Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5
autor správa
Othello
modelár

Príspevkov: 2217

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2015 o 13:38 | odkaz na príspevok
Ivan pises pravdu a velmo dobre sa to cita. Problemom je ze Senec je tak povedzme prehnity a suchaju si tu bruska medzi sebou len male okruhy ludi.
Nechcem vask krivdit ani mestu. Pravda je ze ten smrtak maju pamatnici stale na ociach a dovera sa ziskava dost obtiazne.
Pani z SCR nam otvorili cestu a povolili organizaciu tohto podujatia za dodrzania urcitych podmienok. Po troch bezproblemovych rocnikoch z vlastneho vrecka kde nam pomohlo par firiem ako napriklad PECKA MODELAR, a taktiez ustretovo SCR ked nam ponizili poplatok za priestor, si myslim ze sme spravili Seneckemu Majaku dobre meno a preto som presvedceny, ze mesto by mohlo pustit nejaku ciastku na podporu a rozvoj mladeze a dobru reklamu Senca.
Potvrdzujem teda zavezne tuto akciu a aj v pripade, ze by mesto nas nepodporilo a musel by som zaviest 2-3 € startovne slubujem ze dam si tu snahu a pripravim podu pre dalsi rocnik Seneckeho Majaku. Nevylucujem aj skratenie celej akcie na den ci dva ak to bude potrebne. bolo by to pekne nakocku ak by nam to nevyslo ked sme sa dohodli uz aj s lukostrelcami ktory budu mat v sobotu akciu popri nas.
Chcem Vas vsetkych poprosit o zhovievavost kedze sa chystam byt druhy krat otcom tak to budem organizovat v ramci mojich casovych moznosti.
Pravdaze kto kolvek bude chcet pomoct, alebo bude vediet o niekom kto by nas vedel podporit, je vitany.
Bydlisko: Senec ( 43 rokov )
peterzak37
modelár

Príspevkov: 2591

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2015 o 14:21 | odkaz na príspevok
Ja stale nedokazem pochopit, alebo mi nikto nevysvetlil, NACO ten vecny boj o dotacie. Preco sa vsetci brania startovnemu. Nemyslim, ze by niekoho zruinovala cena trebárs 5 eur na startovne.. Ako som ti uz neraz pisal, ked mi dokazes dodat vierohodny doklad pre danovy urad o sponzoringu, rad vam na tu akciu prispejem, len to chcem odpisat z dani. to je cele. Iba nechcem byt v tej pozicii, aby som sponzoroval to, co by malo byt povinnostou mesta a potom este danami tu zasratu byrokraciu podporoval.
Bydlisko: Zalesie
ladous
modelár

Príspevkov: 109

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2015 o 14:29 | odkaz na príspevok
PeterPP:
Väčšina NSS akcii u nás aj v ČR je bez dotácie od mesta/obce. Maximálne je nejaký drobný sponzoring ( reklamné predmety mesta, ) prípadne od iných sponzorov. Doležité je, že ceny bývajú viacmenej symbolické. ( diplom, pohár, plakety), ktoré sa dajú zaplatiť zo štartovného.

Přesně tak. Kromě mezinárodní Kristýny se akce NSS konají bez velké podpory okolních obcí. Ceny bývají takové, aby účastníky výše startovného příliš neodrazovala.

PeterPP:
Ak si spravíme jednodňové pojazdenie (a la Reagata Istropolitana), tak potrebuješ cca to iste okrem ubytovania. Ceny nemusia byť samozrejme žiadne, ale napr. diplom snáď nie je problém vytlačiť. Len treba počítať s tým, že na jeden deň z ČR príde minimálny počet účastníkov.

A proto mají akce v ČR většinou 3 a více dní - nejvíce do peněz leze doprava.
Bydlisko: Písek ( 39 rokov )
PeterPP
modelár

Príspevkov: 610

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2015 o 15:45 | odkaz na príspevok
peterzak37:
Ja stale nedokazem pochopit, alebo mi nikto nevysvetlil, NACO ten vecny boj o dotacie. Preco sa vsetci brania startovnemu. ...


Ja sa to pokúsim naznačiť na Regate Istropolitana ...
Je to typ akcie, kde prípadná účasť neprinesie nikomu body do rebríčka, ani tituly ani nič podobné. Keďže zatiaľ máme istú finančnú podporu práve preto, že RI má najmä propagačno prezentačný charakter , môžeme si dovoliť nakúpiť menšie vecné ceny, poskytnúť účastníkom občerstvenie a pomocný materiál na zabezpečenie súťaže bez toho, aby sme vyberali nejaký účastnícky poplatok. A zdá sa, že to celkom na ľudí funguje, resp. priebežne zvyšujúca sa účasť na RI tomu nasvedčuje.

Pre väčšinu ľudí asi 5 € nepredstavuje problém. Ale ak napríklad nejaký dôchodca chce chodiť na viac akcii v sezóne, a priráta si ešte nálady na cestovné, tak ho možno poteší, že nemusí platiť.

V prípade, že finančný zdroj nebude, možno prejdeme na štartovné, a uvidíme, čo to urobí s účasťou.

Ja osobne som inač za to, že ceny pre dopelých by mali byť skôr čestné (stačí diplom alebo fotografia pred našartovanou V3Skou ) . Podporuje to zmysel pre fair play. Keď už vecné ceny, tak skôr pre detské kategórie. Tam to má možno motivačný význam.
Bydlisko: Bratislava
Othello
modelár

Príspevkov: 2217

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 08:32 | odkaz na príspevok
Peter nieje ani mojou prioritou riesit nejake prehnane ceny. Skor by som bol za ak by to sotalo iba pri medajlach za par €uro a vytlacenom diplome.
Cely tento rozruch okolo dotacie je skor o tom, ze si musime platit ten prenajom priestoru a rad by som vam ponukol aj cosi viac ako len miesto kde si mozete poplavat s lodickami. Rad by som nasu akciu cim si zatraktivnil, aby sa Vam oplatilo dojst na dlhsie ako len na jeden den a hlavne zahranicnym a bratom z CZ
Bydlisko: Senec ( 43 rokov )
PeterPP
modelár

Príspevkov: 610

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 09:13 | odkaz na príspevok
Hmm ... ja som si naivne myslel, že Senec aj keby nič finančne neprispel, tak by aspoň nemusel modelárov kasírovať za to, že si chcú postaviť tri bóje a zaplávať na vode. Navyše mimo kúpaciu sezónu.
Senecký maják predsa nie je komerčné podujatie a v máji sa do areálu vstupné ešte nevyberá ...
To vyberajú peniaze aj od jachtárov, čo jazdia na vode ?
Bydlisko: Bratislava
Othello
modelár

Príspevkov: 2217

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 09:26 | odkaz na príspevok
oni sa ohradzaju tym ze musia zaplatit verejne toalety a upratovaciu firmu co rozvesa smetne kose mimo sezonu.
vravel som im ze smetne kose netreba ze si dame vlastne ale z WC neupustil takze preto za vikend neplatime 100 ale iba 50
Bydlisko: Senec ( 43 rokov )
Ivankr
modelár

Príspevkov: 145

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 09:38 | odkaz na príspevok
To je 10 H po 5€ 20 H po 5€ a máš na medaile... či?
Bydlisko: Senec ( 58 rokov )
PeterPP
modelár

Príspevkov: 610

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 10:34 | odkaz na príspevok
Othello:
oni sa ohradzaju tym ze musia zaplatit verejne toalety a upratovaciu firmu co rozvesa smetne kose mimo sezonu.
vravel som im ze smetne kose netreba ze si dame vlastne ale z WC neupustil takze preto za vikend neplatime 100 ale iba 50

Ak tam budeme cez víkend v chatkách bývať, tak nám WC musia sprístupniť aj tak. Alebo sú WC na izbách ? Potom by sme zasa nemuseli doplácať za tie verejné ...
Bydlisko: Bratislava
Othello
modelár

Príspevkov: 2217

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 11:46 | odkaz na príspevok
Toto si nevyhadas lebo verejnosť ktorá sa príde pozriet budú potrebovať toalety tiež. SCR v Senci funguje ako sro-cka a oni proste potrebujú nejaký príjem. Už som aj premýšľal nad ppresunom na iné jazero no tam by sme prišli o ubytovanie a možnosť nejakej obcerstvovacky.
PeťoŽak- doklad na prenájom priestoru dostaneme len zas to bude úhrada od jednotlivca a opäť to je o vyberaní štartovného aby sme ti to mohly vrátiť. Skôr zháňam nenávratne zdroje alebo skôr návratné vo forme reklamy.
Bydlisko: Senec ( 43 rokov )
PeterPP
modelár

Príspevkov: 610

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 11:55 | odkaz na príspevok
A nedá sa v Senci vybaviť nejaká iná (firemná) chata ? Ved je ich tam ako maku. Nemusí to byť iba na "Juhu". Predpokladám, že v máji nemajú naplnené kapacity.
Bydlisko: Bratislava
Othello
modelár

Príspevkov: 2217

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 12:18 | odkaz na príspevok
Popravde nemám už nikoho znameho s takou chatou no popozeram moznosti.
Bydlisko: Senec ( 43 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 16:53 | odkaz na príspevok
Opýtam sa Goméza.

peterzak37:
Ako som ti uz neraz pisal, ked mi dokazes dodat vierohodny doklad pre danovy urad o sponzoringu, rad vam na tu akciu prispejem, len to chcem odpisat z dani. to je cele.


Ja ako občianske združenie neberiem nezdanené peniaze, len dary - a nezdaňujem ich. Neviem či ide iný dar ako 1% odpisať z dane alebo z daňového základu.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
Othello
modelár

Príspevkov: 2217

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 16:54 | odkaz na príspevok
Who the f..... is Gomez?
Bydlisko: Senec ( 43 rokov )
peterzak37
modelár

Príspevkov: 2591

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 20:20 | odkaz na príspevok
A ty nepoznas Gomeza?? Ved s vami jazdi RGcka
Bydlisko: Zalesie
1 2 3 4 5
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 207 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 13 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: mojo, RCtoy, Brayn,