Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2015 o 21:43 | odkaz na príspevok
Pedrozo mendoza to je velmi hodnotny clanok co si napisal to ladenie je super napisane ja k tomu pridam ze som cital dost dobry clanok ako sa dostat k dobrej hodnote P. Udajne je naj najst vrchnu hranicu kedy zacne oscilovat a spodnu hranicu kedy sa uz tazko visi a vraj je ideal stred medzi hodnotami. Este to chcem skusit.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2015 o 21:48 | odkaz na príspevok
super rady peto ..ked si spomeniem ako som sa choval ku kissom ja ja som sa s nimi veru takto nesral no ale co uz, prostrednictvom chyb sa clovek uci
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2015 o 22:09 | odkaz na príspevok
Ospravedlnujem sa opravil som to-neuvedomil som si ako to moze byt pochopene-ako to znelo.
DAKUJEM ZA OPRAVU. OSPRAVEDLNUJEM sa za chybycku dufam ze sa nikto neupiekol

Ano kissi su take nachylne a ano su dodavane v obale ktory je antistaticky
Treba si vsimnut ze kissi su dodavane bez samotneho obalu ako bezne regle. cize pridu v onom obale o ktorom pises mafi.

Zo stranky Flyduino.net -kiss18A:
This Device is ESD sensitive, take precautions in any way, this is no "your coffee is hot warning", its physics we can't avoid, the smaller electronic becomes, the more ESD sensitive it is.
a link ktory je na stranke rovno pod vyssie uvedenym:
https://en.wikipedia.org/wiki/Electrostatic_discharge

http://flyduino.net/KISS-ESC-2-4S-18A-v12_1

Ano netreba byt paranoidny ale tu sa o paranoji hovorit neda, nemam pocit, ze ma niekto sleduje, skor sa snazim poradit ludom, ktory to co som vysie skopcil proste prehliadnu alebo sa na to vy***seru, sak to bude ok. Nie nebude, v mojom pripade teda nebolo, az druhu varku kissov som robil ako treba a az druha varka kissov mi dodnes funguje ako ma, cize -80eur.
Ak ich chces usetrit sprav to ako odporuca vyrobca, ak nie rob si to ako chces...
To je cele, delim sa o svoje tazko zarobene skusenosti. Su tu ludia ktory rataju kazde euro, nemam im to za zle, nie kazdy si moze dovolit drahe veci, ak si ale takyto clovek nasetri na drahe regle a potom mu odidu lebo nieco prehliadol, vykasle sa na to a pojde po cine za 5e kus a hlava v smutku ze to nelieta...ok su aj ine ktore su schopne, ale ja osobne na kissi dopustit nedam lebo viem ako lietaju...kto nevyskusa nepochopi...
Uz len porovnanie s DYS alebo LittleBee, kiss tahal o 50-60g viac ako ostatne spolocne s RG20A boli na tom rovnako, akurat kiss papal zhruba o 0,5A menej pri 100%. Trosku odbieham ale len pre ujasnenie preco ich mam tak rad....


poison:
Pedrozo mendoza to je velmi hodnotny clanok co si napisal to ladenie je super napisane ja k tomu pridam ze som cital dost dobry clanok ako sa dostat k dobrej hodnote P. Udajne je naj najst vrchnu hranicu kedy zacne oscilovat a spodnu hranicu kedy sa uz tazko visi a vraj je ideal stred medzi hodnotami. Este to chcem skusit.

Samozrejme poisonko takto sa to ma robit, najprv P potom I a nakoniec D. Len je rozdiel v postupoch podla toho na co to chces naladit, aj som tu kedysi davno daval hodnotne clanky ako na to z rc group a oscarliang ak si spominas, sam si ich daval do prveho postu -ja len tak ze si nemusel pracne hladat stacilo si kliknut prvu stranku tohto vlakna.


