Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Norberto
modelár

Príspevkov: 228

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 17:37 | odkaz na príspevok
Presne tomu sa chcem vyhnúť a preto hľadám riešenie. Idem skladať Martian II -ku už čakám len na rám.

Asi skúsim ten plastik 70 a budem sa snažiť nepadnúť do snehu
Bydlisko: Nová Zámky ( 54 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 17:47 | odkaz na príspevok
Toto je asi podobne jak ten plastik, myslim ze s tym sa snehu bat nebudes musiet...https://youtu.be/u5hSDHqj93g
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
JiriF
modelár

Príspevkov: 184

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 18:16 | odkaz na príspevok
Vlhkost a sneh su nevodive. Vlhkost sa moze vyzrazat ale len na chladnejsom podklade a sneh sa moze roztopit na teplejsom. Vzniknuta voda uz vodiva je. Osobne by som sa mozno bal toho snehu, samotne vyzrazanie vonku nehrozi. Omnoho horsie sa moze stat pokial sa ten lak (vratane toho mojho lieh/kolofonia) dostane na kontakty. Studeny spoj na kontakte je najhorsia mozna zavada na elektronike. V pripade ze bude ochranena len doska, esc a kontakty zostanu nechrane takze mozu zatiect cize to zasa nema zmysel. Cize by som to daval len modely ktore maju vsetko napevno pripajkovane.
Bydlisko: Hlohovec ( 50 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 18:49 | odkaz na príspevok
mam taku otazku ohladne vodivosti.. v prvom rade si pozrite toto video


odkaz na Youtube


a teraz otazka.. je sladka voda vodiva pri nasich 16V? myslim si ze nie, pretoze vo videu testuju vodeodolnost ESC a nie nejakeho waterproof pripravku.. ja ked som ponoril kontakty baterky do vody nestalo sa nic az ked som ju osolil.. a pamatam sa ze ked sa mi nechcelo pajkovat bootjumper na doske chcel som skusit ci to pomoze spojit kvapka vody no nepomohla.. nespojilo ho.. cize s tohto aj s toho videa kde ponoril priamo kontakty baterky do vody a motor sa toci usudzujem ze sladka voda by asi nemala byt vodiva ci? ako to je?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:16 | odkaz na príspevok
zmeraj si s multimetrom odpor sladkej a slanej vody a mas odpoved voda ako taka vodiva nie je, vodive su rozne kationy a mineraly v nej(Na+). preto ked do nej prisipes sol(NaCl) tak je voda viac vodiva.
Norberto
modelár

Príspevkov: 228

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:18 | odkaz na príspevok
Destilovaná voda nie je vodivá vodivé sú nečistoty vo vode, čisto teoreticky by ani sneh nemal byť vodivý ...... či?
Bydlisko: Nová Zámky ( 54 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:23 | odkaz na príspevok
nemal. Vo vode musia byt latky ktore dokazu prijat nejaky elektron a preniest ho ku katode(-)
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:33 | odkaz na príspevok
zmeral som odpor kvapky vody a nenameralo nic.. to znamena ze sladka voda aj sneh by vodivy byt nemal.. takze quadu by sa po pade do snehu teoreticky nemalo stat nic nie? naco ho potom zbytocne patlat
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
JiriF
modelár

Príspevkov: 184

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:34 | odkaz na príspevok
Destilovana voda je takmer nevodiva, ta je sposobena rozpustenymi primesami. Ty mozu byt v snehu, dazdi, vyzrarazana je skor nevodiva ale zalezi na tom ako predtym ako bol povrh predtym znecisteny. Samotna kvapka vody ma vacsi odpor ako kebyze to skratnes srobovakom tzn v mnohych aplikaciach je zanedbatelna. Mne bootpad nefungoval ani pri priamom prepojeni, az potom co som tam napajkoval plosku. Cinan to uz vo vyrobe namocil do podobneho laku (pocitam ze predpokladal export do USA alebo odkial pochadza to video ).
Bydlisko: Hlohovec ( 50 rokov )
mimimimik
modelár

Príspevkov: 783

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:42 | odkaz na príspevok
Mne sa raz stalo ze som isiel lietat po dazdi. Nechtiac som padol na husky krik kde bola este voda a jednu cesticku na PCB mi prepalilo. Ale nic dalsie cize po prepojeni som lietal dalej. Neviem co by to povedalo keby to spadlo na sneh zavisi od okolnosti.
Bydlisko: Tisovec ( 33 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 19:45 | odkaz na príspevok
JiriF OK mohol to zaliat nejakym lakom ale pri pajkovani silovych kablov uz lak nemas.. cize mas odhalene vodice vo vode a nic.. ziadne skraty.. s toho mi vychadza ze sladka voda by vodiva nemala byt pri tych 16tich V nie?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
JiriF
modelár

Príspevkov: 184

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 20:02 | odkaz na príspevok
Silovym vodicom to nema dovod vadit pretoze maju nizku vstupnu impedanciu, riadiace vodice na mikroelektronike maju vysoku impedanciu a tu dokaze voda ovplyvnit. Hod si mobil do zachoda a uvidis ...
Bydlisko: Hlohovec ( 50 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 20:20 | odkaz na príspevok
aha, takze sladka voda alebo teoreticky sneh moze vyskratovat mikroelektroniku? baterke a suciastkam s nizkou impedanciou ale neurobi nic dobre tomu chapem?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 20:42 | odkaz na príspevok
Maximalne zoxiduje kovový povrch na kontaktoch baterky. Baterka je inak vzduchotesna. Mikroelektronika je uz ina vec. napr ATmega sa poskodi ak z jedneho pinu potiahnes viac ako 25mA, co sa moze pri vode lahko stat, hlavne ak je jej vela.
airacutie
modelár

Príspevkov: 266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 11. 2016 o 21:02 | odkaz na príspevok
ako sa tu uz pisalo, cista voda je nevodiva - teda napr destilovana voda je safe. avsak prirodna voda cista nieje. je v nej kopec necistot, ktore su viac ci menej vodive. rovnako ako sneh po roztopeni nieje cista voda. cize lietat nad snehom ok, ale beda do neho padnut ja inak motory bezne cistim v destilovanej vode, potom ich len vyfukam, roztocim a lieta sa dalej
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 174 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Igor,