Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 7. 2016 o 22:58 | odkaz na príspevok
aj ja som najskôr uvažoval o at9 ale na HK zlacneli 9xr pro o cca 40€ tak cena vyjde približne rovnako aj s modulom a prijímačom (bez telemetrie) ako at9. výhoda je ze at9 ma aj sbus a dizajn je o dosť krajší a na 9xr sa da nahrať opentx no neviem, gimbal nebudem používať bude to len na racera.

at9s kde vieš zohnať tak lacno? ☺
Bydlisko: Prievidza
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 7. 2016 o 01:04 | odkaz na príspevok
No je to na tebe, ja som si študoval čo majú ľudia čo povedať ku obom tým rádiam a to isté by si mal spraviť aj ty ak si nevieš vybrať
Gimbaly som myslel v rádiu:


Tak lacno ho viem teoreticky zohnať z čínskeho veľkoobchodu, len tam je potom ešte treba riešiť drahšiu poštu (zanedbateľná pri veľkých objednávkach) a colníkov - tam sa väčšinou všetky úspory/zisk menia na ďalšie financie pre tento nefungujúci štát.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Beny123
modelár

Príspevkov: 44

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 7. 2016 o 15:12 | odkaz na príspevok
JiriF:
Strata signalu (failsafe mas nastaveny jak) a po pade vysunuty konektor ? Pri tom aute si bol moc blizko. Pred par dnami som to polozil do zita z rovnakeho dovodu

Stratil som aj video signál a to naraz s rc signálom preto si myslím, že sa mi uvoľnil konektor. A failsafe mám nastavený na vypnutie motorov ale používam Active Braking takže motory by sa zastavili okamžite no mám pocit, že na videu sa motory ešte chvíľku točili.
Zatiaľ som nezistil čo ten pád spôsobilo no mám strach, že sa to môže zopakovať. Ešte, že som vtedy nebol sám inak by som ten dron už asi nenašiel
Bydlisko: Prešov
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 7. 2016 o 18:22 | odkaz na príspevok
Skus zaistiť XT60 sk páskou, na aute to pomáhalo
costa
modelár

Príspevkov: 27

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 7. 2016 o 22:29 | odkaz na príspevok
caute, ake kamery pouzivate na nahrávanie? chcem kupit nejaku lacnu a najlepsie podla mna vyzera xiaomi yi, no zas je tolko tych kamier ze tazko povedat ktora je najlepsia
Bydlisko: Prešov ( 29 rokov )
mimimimik
modelár

Príspevkov: 783

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 7. 2016 o 23:41 | odkaz na príspevok
XIAOMI YI mam a som s nou uplne spokojny za taku cenu nezozenies lepsiu a podla mna na bezne ucely uplne postacuje. V pripade ze by ti kopterka aj uletela alebo by nestastne prislala a kamerka by neprezila ty by si to prezil skor ako keby si tam mal nejaku gopro.
Bydlisko: Tisovec ( 33 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 07:50 | odkaz na príspevok
čaute chcem sa spýtať? mam kábel 12awg na napojenie batérie do PDB len je moc hrubý, nedá sa poriadne zapajkovat. môžem tam dat aj hocijaký tenší kábel ale sú to určené káble na lipo? popripade kde sa to da kúpiť u nas? nechce sa mi čakať z činy. dik

ps. pripadne niekto na predaj?
Bydlisko: Prievidza
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 09:38 | odkaz na príspevok
Zlé správy - ak sa ti nedá zaspájkovať 12AWG kábel, tak ti treba novú spájkovačku alebo dobrý cín.
Môžeš tam dať ešte 14AWG.
Silikónové káble s jemným lanením sa lokálne zháňajú problematicky a hlavne draho.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 10:55 | odkaz na príspevok
ako na divoko som ho zapajkoval ale není to ono. to plosak je dosť malý oproti tej 12awg. možno je len chyba v obsluhe - pajkovac amatér ☺
Bydlisko: Prievidza
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 11:17 | odkaz na príspevok
Treba na to hrubý hrot na spájkovačke, dobrý cín, vysokú teplotu a potom to ide samo. Na youtube je plno videí, napríklad: https://www.youtube.com/watch?v=nS0bEuYPJoA
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
tatkoTom
modelár