ThinkPad:
super rady peto ..ked si spomeniem ako som sa choval ku kissom ja ja som sa s nimi veru takto nesral no ale co uz, prostrednictvom chyb sa clovek uci

Ale je to tu napisane viac krat. ja sudim ze mi jeden umrel a ostatne sa cudne chovaju prave preto ze prvu varku som spajkoval kadeako...tieto su ok zatial...
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Mafi
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 01:23 | odkaz na príspevok
K tom, čo tu už bolo povedané o nebezpečenstve číhajúcom na polovodičové súčiastky pri manipulácii s nimi a pri ich spracovaní (obyčajne spájkovaní) si dovolím doplniť nasledovné:

Áno, je možné ich zničiť ektrostatickým nábojom (hlavne sa to týka polovodičov typu MOSFET), no rovnako je možné o ne prísť aj použitím nevhodnej spájkovačky - použitím vysokej teploty a/alebo dlhým časom spájkovania. Tu treba zvlášť upozorniť na to, že obľúbené KISS regle sú zvlášť citlivé, pretože kôli svojej naozaj miniatúrnej veľkosti majú relatívne nízku schopnosť odvádzať a rozptylovať teplo, ktoré ich môže spoľahlivo zničiť.

Treba si uvedomiť, že bezpečná práca s polovodičovou súčiastkou je komplex postupov a opatrení, ktoré nespočívajú len v jej ochrane pred elektrostatickým nábojom, ale v rovnomernej a zmysluplnej eliminácii existujúcich rizík. A to od vybalenia súčiastky z obalu, až po jej inštaláciu v aplikácii. Bez akéhokoľvek merania, či dôkazu tvrdiť, že súčiastka bola poškodená takým alebo onakým spôsobom je amatérske a len náhodne môže viesť k relevantným výsledkom, pretože príčina zničenia súčiastky môže byť niekde úplne inde ako sa predpokladá. Preto nie je rozumné sústrediť sa iba na jedno eventuálne nebezpečenstvo a ostatné ignorovať.

Zastávam názor, že v súčasnosti sa viac súčiastok v amatérskom prostredí zničí z dôvodu neodborného spájkovania ako elektrostatickým nábojom. Áno, boli časy, keď sa na MOSFET stačilo pozrieť a bolo po ňom. To je ale situácia spred 20 rokov, dnes sú už tieto súčiastky oveľa odolnejšie. Okrem toho nezabúdajme na to, že vysokou teplotou je možné zničiť prakticky každú polovodičovú súčiastku, aj tú ktorá je relatívne odolná voči elektrostatickému náboju.
A o senzačných KISSoch si skromne myslím, že malé letovacie plôšky v tesnej (myslím tým kritickej) blízkosti citlivých súčiastok sú súčasťou obchodnej politiky, resp, dobre vymyslenej strategickej podpory predaja.

Suma sumárum: nedá sa nič pokaziť, ak sa pri manipulácii s polovodičmi budú dodržiavať elementárne zásady zamedzujúce vzniku a šíreniu elektrostatického náboja, ktoré už boli popísané v predchádzajúcich príspevkoch. Netreba však zabúdať, že sú aj iné nemenej podstatné nebezpečenstvá, ktoré sa neoplatí ignorovať.
Bydlisko: Bratislava
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 02:06 | odkaz na príspevok
Vsetkym nam ide o dobro veci viem ze aj Petrovi. Bezpecnost nas vsetkych je zo vsetkeho najdolezitejsia a prvorada.

Moje Kiss prisli v ruzovom obycajnom igelitovom saciku zabalene. Myslim si ze su naj regle na trhu.

Mne sa paci moznost vyberu oblecenia a preventivne brnknut prstom o radiator pred tym ako sa chytam plosaku. Ale nie som odbornik.

PS: Myslim Mafi ze ak k Petrovmu pripajaniu doplnime pozn. pouzivat zasuvku s doplnkovvou ochranou prúdovým chráničom a tym vylucime aj siet TN-C aj to ze by mohol nastat ten spominany nebezp. stav. Inak obaja mate kus pravdy.

A teraz ku copte vcera som mal problem s prijimacom po dnesnom rozobrati su na nom evidentne stopy po vode. Tak tu je maly crash potom som ju este mrzkol aso 5-6 krat o zem stale ladim ale lepsi sa to aj ked to nevyzera hehe.


odkaz na Youtube
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 10:00 | odkaz na príspevok
ale chalani.. naco ten zdrb ved tu niesu 5 rocne deti ktore nevedia ze sa prsty do zastrcky pchat nemaju.. kto sa odhodla postavit si quad zo suciastok si myslim ze vie rozoznat zem od fazi.. ja som o tychto citlivich mostfetoch napr nevedel a tiez som si vysokym teplom zabil nejeden kiss.. kazdy kto sa da na takuto robotu musi mat ake take vedomosti.. minimalne ze bezhlavo nestrci kabel do el. zasuvky a neomota si ho okolo palca na nohe peto pisal ako to robi on nepisal presny postup ako sa to musi robit kazdy ma uz svoju techniku.. podla mna slo skor o pointu..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 13:37 | odkaz na príspevok
Prijimac sa pokazil ladenie pokracuje akurát som nabral spravny smer.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 17:42 | odkaz na príspevok
Takze moje vypadky nesposobil prijimac ako som si myslel ale napajanie naze z bec mal som ho zapichnute vo volnom konektore vedla motorov kedze su tam volne +-5V. V tomto chladnom pocasi bol na konektore nedobry spoj. Teraz som konektor odstrihol a napajanie priamo naletoval na naze. Dufam ze neprinemne crashe a neovladatelna copta je snad nachvilu minulost.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 20:44 | odkaz na príspevok
Ja mam v plane zajst do mierneho extremu a napevno napajkovat vsetky vodice ktore vedu k/od naze....
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 21:02 | odkaz na príspevok
pouzivate niekto blackbox? kukam ze to vobec nieje draha zalezitost stoji to 9€ http://www.aliexpress.com/item/RTF-BLACKBOX-FLIGHT-DATA-RECORDER-CLEANFLIGHT-OPENLOG/32347186511.html?spm=2114.01020208.3.1.bwp6jD&ws_ab_test=searchweb201556_6_79_78_77_80,searchweb201644_0,searchweb201560_9

staci nahrat cez FTDI nahrat FW povolit v naze blackbox zapojit rx tx a automaticky pri odarmovani zacne nahravat na sdkartu.. pohodicka dost to pomoze pri ladeni PIDov no zaujima ma ci tie data vidno aj v okuliaroch alebo az potom v pc.. ale asi ta druha moznost kedze to je spojene len s nazou a nie aj s videom ako osd.. no asi to idem skusit myslim ze 9€ nieje vela

..mimochodom ako vyvazujete motory vy? teda ak to tu uz niekto robil.. videl som video kde lepia na ne kusok pasky.. no izolacka to byt asi nemoze lebo ta mi tam nevydrzala pri max otackach
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 21:10 | odkaz na príspevok
Thinky, ja osobne vyvazujem tak, ze si necham v naze zapojeny len jeden motor a na pc cez CF pozeram vybracie a lepim pasku, nieje zle skusit aj stahovaciu plastovu buzirku koru zastrihnes hned pri locku (zamku) a postupne nou otacas kym vybracie nezoslabnu, takto zistis miesto kde treba lepit, avsak toto nemam odskusane na malych motoroch, skor na velkych pre 400-500ve quady....popripade nejaku fakt malicku s vhodnou dlzkou. Ale staci aj pasku prelepovat funguje to.
Co sa blackboxu tyka naze rev6 ho ma vstavany a spracing tiez. Ale kludne si ho kup je fasa vec na ladenie ako som tu uz viac krat spominal...alebo do sprav pisal...
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 21:20 | odkaz na príspevok
pockaj naze rev6 ho ma vstavany? ja mam objednanu rev6 ale nedocital som sa nikde ze ma vstavany blackbox.. iba ze ma 2MB pamat pre nahravanie s blackboxu cize nemusis pouzivat sd kartu.. alebo som tomu zle pochopil? no 2mb je malo nie? presnejsie 11 sec na looptime 1200 mas 10% z tej 2MB pamate..
a aku paska dobre drzi? lebo ako som spominal izolacka neudrzi plne tocky.. ta plastova zdrhovacka je uz moc tazka..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 21:48 | odkaz na príspevok
Skus sklolaminatovu pasku
No sak ty ani nic ine na blackbox okrem pamate nepotrebujes, data zaznamenava a uklada procesor do pamate....aj to co si nasiel za 9e to je len ulozisko
A pokial viem do grafickej podoby to treba konvertnut cize by to podporovalo co tvrdim.
Ale takto 100% si niesom isty ci mam pravdu Kazdopadne 9e ta nezabije
a tu mas rev6 https://www.youtube.com/watch?v=g41b307YUCA
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 21:54 | odkaz na príspevok
tak super potom to si ma potesil ze to rev6 uz ma to bude ladeniiiicko
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Príspevkov: 313

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 12. 2015 o 22:09 | odkaz na príspevok
Ale skus si zistit zatial co googlim nevidim nikde zeby niekto nieco pajkoval na nu.
A aj v popise produktu mas napisane "BLACKBOX" DATA RECORDER
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 147 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 2 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: jancorobert86, pf1960,