Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2016 o 15:25 | odkaz na príspevok
Macil neviem kde cerpas info ale pozrel som to doma a je tam vsetko tu je par screenov co som narychlo urobil.

Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2016 o 16:34 | odkaz na príspevok
@nonestaciti
Ahoj,
toto by tiez mohlo pomoct:http://open-txu.org/home/special-interests/helicopter/
Ak som spravne pochopil, tak ten posledny link o CCPM je to co ta zaujima.
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
nonestaciti
modelár

Príspevkov: 8

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2016 o 17:31 | odkaz na príspevok
@poison
Nazdar, macil zrejme myslel, že tam nie je ešte hotový sprievodca nastavením heli, a neviem ešte ako to presne funguje, ale aj ak som tam dal 120° a menil na tej tabuľke vstupy, na mixoch a podobne sa nič nedialo, všetko bolo dafultné. Z toho by som povedal, že je to buď len nejaké info, alebo to ešte tiež nie je dokončené.


@-mio-
Ahoj, áno na to som už tiež naďabil, veľmi dobrá pomôcka-návod, akurát som si všimol že pri CCPM má celú cykliku otočenú o 180° oproti tomu čo potrebujem a myslím že väčšina 120° HR3 má ELEV vzadu na chvostovej strane, problém to nie je, len treba na to dať pozor.

Môžem sa ťa ale spýtať ako je to s tým bodom 3. v mojom predošlom príspevku ? Nerád by som totiž dopadol ako Will Smith v Dni nezávioslosti keď sa rozbiehal s mimozemskou loďou
Bydlisko: Partizánske ( 40 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 5. 2016 o 21:57 | odkaz na príspevok
Druha moznost z bodu 3 je spravna. Naklon dosky ovplyvni tah rotora oneskorene, standardne o cca. 90 stupnov v smere otacania rotora. Nemusi to byt uplne presne 90, moze sa to lisit v zavislosti od hlavy rotora atd. Ten efekt sa nazyva "gyroscopic precession" ak by si si chcel este nieco okolo toho pokukat.
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
vladicek
modelár

Príspevkov: 3

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2016 o 07:25 | odkaz na príspevok
jo, preto je tiahlo z gripu o 90stupnov "vopred" listu rotora, takze v skutocnosti, tam kam sa nakloni doska cykliky tam bude smerovat vrtulnik. Aku FBL budes davat?
Bydlisko: BA ( 45 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2016 o 15:22 | odkaz na príspevok
poison:
Macil neviem kde cerpas info ale pozrel som to doma a je tam vsetko tu je par screenov co som narychlo urobil.


Ale to nie sú schémy, po našom templejty. Veď si skús nejaký vrtuľník do toho napípať. Podľa odkazu od -mio- by to šlo, ale je to na dlhšie štúdium, prípadne by sa dalo zobrať ako základ niektorú zo schém pre konkrétny vrtuľník, na ktoré som dal odkaz a upraviť ich podľa svojich potrieb. Ale aj to vyžaduje určité znalosti o tom, ako ovládanie vrtuľníka funguje.
Bydlisko: KE - Furča
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2016 o 17:59 | odkaz na príspevok
Mam pocit ze vobec neviete o com hovorite. Radsej ani vrtulnik neskusajte ved Vam chybaju uplne zaklady.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
nonestaciti
modelár

Príspevkov: 8

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 5. 2016 o 18:41 | odkaz na príspevok
@vladicek
asi sa pýtaš na gyro, mám objednané to čo dáva aj gartt k FBL 450L čiže K-bar, neskor som zistil že je to kópia V-baru ale aké a či sú tam nejaké rozdiely neviem. Myslím že na nastavenie sa dá použiť soft priamo od mikada.
Takže tým že konečné tiahlo natáčania lopatky je posunuté o 90° pred lopatkou sa redukuje efekt "gyroscopic precession" a teda v mojom prípade bodu 3. je vlastne správna prvá možnosť, a teda ako píšeš vrtuľník sa dá na pohyb tým smerom, kam sa nakloní doska cykliky.
Bydlisko: Partizánske ( 40 rokov )
Timo
modelár

Príspevkov: 1248

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 5. 2016 o 10:52 | odkaz na príspevok
To nie je gyro, ale flybarless system! Gyro sa pouzivalo pri padlovom vrtulniku na stabilizaciu zadnej vrtulky.
Vsetko nad cim tu dumas a chces nastavovat, je dané v tom bezpadle (flybarless system). Vsetko sa nastavuje v nom, v radiu nenastavujes skoro nic! Maximalne nejaku predvolbu plynu (otacky), ziadne mixy dosky cykliky tam nenastavujes. V radiu sa pre bezpadlo pouziva hlava H1.
( 49 rokov )
nonestaciti
modelár

Príspevkov: 8

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 5. 2016 o 15:11 | odkaz na príspevok
@Timo
ouu tak to som nevedel, zase som o niečo múdrejší
Takže ak tomu už teraz dobre rozumiem pre FBL hlavu rotora je nutnosť nejaký FBL systém aka V-bar a pod. (ktorý ale tiež obsahuje gyro) a do neho idú z prímača resp. Tx len čisté hodnoty kam chcem s helinou letieť. A s hlavou FBL ale bez FBL systému dokáže rozumne lietať iba Chuck Norris.
Inak trochu som popracoval na na tej 120°HR3 pre Taranis +, je to len základ CCPM ktorý treba doladiť + som sa trošku hral s rudderom a nebol odskúšaný, 120_HR3_v0.1.eepe
Bydlisko: Partizánske ( 40 rokov )
vladicek
modelár

Príspevkov: 3

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 5. 2016 o 06:50 | odkaz na príspevok
Bydlisko: BA ( 45 rokov )
kuro99
modelár

Príspevkov: 2161

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 5. 2016 o 07:59 | odkaz na príspevok
Super priklad ako sa OT vie nakotit do obludnych rozmerov

Inak Timo, ak si dobre pamatam je tu aj FBL co neficala na H1 ale H3. Blahoslavena 3gx Pamatas ?
Bydlisko: ZA
Timo
modelár

Príspevkov: 1248

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 5. 2016 o 09:10 | odkaz na príspevok
To bola jediná, preto som ju nespomenul. Chcel som len poznamenat že všetko sa nastavuje v bezpádle a v rádiu už skoro nič.
( 49 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 219 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: majsterko, pilot213,