Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
efi55
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 7. 2014 o 22:04 | odkaz na príspevok
Máte niekto skúsenosti s touto vysielačkou?FrSky Taranis X9D telemetria
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 7. 2014 o 22:18 | odkaz na príspevok
Máš správu.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
watson220
modelár

Príspevkov: 1153

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 7. 2014 o 22:34 | odkaz na príspevok
Taranis chcem kupiť aj ja kvôli telemetrii
Bydlisko: Topolcany ( 60 rokov )
GRGOSKO
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 8. 2014 o 20:47 | odkaz na príspevok
Tento vysielač vlastním asi pol roka a som s ním veľmi spokojný. Asi 2 roky som lietal s Eclipse 7 a vnej zastavaným FrSky DHT 8ch DIY HACK modulom. Nikdy som nemal žiaden problém a preto som prešiel rovno na Taranis B verzia. Neľutujem.
Na RC mánii su vlákna venované Taranisu.
peterrc
modelár

Príspevkov: 1016

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 9. 2014 o 13:35 | odkaz na príspevok
ako to je s telemetriou? Ze treba robit upravy prijimacov o nejaky odpor? Kupil som ho tiez hlavne kvoli telemetrii, teraz pozeram prijimace k nemu, najradsej s telemetriou. Len by som poprosil info, ako to funguje, co treba upravit/nastavit, alebo ci to ide priamo po nabindovani s prijimacom.
Dakujem.
Bydlisko: Trnava
chemistt
modelár

Príspevkov: 363

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 10. 2014 o 21:52 | odkaz na príspevok
Ahojte

Tiez som si pozhanal Taranisa. Nebol vsak setovo s X8R a pozhanal som X6Rko. Co ma zaujima je vstavana telemetria. Rad lietam ParkFly a 15g na prijimac a jeho rozmery su dost. Da sa nejako spojazdnit ta vstavana telemetria bez dalsich doplnkov ? Rsp. Napriklad napojenim rx napriamo cez balanc na baterii (samozrejme iba dvojclanok do 10V)? Ako potom s ESC? Nebude treba odpojit na ESC (+) pin?

Viem ze lepsie by bolo pozhanat si separe nastroj len ma zaujima ta moznost...som zvedavy ci sa s tym uz niekto hral...
peterrc
modelár

Príspevkov: 1016

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 1. 2015 o 11:32 | odkaz na príspevok
Ahojte. Riešil niekto na taranisovi vario s tym frsky vario sensorom??

Snazim sa to rozbehat a akosi mi to nejde.
Prijimac : D8R-II plus
vysielac: Taranix X9D
sensor: Frsky vario (normal precision)

Dakujem za rady.
Bydlisko: Trnava
watson220
modelár

Príspevkov: 1153

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 1. 2015 o 15:10 | odkaz na príspevok
Mal som tiež tento problém použil som prijímač X8R zapojil som to cez Smart Port a problém už nieje.
Bydlisko: Topolcany ( 60 rokov )
peterrc
modelár

Príspevkov: 1016

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 1. 2015 o 15:31 | odkaz na príspevok
už som to vyriešil. Už mi funguje aj vario a aj volage meter na taranisovi, aj bez smart port-u
Bydlisko: Trnava
watson220
modelár

Príspevkov: 1153

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 1. 2015 o 15:40 | odkaz na príspevok
Tak poinformuj ako si to pozapájal a čo bolo k tomu treba.
Bydlisko: Topolcany ( 60 rokov )
peterrc
modelár

Príspevkov: 1016

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 1. 2015 o 16:27 | odkaz na príspevok
zapojenie podľa tohto manualu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/724931738X1098206X29.jpg

Následne v taranise, screen 12/12 telemetry som nastabil:


vario:
zdroj: A2
zobrazovat vysku

A beží to.
Skúšal som doma, dal model na podlahu, vynuloval data, výška 0m. Následne som ho dvíhal a šiel na poschodie a výška stúpala až na 5 metrov. Samozrejme ten môj je normal precision, tak očakávam že toleracia bude + - 1 meter . Uvidím čo to bude robiť počas letu, keď vyjde počasie.
Zatiaľ som ho osadil do gamy 2100.
Bydlisko: Trnava
peterrc
modelár

Príspevkov: 1016

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 1. 2015 o 12:53 | odkaz na príspevok
ešte taká možno blbá otázka:
Mám DSM modul Orange k taranisovi, perfektne pasuje. Ale používam ho len na jeden jediný model. A nechce sa mi ho stále z vysielačky vyťahovať a nahadzovať. Problém je, že ak na ňom nechám anténu, tak to nepasuje do kufríku a upravovať (vyzerávať tie molytany) v kufríku nechcem.

Bol by problém, ak by som anténu na tom moduly nenechal nahodenú, a vždy ju nahadzoval len keď by som šiel lietať s daným modelom? Ide o mikro model Trojan (UM), takže frsky prijímač tam nieje možný dať.

Ako to funguje s taranisom? Externý modul je napájaný stále, alebo len ak je povolený/nastavený pre daný model? Môže vzniknúť nejaký problém, ak by bol napájaný stále a bol by modul bez antény?

Aké je vaše odporúčanie/názory? Odporúčate anténu nahadzovať zakaždým, ked zapnem taranis, aj keď daný modul nebude potrebný, ale ak je osadený v vysielačke? Môže sa niečo stať modulu ak bude napájaný a bez antény?

edit: vyriešené.
Pozapájal som to celé a zistil, že keď je externý model zapnutý, berie prúd a je funkčný, ale ak je vypnutý, neberie prúd. NIeje možné ani bindovať ani nič podobné.
Takže externý modul je funkčný len vtedy, keď je v vysielačke zapnutý model, ktorý má povolený externý modul.
Bydlisko: Trnava
chemistt
modelár

Príspevkov: 363

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 1. 2015 o 19:31 | odkaz na príspevok
No co som si vsimol tak ked vypnem hlavny modul na taranise tak mi prestane bzucat repracik (bzuci tak podobne ako ked na starych telefonoch prichadzal hovor a repracik tak "tutkal" ). Cize pravdepodobne ho taranis uplne vypne.

Na co som vsak uz na viacerych miestach narazil je to ze ak zapnes VYSIELAC bez anteny tak ho mozes odpalit ? Neskusal som to nestalo sa mi to Neriskoval by som to A ak by si nahodou isiel cez modely a zvolil nespravny, ktory zapne externy modul tak ho mozes tym apdom odpalit. Neviem ja som tu len kratko.
pilotjcs
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 1. 2015 o 13:38 | odkaz na príspevok
peterrc:
Ahojte. Riešil niekto na taranisovi vario s tym frsky vario sensorom??

Snazim sa to rozbehat a akosi mi to nejde.
Prijimac : D8R-II plus
vysielac: Taranix X9D
sensor: Frsky vario (normal precision)

Dakujem za rady.




Ja som vyskúšal vário s MS6511 http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-MS5611-High-resolution-Atmospheric-Pressure-Sensor-Module-3V-5V/808016956.html , podľa tohoto návodu : https://code.google.com/p/openxvario/
na RcGroups : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1749208.
Zariadenie funguje prefektne. Mám ho nainštalované zatiaľ v troch lietadlách. Používam kombináciu Taranis X9d a D8R-II plus. Stavba je omnoho lacnejšia ako pri použití komponentov FRSKY. Prevod hodnôt I2C zbernice, ako aj analogových, do protokolu FRSKY zabezpečuje modul: Arduino Pro Mini 5V 16MHz http://www.dx.com/fr/p/arduino-pro-mini-microcontroller-circuit-board-blue-5v-16mhz-178183#.VMTTpf6G9aY .
Dokúpil som si aj prúdový snímač do 30A http://www.aliexpress.com/item/2pcs-ACS712-30A-range-Current-Sensor-Module/1862543271.html . Jeho výstupné napätie privádzam do analogového vstupu PRO Mini. Do analogového vstupu A2 D8R-II plus privádzam napätie batérie cez odporový delič, takže okrem výškomeru a vária mám možnosť sledovať celkové napätie batérie, aktuálny prúd a spotrebu v mA. Taranis mi hlási spotrebovaný náboj každých 100mAh.
Toto zapojenie a program sa dá ešte vylepšiť využitím ďalších analogových vstupov priamo na doske pro mini.

Hľadám zapojenie pre použitie GPS snímača a tlakového senzora MS5611. Zatiaľ som našiel len pripojenie GPS do HUB-bu FSH-01.
Bydlisko: Košice ( 70 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 283 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 6 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 1 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: RCtoy,