Príspevkov: 43

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 15:45 | odkaz na príspevok
Acylpirín prípadne Citrodeko použiť ako "kolofóniu-pájkovaciu pastu"
S Acylpirínom ide zaletovať takmer čokoľvek
Bydlisko: Prievidza ( 63 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 20:43 | odkaz na príspevok
@neclovek: diky, dobre a kvalitne video, vyborne pre takych co zacinaju z nicoho (ako ja).
Ale co konkretne je v kontexte buildu racera dobra spajkovacka (kolko W, tepelny rozsah,...), dobry cin (pomer Sn/Pb, obsah tavidla, priemer, bod tavenia,...), dobra teplota (pri kabloch vs. pri komponentoch,...)?
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
neclovek
modelár

Príspevkov: 942

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 21:24 | odkaz na príspevok
Dobrá spájkovačka je hocičo, čo dokáže regulovať teplotu, napríklad aj toto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32515__Soldering_Station_with_Adjustable_Heat_Range_with_EU_Plug_EU_Warehouse_.html . Stačí sa vyhnúť kadejakým čínskym srajdám, čo sa tvária že vedia regulovať teplotu, ale nemajú v sebe teplotný senzor, tak regulujú nanajvýš rýchlosť ohrevu (to je zle, lebo nielen že sa to bude nahrievať pol dňa, ale ešte k tomu sa aj tak ohreje na milión stupňov). Táto z hobbykingu má dobrú reguláciu, je skoro zadarmo a funguje super, len ku nej treba kúpiť sadu hrotov: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__93042__Soldering_Iron_Tip_Set_10_pcs_EU_Warehouse_.html
Dobrý cín je občas problém zohnať, vyskúšal som viacero cínov od noname sračiek z ebayu po nejaké decentné veci z lokálnych obchodov, ale nakoniec som skončil pri Stannol kristall 505 60/40 s 5 jadrovým tavidlom (3%). Spájkovať s tým je ako z rozprávky a iný cín už asi nikdy kupovať nebudem. Na cíne sa naozaj neoplatí šetriť. Väčšinou spájkujem na 250 až 275°C, hrubšie káble, konektory, plošné spoje čo silno odvádzajú teplo (PDB, ESC) spájkujem na 325 až 350°C
Teplota nieje ani tak problém, hlavne je treba spájkovať rýchlo a neohrievať spoj moc dlho aby sa nič neupieklo. Vyššia teplota pomáha vtedy, že keď priložíš spájkovačku na niečo veľké, tak to z nej vycucá teplo, niekedy až tak moc, že prestane spájkovať (záleží od hrúbky hrotu), pri vyššej teplote sa tomu dá zabrániť, ale zas nieje dobré stále spájkovať na vysokej teplote, lebo potom sa z cínu rýchlo odpeče tavidlo a zase máme problém.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
jojak
modelár

Príspevkov: 78

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 22:07 | odkaz na príspevok
henta vyzera fajne, a nieco zo slovenskych eshopov nevies poradit?

a co tato? http://www.conrad.sk/spajkovacia-stanica-s-prislusenstvom.k588417
Bydlisko: Prievidza
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 7. 2016 o 22:32 | odkaz na príspevok
Toto mne funguje najlepsie. Zaletujete s tym vsetko. Aaa samozrejme kvalitny cin ako pisal neclovek. Kludne aj tenky a ked treba letovat vacsie veci tak sa 2-3x prelozi a zamota. Ja mam najradsej staru trafo pajku akurat sa s nou neda letovat vsetko. http://www.gme.sk/spajkovacia-kvapalina-pajeci-kapalina-ne-30ml-p745-007

A samozrejme dolezita vec pri letovani kablov je vysoka teplota a rychlo robiť inak sa cin natiahne-vcucne daleko dnu do kablu pod buzirku a tym padom ostane niekedy az 1cm nepružny.

Este takyto drziak a akukolvek odsavacku na ktorej hrot treba navliect silikonovu hadicku a ste králi letovania http://www.conrad.sk/trojramenny-drziak-toolcraft-zd-10f-7040485.k588124?icc=category-carousel-2level&icn=toprate-technika-spajkovania
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 207 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: