skôr by som sa obával o batériu, že ako prežila ten skrat (ale snáď ten káblik prehorel rýchlo, nevyzerá byť hrubý), takže pomerať, nabiť a opatrne do luftu...
Bydlisko: Martin ( 42 rokov )
marecek
modelár

Príspevkov: 800

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 3. 2014 o 07:55 | odkaz na príspevok
na ten kabel sa pripaja napr: FPV alebo nieco podobne.horelo to preto lebo tam je stale 12V. kludne mozes lietat.
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
eraser07
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 3. 2014 o 11:37 | odkaz na príspevok
lopik:
ten káblik je priletovaný na plošký spoj k bodom s popisom VCC a GND, to znamená, že to je káblik na prenos napájacieho napätia zrejme k nejakému príslušenstvu. Ak druhý koniec nebol nikam pripojený, tak nebol využitý a to že si ho odstránil vôbec nevadí, nebude to mať pre Teba žiaden vplyv. Skôr by som sa obával o batériu, že ako prežila ten skrat (ale snáď ten káblik prehorel rýchlo, nevyzerá byť hrubý), takže pomerať, nabiť a opatrne do luftu...



dakujem Vám za info a pomoc ....velmi ste ma potešili, este raz ...dik za ochotu
Bydlisko: Bratislava petržalka
papas
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 3. 2014 o 07:17 | odkaz na príspevok
existuje aj take nieco, rubrika ze.....poskladam ti quadcopter?
karasko
modelár

Príspevkov: 11

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 4. 2014 o 12:32 | odkaz na príspevok
Zdravim Vas.ja mam tiez Phantoma 1 ale asi som sa s kupov uponahlal, bo ak tam zavesim gimbal aj fpv ten letovi cas podla fora bude ubohy.
Chcem sa Vas spytat ze ak by som kupil cisty ram f450-ku dalo by sa na ten ram nahadzat elektronika s toho mojho Phantoma? V podstate by tam bolo vsetko aj gps aj naza len by som dokupil silnejsu bat.a gimbal atd.co vy na to ? dakujem za odpevede
Bydlisko: Bratislava
Marek450
modelár

Príspevkov: 38

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 4. 2014 o 20:40 | odkaz na príspevok
Nie , neslo by to ako ma, okrem NAZA vsetko musi byt ine,
Bydlisko: Cejkov okr. Trebišov ( 49 rokov )
MishoIV
modelár

Príspevkov: 169

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 4. 2014 o 22:44 | odkaz na príspevok
Tie 2212 motory by mohli šlapať na f450 (čiže aj esc).
Marek450
modelár

Príspevkov: 38

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2014 o 07:58 | odkaz na príspevok
No áno, motor hej ale regulátory nie lebo vôbec nie su určené na montáž na model z vonku. To isté plati aj o kompase atd.
Bydlisko: Cejkov okr. Trebišov ( 49 rokov )
MishoIV
modelár

Príspevkov: 169

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2014 o 09:54 | odkaz na príspevok
A keby regle potiahol zmršťovacou fóliou? A aj káble by asi musel predĺžiť.
Ale na jeho mieste by no si nechal phantoma.
Marek450
modelár

Príspevkov: 38

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 4. 2014 o 10:29 | odkaz na príspevok
Aj to je riešenie
Bydlisko: Cejkov okr. Trebišov ( 49 rokov )
salamander
modelár

Príspevkov: 338

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 4. 2014 o 23:05 | odkaz na príspevok
karasko:
Zdravim Vas.ja mam tiez Phantoma 1 ale asi som sa s kupov uponahlal, bo ak tam zavesim gimbal aj fpv ten letovi cas podla fora bude ubohy.
Chcem sa Vas spytat ze ak by som kupil cisty ram f450-ku dalo by sa na ten ram nahadzat elektronika s toho mojho Phantoma? V podstate by tam bolo vsetko aj gps aj naza len by som dokupil silnejsu bat.a gimbal atd.co vy na to ? dakujem za odpevede


Ak tam dáš vrtule s P Visiona a nastavíš Gain na 120 120 100 220 220 tak sa dostaneš na 8 min pri dvoch baterkách na 11 min .
Bydlisko: okr. Prievidza1952 ( 72 rokov )
1 2 3 4
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 309 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: