Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Filipkralovic
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2016 o 20:41 | odkaz na príspevok
zdravim.Potreboval by som pomoc s kvadrokopterou.Kopteru mam hotovu,vysielacku mam turnigy,dal som tam soft er9x.No a teraz:riadiacu jednotku mam ardupilota2,6.Ten,aby letel,potrebuje mat navoleny jeden z jeho flight mode.na vysielacke som spravil mix na 5 kanaly na prepinanie flight modov.Aj skutocne prepinaju,ked otvorim mission planner,tak to tam vidim.Otazka je,preco sa weight nastavuje tak,ako to je na obrazku?preco sa neda vsade 100percent?asi to chapem zle,no myslel som si,ze vysielacka v tomto pripade funguje iba ako prepinac a ardupilot si uz sam upravuje letove vlastnosti podla navoleneho rezimu.ved takto mi ta vaha ovplyvnuje rozsah pacok,teda aj plynu,ci sa mylim?Moze mi prosim niekto poradit,vysvetlit?vopred velmi pekne dakujem za odpovede
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2016 o 20:55 | odkaz na príspevok
tie percenta znamenaju ze aky signal posle vysielacka do primaca cez kanal 5. napr pri ID0 posle -75, pri ID1 -35, pri ID0 -15 atd.
Filipkralovic
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2016 o 20:58 | odkaz na príspevok
a to znamena co?ako by to malo byt teda nastavene?lebo teraz pri id0 ked mam plyn na minimum sa motory tocia
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2016 o 21:04 | odkaz na príspevok
ved si pozri v mission planneri ci sa hybe Thr kanal ked hybes so switchom. ak ano tak tam mas nejaky mix nastaveny.
Filipkralovic
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 11. 2016 o 22:52 | odkaz na príspevok
ano.ale ja by som to potreboval vysvetlit.ako funguju tie letove rezimy.ak mam id0,je zapnuty rezim stabilize.ma byt na nom nastavenych tych -75,ci to ma byt na inom rezime?aby sme sa chapali,myslel som,ze ked ardupilot vie,ze je v rezime stabilize,tak sa bude podla toho automaticky spravat.a nie ze ja musim nastavit nejaky utlm plynu a dalsich pacok.ze proste vsetko bude na 100 percent,a ardupilot si to podla rezimu sam prepocita.mozno su moje otazky divne,no fakt som totalny novacik

fakt nikto?
airacutie
modelár

Príspevkov: 266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 11. 2016 o 07:53 | odkaz na príspevok
Ja teda nepoznam tvoj ovladac, mam Radiolink, ale principialne prepinanie rezimov funguje nasledovne. Packa ktoru si urcim na prepinanie rezimov ma nejake rozpetie, povedzme od 1000 do 2000. V softwery na pocitaci si nastavim, ze od 1000 do 1300 je rezim 1, 1300-1700 je rezim 2, 1700-2000 je rezim 3. Ak ma teda packa 3 polohy. Ostatne packy idu stale na 100%, akurat riadiaca jednotka ich inak interpretuje regulatorom. Takto sa to nastavuje na Kiss, rovnako sa to nastavovalo aj v CC3D a LibrePilot-e. Predpokladam ze inde to bude podobne.
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
coro
modelár

Príspevkov: 886

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 11. 2016 o 08:38 | odkaz na príspevok
Filipkralovic:
ano.ale ja by som to potreboval vysvetlit.ako funguju tie letove rezimy.ak mam id0,je zapnuty rezim stabilize.ma byt na nom nastavenych tych -75,ci to ma byt na inom rezime?aby sme sa chapali,myslel som,ze ked ardupilot vie,ze je v rezime stabilize,tak sa bude podla toho automaticky spravat.a nie ze ja musim nastavit nejaky utlm plynu a dalsich pacok.ze proste vsetko bude na 100 percent,a ardupilot si to podla rezimu sam prepocita.mozno su moje otazky divne,no fakt som totalny novacik

fakt nikto?

Skúsim zjednodušene
- mix čo máš na 5. kanáli je na 5. kanáli a nikde inde - nehýbe na vysielači žiadnym plynom ani ničím. Teda tento jeden mix.
Takže je to ako píšeš, že všetko má byť na vysielači na 100 percent
- výnimkou ale samozrejme musí byť informácia pre riadiacu jednotku, že aký chceš mať režim,
a ten má konkrétne hodnoty (z nastavenia riadiacej), t.j. napríklad -75 v tomto prípade id0.
A to je to, že má poslať kanálom 5 hodnotu -75 percent. A to robí ten jeden mix na obrázku..
Nie je to funkčne ani mix, len tabuľka hodnôt pre tri polohy čiže pre tri režimy.
Filipkralovic
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 11. 2016 o 20:57 | odkaz na príspevok
Aha,dakujem.Takze ak som to spravne pochopil,tak napr pri id0 posle kanalom -75 percent,co ale neznamena,ze oreze plyn a ostatne veci o tolko percent,ale ta hodnota -75 je vlastne iba informacia ardupilotovi o vybranom letovom rezime,ano?dakujem moc,za pomoc.snad sa do toho dostanem
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 11. 2016 o 00:30 | odkaz na príspevok
ano. predstav si ze kazdy kanal je trubka ktorou tecie voda. na jednej strane mas ventil ktory ma rozsah od -100 do 100% a na druhej merac prietoku. Ak povolis ventil na -50% bude prietok, dajme tomu 5L/h, pri 0% to bude 10 L/H a pri 100-20L/h. a podobne to je aj vo vysielackach. -50% je 1250ms, 0% je 1500ms, 100% je 2000ms.
Ale aby slovickari pekne spali, tak treba dodat ze nie vzdy su tie hodnoty taketo presne, vzdy je tam nejaka odchylka, ci uz kvoli ruseniu alebo presnosti potenciometrov vo vysielacke, trimom, atd atd. skutocny rozsah preto casto nie je 1000-2000ms, ale napr. 800-1900,..m.
macil
modelár

Príspevkov: 1091

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 11. 2016 o 09:31 | odkaz na príspevok
Treba si na výstup pripojiť servo s pákou a pochopíš to.
Bydlisko: KE - Furča
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 269 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Pancer, marianr, peterrc,