Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 08:04 | odkaz na príspevok
Ja som chvilu experimentoval s niecim podobnym (ale vyrazne lacnejsim z Banggod): http://www.banggood.com/Sfd-p-985626.html
Najvacsi pruser je s dosahom - ono to komunikuje cez Bluetooth a to ma dosah max 25m na otvorenom priestore. Ked lietas s kopterou, tak urcite lietas dalej nez 25m a automaticky vyletis z dosahu BT.
Ja som to mal nastavene tak, ze mi vo vacku zavibroval telefon ak to vyletelo z dosahu - a ono to vibrovalo v podstate stale.
Ked to chces pouzit, musis byt max. 25m od padu koptery. Pokial mas dobry pipak na koptere, tak z 25m ju najdes podla zvuku - ak padnes napr. 100m od Teba, tak ten Tag vonkoncom Ti nepomoze. Pomoze Ti jedine vtedy, ked padnes do 25m a zaroven odleti bateria. Tag ma pipak v sebe, takze cez bluetooth ho viez zapnut a da sa to pouzit. Realne sa to da pouzit iba v byte ako klucenka, ked cez telefon si vies najst kluce.

Ja som rozmyslal ako taketo vyriesit, kedze jednu kopteru som uz stratil. Zatial ma napadlo iba mat na koptere male GPS, na OSD posielat polohu a kazdy let nahravat cez okuliare. Ked sa koptera strati, na videu najst poslenu poziciu a naklepat ju do turistickej navigacie na telefone (napr. Locus) a najst ju podla poslednej GPS pozicie. Dufat, ze bateria je stale na mieste a pipat. Nic lepsie ma zatial nenapadlo.
Super futuristicke riesenie je kupit FrSky Horus X12, ten ma v sebe GPS (priamo vo vysielaci), potom GPS senzor telemetriu a pomocou GPS v Horuse sa odnavigovat k modelu...

Mozne riesenie cislo 2, tag zo SIM kartou: https://www.aliexpress.com/item/Sales-Magnet-GPS-GSM-Tracker-with-Sim-Card-Memory-TF-Card-Slot-Personal-Vehicle-Tracker-Long/32648428659.html
Len ked nie je mobilny signal kde lietas, tak zase si nahraty...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:05 | odkaz na príspevok
Dzino jasne ?e vyletis z dosahu ale ked sa priblizis ku tagu s mobilom tak ze je na dosah tak nezacne pipat??? Ze ma spusteny alarm a ked dostane z mobilu signal tak sa spusti
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:17 | odkaz na príspevok
No ked sa znova priblizis, tak sa to automaticky pripoji. Pipak zapinas z mobilu, ale ked nevies kde presne koptera padla, tak je problem dost k nej na 25m. Ked si uz v BT dosahu, tak pipak v Tagu nepotrebujes, lebo poloha Tagu sa zobrazi na mape a ides podla mapy.
Ak Ti funguje pipak v koptere, tak ho z 25m budes pocut - cize preto si myslim, ze je to zbytocnost. Ten Tag by Ti pomohol iba ked sa bateria odrthne pri pade a si v 25m dosahu.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:24 | odkaz na príspevok
Dobre. Pipak v koptere mi nefunguje lebo mi vyjebalo baterku. Koptera je zajebana daďe v hlbokej trave a ja ju hladam jak taky k..t a mozno som aj 1m od nej len ju kvoli hustej trave nevidim. Ked zapnem nech pipa klucenka a som od nej daleko pochopitelne nepipa. Ale chodim hladam a nahodou sa priblizim na dosah tak sa rozpipa? Klucenka. Ne kopta. Ta nema baterku
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:34 | odkaz na príspevok
Ked sa k tomu priblizis, tak sa Tag sam nerozpipa... aj ked si iba na 1m od toho.... Musis klikat prstom do mobilu aby sa Tag ozval a pocuvat. Tag ovladas cez mobil.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:35 | odkaz na príspevok
Tiez nad niecim takym uvazujem, kedze som uz mal niekolkokrat "na male"...Ja by som to videl na pipak napajany zo zvlast baterky, ktory by sa zopol akonahle sa odpoji hlavna baterka, to by podla mna stacilo. Vyrobit nieco take by sa isto dalo.. mozno aj kupit.. Urcite to uz niekto riesil...

Inak, priblizit sa na vzdialenost 25m je urcite lahsie nez hladat naslepo... Vacsinou vies ktorym smerom ist hladat...
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:38 | odkaz na príspevok
Nasiel som video na youtube o tej klucenke, teraz je o nieco novsia aplikacia k tomu:

odkaz na Youtube


V 8:32 minute spusta pipak cez telefon.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 09:59 | odkaz na príspevok
Mnoooo to som myslel. Takze treba stale tukat do mobilu. Aj som si myslel ze to tak bude.
Mio: ano da sa tak pipak urobit len dalsia baterka ktoru musis nabijat a narocnost. Kks neviem ako to vymysliet....
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 10:14 | odkaz na príspevok
Ta klucenka ma urcite tiez nejaku baterku co treba nabijat/menit...
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 14:31 | odkaz na príspevok
treba stiahnut baterku az od spodnejo plata riadnym suchacom najlepsie 300mm dlhym 20mm sirokym z multirotorparts.com napajacie kable dat bokom a stiahnut aj tie druhym suchacom s nemusite zosebou nosit klucenky.. nikdy sa mi baterka nevytiahla ani nevypadla ako to mam takto urobene! ani ked sa polhodinu kotulal s tej skaly dole.. ani kameru a ani baterku som ani raz nestratil

Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
igelitka
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 14:34 | odkaz na príspevok
tiez som rozmyslal nad niecim takym... presne nad tymto tu... ale tiez to funguje cez bluetooth... vela nevazi a rozmerovo si myslim ze ok.
http://www.banggood.com/Mini-Smart-Patch-Alarm-Tag-Bluetooth-GPS-Tracker-Locator-For-iPhone-Android-etc-p-988462.html
andrej11
modelár

Príspevkov: 269

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 15:07 | odkaz na príspevok
Thinky: mas pravdu! Len jedna vec ze uz teraz nadavam ze dlho trva vymenit baterku a dalsia vec je ze paskovat to ked je zapnuta baterka? Odkedy ma rozsekala sviňa tak ju zapnem a rychlo polozit dalej na zem kdyby něco... Ale suhlasim s tebou. Je to najjednoduchsie riesenie. Dokonca keby aj pipak skapal tak sa po case zacnu regle ozyvať.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 17:43 | odkaz na príspevok
zapaskujem predok tu hrubu a potom zadok a za 5sekund som prec.. pokial neodarmujes nema preco sa roztocit to sa mi este nestalo ani som to nikdy nevidel ja len hovorim ako to mam poriesene ja zo 100% uspesnostou.. ani raz sa mi baterka neodpojila
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
airacutie
modelár

Príspevkov: 266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 17:54 | odkaz na príspevok
Ja som pouzival toto: http://www.banggood.com/Eachine-Lost-Alarm-Buzzer-Module-Supports-PWM-PPM-SBUS-For-RC-Multirotors-p-1039416.html. Ked som este pouzival PWM. Na SBuse a PPM som to nerozbehaval. Funguje to tak, ze po zapnuti sa nabije kapacitor a ked dojde k odpojeniu baterky, tak do 1min to zacne pipat. Ak sa nepohne Throttle signal, tak zacne pipat po 3 minutach. Malo by to vydrzat pipat niekolko hodin, navyse to funguje aj ako low voltage alarm. Je to sice lahke, ale dost velke, aj preto to mam teraz uz iba v sufliku Ale inak 100% spolahlive to bolo.
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
airacutie
modelár

Príspevkov: 266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 10. 2016 o 22:15 | odkaz na príspevok
Pripajam sa aj ja s mojim prvym skromnym pocinom. Zatial sa to len ladi a obavam sa ze kym to naladim tak poskladam novu

odkaz na Youtube
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 198 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: