Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
stevocz
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 08:56 | odkaz na príspevok
skusal uz niekto tie LiHV baterie? maju o trochu vyssie napatie 4,35V oproti 4,2V. len na ne je asi potrebna aj nova nabijacka

http://www.flyrc.com/hobby-king-turnigy-bolt-series-65c-high-voltage-lithium-polymer-batteries-lihv/
Bydlisko: Košice ( 40 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 576

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 09:14 | odkaz na príspevok
Neskúšal som,ale čo sa týka nabíjania popýtam sa odborníkov a dám vedieť.
Bydlisko: Bratislava
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 09:35 | odkaz na príspevok
Chcel som, no nakoniec ma odradila cena. Su o cosi drahsie ako klasicke a tiez je potrebna nabijacka, na ktorej sa da nastavit vyssie koncove napatie.
Kupit a nabijat ich len na 4,2V nemalo pre mna zmysel a prekalibrovat nabijacku aby si myslela ze nabija 4,2 V namiesto realnych 4,35 V sa mi zas kvoli jednej baterke nechcelo.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 576

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 10:05 | odkaz na príspevok
Pozor, toto sa nedá riešiť prekalibrovaním nabíjačky, lebo bude merať chybné hodnoty napätia!!!
Bydlisko: Bratislava
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 10:46 | odkaz na príspevok
Niesom elektrikar takze sa vtom uplne nevyznam, len som davnejsie kdesi cital na zahranicnych forach, ze to takto niekto riesil. Ja som sa tym nejak podrobnejsie nezaoberal nakolko som si vtedy na podobne veci netrufal, tak ak je to blbost tak sa ospravedlnujem.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 576

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 12:11 | odkaz na príspevok
V pohode,
napísal som to len z dôvodu, aby sa nestala väčšia škoda. Totiž len nedávno pri nabíjaní sa stalo, že nie len zhorela celá dielňa vrátane modelov a vybavenia, ale bol poškodený el. rozvádzač, telefónny rozvod... Stalo sa to v bytovke, takže opatrne a nenabíjať bez dozoru. Bola to zrejme chyba z nepozornosti, ale ak by modelár bol v dielni, nedošlo by k tak veľkým škodám.
Čo sa týka kalibrácie je potrebné si uvedomiť, že nabíjač na základe nej meria napätie a prúdy u všetkých typov batérií, na ktorý je určený. Ak sa to nespraví tak ako sa má, minimálne zničíš batérie a za to to nestojí.
Predpokladám, že nabíjače na LiHv musia byť tiež na trhu. Ak nie, výrobcovia upravia software u tých jestvujúcich. Niektoré sa dajú upgadovať doma, niektoré v servise a niektoré vôbec. Každopádne čakám opoveď od ľudí, ktorí by o tom mohli niečo vedieť.
Bydlisko: Bratislava
JanoP
modelár

Príspevkov: 101

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 16:13 | odkaz na príspevok
To stevocz:
V odkaze, ktorým si začal túto tému, je uvedené, že LiHV sa dajú nabíjať na Turnigy Neutron charger. HK ich ponúka od 40,- €. Načo upravovať nabíjačky, keď za slušnú cenu si zaobstarám nabíjačku, ktorá má už na to program?
Bydlisko: Banská Bystrica ( 68 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 576

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 11. 2014 o 17:13 | odkaz na príspevok
Potom je to v pohode, tá cena za nabíjačku nikoho nezabije. Zvedavý som, ako sa batérie HV osvedčia v praxi. Čo sa týka mojej nabíjačky, počkám si na nový software a potom si ho nahrám do nej.
Bydlisko: Bratislava
BOravec
modelár

Príspevkov: 576

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2014 o 06:58 | odkaz na príspevok
Ešte doplním: Konzultoval som LiHV batérie s konštruktérom môjho nabíjača ( https://www.rcportal.sk/stavebnica-nabijaca-akkumatik-am4851 ). Podľa jeho slov je možné použiť v menu program LiXX, kde je možné nastaviť parametre ľubovoľne pre rôzne typy lítiových akumulátorov. Vývoj v tejto oblasti sleduje, ale ešte nie sú tak rozšírené. Keď bude dostatok užívatelov, pošle majitelom upgrade software, kde už bude konkrétny typ v ponuke.
Bydlisko: Bratislava
stevocz
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2014 o 10:00 | odkaz na príspevok
Krezus: upravovat nabijacku som nechcel.

ja sa zatial na tie baterie nechystam, moja accucel 6 ich nepodporuje tak zatial mi to netreba ak sa nepokazi. skor ked pride nieco lepsie tak vtedy prejdem alebo ak ich niekto odskusa a bude vidiet vacsi rozdiel oproti klasickej
Bydlisko: Košice ( 40 rokov )
housing
modelár

Príspevkov: 945

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 4. 2016 o 18:50 | odkaz na príspevok
Ahojte, zvazujem kupu tychto LIHV, je k pouzivaniu potrebny aj specialny regulator a motor?
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 4. 2016 o 00:25 | odkaz na príspevok
Nemyslim si ze by 0,15V navyse regulatoru alebo motoru vadilo
coro
modelár

Príspevkov: 886

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 4. 2016 o 07:28 | odkaz na príspevok
Ak niekto lieta úplne na hranici preťaženia (motora alebo možno aj reglu), zvýšenie napätia už len o tak malé hodnoty mu to môže usmažiť. To sa stávalo už pri klasických ale extra tvrdých lipol. Treba to brať tak že už pár percent otáčok navyše znamená pri vrtuli dosť veľa výkonu navyše - rastie s treťou, ak nie štvrtou mocninou otáčok. Pri normálnych setupoch by to ale napriek tomu nemal byť problém.
Zjavne tam nejaký rozdiel naozaj je, na prekvapenie nielen moje je ten rozdiel práve pri nabití na to vyššie napätie.
Myslím si ale že mňa to zatiaľ vôbec neláka, aj kvoli tomu chaosu že by som každé baterky musel nabíjať inak, nebodaj iným nabíjačom.. Možno to bude super cheat pre súťažiacich, hlavne kým ešte nebudú pravidlá niečo také zakazovať alebo proste zohľadňovať...
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2490759
housing
modelár

Príspevkov: 945

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 4. 2016 o 08:45 | odkaz na príspevok
Tak to asi budem prvy kto sa podrobi tomuto testu, kupil som 3ks 3s 2800mah LIHV
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 172 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: juko56, olisoft,