Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
kamil413413
modelár

Príspevkov: 1286

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 8. 2014 o 21:42 | odkaz na príspevok
Zdravím. Potrebujem poradit v oblasti edf turbíny ktorá (bude jedna alebo dve) bude mat za úlohu pritlačit robota o stenu tak aby robot na nej ostal stát bez spadnutia. robot bdue mat rozmery maximálne 18-20cm (20cm je hranica ktorú nemôžem prekročit) na šírku a dlžka do 20-30cm. vysoký viac ako 40cm nemôže byt. hlavne ide o dodržanie tej šírky. hmotnost robota pokial nerátam edf turbínu aj z napájaním tak 1-2kg. rozmýšlal som použit bud edf turbínu alebo vrtulu z motorom z lietadla. alebo čo by bolo podla váš najvhodnejšie ? Ďakujem za rady.
Bydlisko: Vitanová ( 26 rokov )
hofoo7
modelár

Príspevkov: 562

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 8. 2014 o 22:06 | odkaz na príspevok
vrtula ma lepsi staticky tah - to co ty potrebujes , a na pritlacenie 2 kil na stenu by si potreboval sakramensky silne EDFko
Bydlisko: Kysucky Lieskovec ( 24 rokov )
kamil413413
modelár

Príspevkov: 1286

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 8. 2014 o 22:09 | odkaz na príspevok
takže by bolo lepšie dat vrtulu ? v pomere výkon/rozmer/hmotnost. ešte sa chcem opýtat či existuje niečo čo napojím na bez regulátora a bez vysielača a príjmača budem ovládat niejakým knoflíkom otáčky motora. alebo apson vypnút a zapnút. nemôžem tam používat rc vybavenie.
Bydlisko: Vitanová ( 26 rokov )
hofoo7
modelár

Príspevkov: 562

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 8. 2014 o 22:20 | odkaz na príspevok
malo by to ist ak by si motor a baterku pripojil kablami napriamo , medzi to supnul vypinac , ak chces regulovat otacky tak aj potenciometer
Bydlisko: Kysucky Lieskovec ( 24 rokov )
kamil413413
modelár

Príspevkov: 1286

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 8. 2014 o 22:21 | odkaz na príspevok
ale však ja tam nejdem dávat jednosmeráky. nato sa ja sa spoliehat nebudem. striedak jednoznačne.
Bydlisko: Vitanová ( 26 rokov )
hofoo7
modelár

Príspevkov: 562

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 8. 2014 o 22:24 | odkaz na príspevok
tak s tym ti uz neporadim , elektrotechniku mam nastudovanu iba po jednosmerny prud
Bydlisko: Kysucky Lieskovec ( 24 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 8. 2014 o 08:30 | odkaz na príspevok
Ty by si potreboval skôr takéto niečo prípadne z vysávača s vyšším stat.tlakom a predpokladom že zdroj bude na zemi
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1461

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 8. 2014 o 09:02 | odkaz na príspevok
hofoo7:
malo by to ist ak by si motor a baterku pripojil kablami napriamo , medzi to supnul vypinac , ak chces regulovat otacky tak aj potenciometer


ten potenciometer by som chcel vidieť 8-)
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
Banjo
modelár

Príspevkov: 299

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 8. 2014 o 09:21 | odkaz na príspevok
A co ten robot by ako mal robit ? preco ho chces pritlacit na stenu ? ma nohy , pasy, kolesa alebo ako sa ma pohybovat ?
Si premysli co vlastne chces aby dokazal, ale podla mna tento sposob EDF alebo vrtula nieje moc realizovatelny ,vzhladom na hmotnost ,konstrukciu,ovladanie, aerodinamicke vlastnosti pohonu a hlavne bezpecnost, ono bez prstov sa potom tazko nieco stavia .

trochu to spresni, nikto ti nic normalne nemoze k tomu povedat, lebo si neposkytol tech. informacie o co ide.
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1461

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 8. 2014 o 10:52 | odkaz na príspevok
No, hlavne by bolo dobré vedieť aký zdroj energie plánuje použiť. Či kábel do Bohuníc alebo 4xAA alebo...
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
kamil413413
modelár

Príspevkov: 1286

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 8. 2014 o 21:16 | odkaz na príspevok
tak môžem použit aj že zdroj (max 30A 30V) bude na zemi ale 10metrov káblu niečo váži. najlepšie by bolo ak by bol zdroj na robotovi. ovládat sa bude sám pomocou tlakových senzorovo gyra a senzora na rozpoznávanie farby. ma kolesá 4x4 pohon zatáčat bude ako tank. potrebujem ho pritlačit na stenu továrenského komína na jednu sútaž. musí vyliezt 10metrvo hore a 10metrov naspäť. pritlačit na stenu ho chcem asi vrtulou z lietadla. pokial nenájdem iný jednoduchší spôsob.
Bydlisko: Vitanová ( 26 rokov )
kamil413413
modelár

Príspevkov: 1286

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 11. 2014 o 18:10 | odkaz na príspevok
Tak. nechcem sa chválit je to už niejaký ten čas. Banjo v článku nižšie su fotky toho čo som stihol za necelý mesiac poskladat a s pomocou naprogramovat. bola tam použitá edf turbína s maximálnym tahom pri 6s 2.45kg čo mne stačilo. ako ovládanie na regulátor (mamba monster 1) som použil servotester. na pohon koleis služili motory z lega mindstorm. marianr. žiaden kábel z bohuníc som netahal stačila mi 6s 3300mah lipolka ktorá pri maximálnom výkone a uplne nabitej lipolke vydrzala robota pricucnut ku stene na 2minuty a 44sekund. Robot sa umiestil na tretom mieste s nastúpanými 6.72metra na komíne. tu je článok: http://kosice.korzar.sme.sk/c/7419254/v-obrazoch-na-kosicky-komin-sa-splhali-roboty.html
a v 1:05s je už s upraveným podvozkom aby zdolal 10cm schod. https://www.youtube.com/watch?v=oP6eMAr3Gvs
Bydlisko: Vitanová ( 26 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1461

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 11. 2014 o 10:09 | odkaz na príspevok
Videl som o tom reportáž v TV, hneď som si na teba spomenul. 8-)
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 11. 2014 o 14:32 | odkaz na príspevok
No keby si si dal poradiť mohol si vyhrať samozrejme gratulujem k výkonu
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
kamil413413
modelár

Príspevkov: 1286

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 11. 2014 o 16:44 | odkaz na príspevok
Ďakujem. tak poradit. boli tam tipci s dvojpodvozkovým robot a dvomi turbínami ktoré mali umiestnené tak ako si mi radil Joba. a rozmlátili na tom komíne 2vrtule. jednu len rozbili. ked ju vymenili ledva vyšli 5metrov a rozmlátilo im celú turbinu skratlo im káble a vyhorel motor. aj ked boli jediný z našej kategoria ktorý vyliezli bezproblémovo 10metrov. v mojom pripade som mal chybu v motoroch. tie od lega su velmi slabé. a pri pohone 6x6 ledva prešiel cez rímsu. Som rád ako som dopadol a o rok to bude inný level kedže som sa robotike začal venovat naplno
Bydlisko: Vitanová ( 26 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 340 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 6 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: