Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Majo599
modelár

Príspevkov: 208

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 16:20 | odkaz na príspevok
Ahojte , mám otázku , možno hlúpu ale mám ... chcem sa spýtať , mám jednu pohonnú bateriu motor a regulátor ktorý funguje ako má , no niektorý modelári si tam zvyknú pridávať ešte externý BEC ktorý je napájaný ďalšou batériou zvlášť , teda prijímač a servá zvlášť , a aj ten motor zvlášť ... má to nejaký zvláštny význam ? sorry ak píšem jak tatár :/
Bydlisko: Senec ( 40 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 17:38 | odkaz na príspevok
Regulátory na veľký počet článkov nemávajú BEC.
Ak má regulátor BEC, nevidím dôvod nepoužiť ho.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
Majo599
modelár

Príspevkov: 208

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 19:48 | odkaz na príspevok
A ak regulátor nemá bec tak čím nakrmím príjimač a servá ? zbieram informácie : ) mám príjimač spectrum ar6210 a servá 3x 19g

A ešte otázočka , na akom mieste by mal byť umiestnený príjimač ? musí byť na nejakom prístupnom mieste ? alebo nie ?
Bydlisko: Senec ( 40 rokov )
mimimimik
modelár

Príspevkov: 783

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:09 | odkaz na príspevok
Bude dobre ak udate o aky konkretny regulator sa jedna a tak to posudime ci ma alebo nema BEC. Ak nema tak najlepsie je BEC regulator napajat z neakej 2s LIPO zalezi do akeho velkeho modelu to planujete dat a podla toho priblizne urcime aka asi kapacita by mala byt.

No prijimac by mal byt umiestneny tak aby anteny boli na takom mieste aby mali co najlepsi pristup k signalu.
Bydlisko: Tisovec ( 33 rokov )
kvetoslav
modelár

Príspevkov: 470

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:31 | odkaz na príspevok
no neviem, ja som pôvodný regulátor bez BEC-u + externý BEC + 2s lipolku vyhodil a dal som do modelu druhý regulátor zo zabudovaným BEC-om, a rozdiel vidím akurát v tom, že tam mám menej káblov a nemusím sa ondiať ešťe aj s druhou baterkou, nie som nejaký velký odborník, ale externý BEC aj so zvlašť napájaním treba asi vtedy, keď treba krmiť veľa serv, či ?
Bydlisko: Nitrica ( 52 rokov )
Majo599
modelár

Príspevkov: 208

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:37 | odkaz na príspevok
No to som sa len čisto teoreticky pýtal na ten regulátor bez bec-u . Má vôbec význam dávať externý bec do modelu ktorý má bec priamo v regulátore ? Rozmýšlal som nad bratovou F-15 dlžka modelu 160cm a rozpätie cca 100cm , má tam tri servá nejaké štandard , model váži cca 2 Kg ... takto sa spýtam , od čoho záleží volba externeho becu ? ja som v tomto uplne stretenýýýýý

kvetoslav takže ak mám v modeli len tri servá tak sa nemusím zapodievať žiadnim externým becom ?... na velikosti modelu nezáleží ?

Ako zistím či regulátor má v sebe bec ? nemá tri kábliky ale má len dva ? tie čo idú do príjimaču ?
Bydlisko: Senec ( 40 rokov )
kvetoslav
modelár

Príspevkov: 470

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:40 | odkaz na príspevok
ja len to, čo som kade tade započul, pokial máš v regulátore BEC a napájaš nejaké 3 servá, externý ani nerieš,
a tebe idú aké dva kable do prijimača? daj nejaký link, alebo foto...
Bydlisko: Nitrica ( 52 rokov )
Majo599
modelár

Príspevkov: 208

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:47 | odkaz na príspevok
No tak v tom prípade je to vyriešenééééééééé ... kvetoslav a už začala nejaká stavba SU-čka alebo miginy ? ja som už začal stavať novú F-18 : D

No práve že je mám regulátor s bec-om ... len som sa spýtal ako zistím či má regulátor bec alebo nie , regulátor z bec-om má tri kábliky , čierny červený a biely signálový , tak som myslel že regulátor bez bec-u červený nemá , ale asi blbosťi táram ... ja som sám začinajucí modelár , nablízku nikoho skusenejšieho nemám , nemám sa s kým poradiť tak sa pýtam tu na fore
Bydlisko: Senec ( 40 rokov )
kvetoslav
modelár

Príspevkov: 470

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:49 | odkaz na príspevok
už to asi nechám na zimu, keď bude klud, teraz preháňam po oblohe helinu a padáčik, stále je nejaká robota, a keď mám trochu času, tak si idem zalietať s tým, čo mám

ja som mal na regulátore bez BEC-u tiež normálne 3 káble, tak teraz neviem..
Bydlisko: Nitrica ( 52 rokov )
Majo599
modelár

Príspevkov: 208

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:53 | odkaz na príspevok
No ja nemám s čím , môžem akurát tak simulátor prehánať ... preto zasa staviam : )
Bydlisko: Senec ( 40 rokov )
kvetoslav
modelár

Príspevkov: 470

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 9. 2014 o 20:56 | odkaz na príspevok
no to by som nevydržal aj ja by som staval...
Bydlisko: Nitrica ( 52 rokov )
dudu
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 10. 2014 o 09:42 | odkaz na príspevok
Caute,
potreboval by som poradit.
Prave staviam moju prvu zavazaciu lodku.
Pouzil som suciastky: akumulator PB 12V 9Ah, motor MIG 600 12V Boat, regulator dsys MDE32W a serva HK 15269.
Po zostaveni celeho systemu som zistil, ze 1A-vy BEC regulatora nestaci na napajanie prijimaca + 3ks servo motorov. Takze potrebujem pouzit externy BEC, len neviem ci ten, kt. som vybral mozem napajat PB akumulatorom?
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=31420
V technickom popise pisu iba napajanie z LiPo cell

Dakujem za info
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 10. 2014 o 23:38 | odkaz na príspevok
malo by to vyhovovať ale tak na hrane... nabitý Pb acu má okolo 13-14V, 3Lipo sú tak 12, 6V.... možno vydrží....
ale prezraď, načo si komplikuješ život? ja by som použil klasický prijímačový štvorčlánok z eneloop2000 a máš po starosti....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
dudu
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 10. 2014 o 08:23 | odkaz na príspevok
Nakoniec som objednal tento BEC:
http://www.tatramodel.sk/rcm-pelikan/elektronicke-regulatory-otacek/stabilizatory-a-bec/1RC21515-foxy-ubec-6a/
Ma to vacsi rozsah vstupneho napatia 6-25V. Nad tym stvorclankom som nerozmyslal, lebo som nechcel pridavat dalsi zdroj.
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 182 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 13 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: 5ers,