Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2017 o 19:06 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2017 o 21:58 | odkaz na príspevok
jeden zimny edit odomna.. bohuzial koli autorskym pravam pesnicky len na PC


odkaz na Youtube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
mirec46
modelár

Príspevkov: 137

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2017 o 22:40 | odkaz na príspevok
Paradne video Marek
Bydlisko: Žilina
Mafi
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2017 o 12:17 | odkaz na príspevok
Pre zaujímavosť - 100 tancujúcich dronov spravilo svetový rekord


odkaz na Youtube


A tu o čosi neskôr 500:


odkaz na Youtube
Bydlisko: Bratislava
palogabris
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2017 o 13:15 | odkaz na príspevok
Vratim sa troska k teme Cleanflight alebo Betaflight. Kazdy ma svoje pre a proti ale kedze som ich nepotreboval pouzivat zatial neviem ktory je na co dobry. Preluskam sa oboma ale prakticke skusenosti s viacerimi doksami a aplikaciami nemam. Mozem vas pani poprosit o info co je lepsie na co pouzit ? Myslim tim aplikaciu cize na ake lietanie. Aplikacia na race je ina ako pre stabilny let, a pod.
Bydlisko: Trencin
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2017 o 16:15 | odkaz na príspevok
palogabris cleanflight je uz historia.. boris b. sa toho ujal a postupne to vylepsoval, cistil od zbytocnosti, zjednodusoval.. a pomenoval si to betaflight.. takze povedal by som ze betaflight mozes dat do vsetkeho a lietat s nim vsetko.. na cleanflight by som uz zabudol
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2017 o 18:36 | odkaz na príspevok
Tak tak netreba v tom vidiet dve veci ale jednu. Bud si das staru verziu alebo new so vsetkym co postupne bolo dorobene.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 1. 2017 o 19:43 | odkaz na príspevok
Este do rozhodovania CleanFligt/BetaFlight treba brat typ dosky. BetaFlight 3.1. presiel na celociselnych vypoctov na floating point a to vyzaduje vyssi vykon procesora. Cize ak mas dosku s F1 procesorom (Naze32 a podobne), tak uz novy BetaFlight ani nemozes dat, lebo procesor nebude stacit na vypocty a dost mozne ze koptera sa neodarmuje vobec.
Cize pre stare F1 dosky bud das staru verziu BetaFlight alebo CleanFlight. Pre dosky F3 a novsie jednoznacne BetaFlight (najnovsiu verziu)
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 1. 2017 o 17:19 | odkaz na príspevok
Mame tu finalny release BF 3.1.0
https://github.com/betaflight/betaflight/releases/tag/v3.1.0

Edit: zaujimavy napad, ale bude to ozaj ako na tych videach?
https://www.indiegogo.com/projects/nimbus-monocoque-racing-drone#/
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2017 o 11:08 | odkaz na príspevok
Konecne po dvoch mesiacoch dorazili veci.

Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2017 o 11:13 | odkaz na príspevok
Parada, kolko to vazi po upravach a aky mas letovy cas?
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2017 o 11:50 | odkaz na príspevok
Poison: super, s tymto setupom mozno prides trochu na chut aj tym nestastnym brushed kopteram, s tymi normalnymi vrtulami to musi ist paradne... Ja osobne by som este dal prec tie svetla, pripadne namiesto nich dal pipak. Tie gumky na zadnych ramenach su naco?

Dzino: ty co mas ten brushless owl, tam mas ake motory, 1102 alebo 1103, 8000 alebo 10000 kv? Vedel by si to porovnat s brushed kopterou +/- rovnakej velkosti na 2S (pripadne aj 1S) s 8520 motormi, aky je tam rozdiel v letovych vlastnostiach? Ci taku brushed kopteru si nemal?
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2017 o 12:00 | odkaz na príspevok
Ahojte este nie som doma len som to v kancli prerobil ked rano bol balik na vsetko Vam odpoviem ked polietam tie gumky len tak boli po ruke nemaju vyznam len aby vodice z motorov neplantali.

Tie ledky su programovatelne v betaflight gui svietia vsetkymi farbami aj ako alarm vybitej bat tak ich tam zatial nechavam.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2017 o 13:27 | odkaz na príspevok
-mio-:
Dzino: ty co mas ten brushless owl, tam mas ake motory, 1102 alebo 1103, 8000 alebo 10000 kv? Vedel by si to porovnat s brushed kopterou +/- rovnakej velkosti na 2S (pripadne aj 1S) s 8520 motormi, aky je tam rozdiel v letovych vlastnostiach? Ci taku brushed kopteru si nemal?

V tom OWLy mam RS1306 motory a vrtule 3035x3 a mam 3S 500mAh/65C Graphene baterie. Mam aj brushed kopteru Eachine Turbine QX70 (motory 8520 1S). Ten Turbine QX70 je najvacsi sunt aky kedy Eachine spravil. Cize to porovnanie nebude prave najlepsie. QX70 ledva lieta - tie vrtule co k tomu davaju je nieco hrozne. Ledva udrzi sam seba vo vise. Kupil som aj lahsiu bateriu s 45C, ale moc to nepomohlo. Pri YAWe sa koptera prepadne v pohode aj o meter, takze je tazke s nou vobec lietat. Po prvej minute sa bateria vybije tak, ze plyn mam takmer na maxime aby som ju udrzal vo vzduchu a ked spravis otocku tak sa hned prepadne aj ked das maximalny plyn. Uz som objednal lahsie vrtule s ktorymi by uz mala aj lietat, ale zatial na QX70 nemam ani jedno dobre slovo. Ked ani to nepomoze, tak Turbine ram leti do kosa a dam standardny 90mm ram (nieco ako ma Poison) a LadyBird vrtule. Motory, FC, kamera su na tom v poriadku. Potom to uz naozaj musi lietat.

Ten OWL je naopak uplne uzasny. Ma dobru odozvu, v pohode urzi vysku aj pri divokych manevroch, ram je super tuhy, takze kopteru mozem kludne oplieskavat a vobec nic sa tomu nestane. Len nevyhodou OWLu je jeho vaha. Samotny ram vazi tolko ako QAV-X (cca 90g)a pritom OWL je iba 130mm ram. S OWLom sa da paradne vyblaznit aj v byte, len treba davat pozor na lahsie veci ako vazy, svietniky atd. OWL ide ako buldozer - neodrazi sa od toho, ale spravi si cestu sam

Pri hladani idealnej koptery na doma som narazil na ram Eachine Aurora 90, ten vazi 27g, takze s vahou by nebol problem a ma kryte motory, takze to by bolo vhodne do bytu. Ked vsetky pokusy zlyhaju, tak to skusim.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2017 o 14:11 | odkaz na príspevok
Aha, takze to nie je mini owl ale normalny owl, ok. No ja by som s takym hebedom v byte nelietal...

K tej Aurore, 27g na 90ku ram je podla mna strasne vela, letovka potom vychadza okolo 100g.
Kedze tam budes moct dat len 11xx motory a 50mm vrtule, bude to asi dost lenive.
Urcite by som hladal nieco lahsie, napr. Chaser88, pripadne X73S (ale ten je len 1S).

Tie turbinove vrtule su velmi neefektivne.
Co som cital tak niektorym sa to vraj zlepsilo ked z nich urobili 2-listy, tak pripadne mozes skusit.
Ale najistejsie riesenie je urcite 90ka ram a LadyBirdy, to som si relativne isty ze to zafunguje...
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 305 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 14 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: