Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3
autor správa
kupo
modelár

Príspevkov: 200

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 8. 2014 o 23:39 | odkaz na príspevok
To mas tak, keby som mal uz ti ho davno poslem , ale nie kazdemu sa chce.
Bydlisko: Bratislava
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 09:43 | odkaz na príspevok
Ale mohol by byť niekto taký ochotný.
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
tony262
modelár

Príspevkov: 907

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 10:53 | odkaz na príspevok
...svibko,nestavaj,neoplatí sa ti to,nič neušetríš!!!, kúp a lietaj.Na trhu je plno stavebníc ktoré sú cenovo dostupné a kvalitné.Keď kupuješ z bazáru tak nech ti predvedie v lete!!! Je tu plno DILEROV čo nemajú o dobrom modely ani šajnu. Tu máš jednu zaujímavú stránku modelov za hranicami::http://www.prop.at/marktplatz.html
Bydlisko: Doma
kupo
modelár

Príspevkov: 200

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 11:42 | odkaz na príspevok
Áno ja mam všetko zo stavebníc neboj sa aj tam sa namakas a nemusis si dávať rezať diely.Ale hlavne nech je tá stavebnica kvalitná. A súhlas s tony lebo som niečo kupoval a keď som to nevidel lietať tak to aj tak dopadlo lacné a vždy niekde problém jedno som kúpil drahšie, ale predávajúci mi to predviedol a vsetko bolo ok.
Bydlisko: Bratislava
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 12:22 | odkaz na príspevok
Hej viem že sa dá kúpiť hotový model aj som veľa modelov našiel.je to ľahšie kúpiť a lietať, ale to nieje pre mňa, ja si chcem svoj model postaviť tak aby lietal.vravim kúpiť a lietať nieje pre mňa.Keď si to postavíš a bude ti to lietať je to iný pocit a radosť ako s kúpeneho. A O tento pocit ide nie len o radosť s lietania ale s toho že si si to sám postavil.
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
oto771
modelár

Príspevkov: 226

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 12:26 | odkaz na príspevok
... a čo tak zobrať do ruky lupienkovú pílku, ak viete čo to je !!!
Ale vážne si tiež myslím, že sa stavať oplatí len vo výnimočných prípadoch a začiatočnícke kroky tým nie sú. Vyber si nejakú vhodnú (k tvojim letovým zručnostiam) stavebnicu a snaž sa čo najviac lietať. Tešiť sa z lietania !!!
Bydlisko: Košice ( 73 rokov )
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 13:19 | odkaz na príspevok
Hej viem čo to je mám ju aj doma a dosť často ju používam. Jednoducho chcem si postaviť svoj stroj.Na zdokonalenie lietania si kúpim nejaký bublinkač.Aj prvé lietadlo som si vyrezával s lupienkovou pílou. To bol balza+Epp. Ale teraz chcem celo drevený stroj.
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
kupo
modelár

Príspevkov: 200

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 13:32 | odkaz na príspevok
Svibko asi si to celkom teraz nepochopil.Myslime stavebnicu a nie hotový model.otvoris krabicu a máš tam plno dielov balzu preglejku a hlavne planik. Potom si to musíš pripraviť obrusit zlepit vlastne všetko okrem vyrezávania rebier a pod.Cize taká stavebnica by mala uspokojiť aj tvoje stavebné chute. Nakoniec ťa čaká poťah aj povrchová úprava. Ak je ti to malo, tak máš ešte stále možnosť si nejaké lietadlo nakresliť a úplne sám vyrobiť, čiže spraviť si aj plán. Prípadne tie plány nie sú až také drahé a mne by už bolo pomaly aj trápne ich tu pýtať ak sa doteraz nik neozval a ak ich niekto má tak si ich asi tiež kúpil a keď nie tak Google to istí. Potom sa musíš uspokojiť s tým čo si nájdeš a stiahnes zadara.
Bydlisko: Bratislava
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 16:07 | odkaz na príspevok
Hej rozmýšľal a pozeral som teraz rozsyp na nete sa predávajú .Nato aby som si navrhol a nakreslil lietadlo sám nato nemám. Ten rozsyp lietadla je strašne drahý aby som dal 230 eur za rozosyp sa mi zdá veľmi veľa. Keď mám možnosť si to dať vyrezať laserom. Našiel som google plány ale všetko na A4 nedajú sa zvätšiť do požadovaného formátu teda rozmeru a keď sa zvätšia tak to je rozmazané. Našiel som pekného Papiera J-3 s 1400mm komplet zloženého aj osadeného za 110Eur . Ale to ma neláka pokiaľ to nezložím sám.

Inak nejaké plány mám aj ja síce staršie a stiahnuté s internetu ale možno niekomu pomôžu. je tam okolo 200 plánov. Hodil som to do RAR a uložil na ulozto.sk. http://uloz.to/x4uZAbye/plany-rar

Aj tu je jeden plán na dvojplošník s EPP a balzy1382960193-tal280_01.pdf1382960208-tal280_02.pdf
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
kupo
modelár

Príspevkov: 200

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 16:39 | odkaz na príspevok
Držím palce páči sa mi že sa nevzdas
Bydlisko: Bratislava
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 18:38 | odkaz na príspevok
Takže akurat som si objednal jeden rozsyp s českej stránky skúsim teda poskladať tohto krásavca http://www.flyingwood.wbs.cz/Motorove-modely-do-2000-mm-.html?vyhledavani=&vsude=&list=&xmlid=510655
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
kupo
modelár

Príspevkov: 200

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 18:54 | odkaz na príspevok
Super voľba .Pekne keď ho precízne postaviť budeš spokojný.
Bydlisko: Bratislava
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 8. 2014 o 19:09 | odkaz na príspevok
Určite sa budem snažiť inak by to nemalo význam stavať, ale toho Pipera si aj tak chcem postaviť toho sa nezrieknem
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
svibko
modelár

Príspevkov: 74

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 8. 2014 o 18:11 | odkaz na príspevok
Našiel som ďalšie plány na stiahnutie ak niekomu pomôžu dávam ich sem : http://www.willingtons.com/mymac/Plans_Download.htm
Bydlisko: Dolné Zelenice ( 35 rokov )
Ďusi
modelár

Príspevkov: 134

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 9. 2014 o 12:34 | odkaz na príspevok
Zdravím vospolok.

Najskôr by som rád podotkol, že tým, ktorí chcú stavať lietadlá a nemajú prax s lietaním, je určený môj článok http://rcmodely.nasehobby.sk/aky-model-pre-zaciatocnika/ Vychádza z reálnych skúseností a mnohým už ušetril nejedno sklamanie aj kopu peňazí.

Tiež by som ho rád doporučil prečítať ľuďom, ktorí na výbavu "D2826/10 1400KVaj max ťah 780 g ,max výkon 205W. s 30A regulátorom a 2650 mAH bátériu 3 článok ktorá ma sama osebe 250g" chcú stavať hornoplošník alebo dolnoplošník a prípadne dvojmetrové lietadlo.

Za prvé, u čínskych motorov sú ich parametre merané na hranici horenia, takže z vlastných skúseností odporúčam uvádzané hodnoty násobiť koeficentom 0.75. Za druhé max. (statický) ťah motora nie je adekvátny max. letovej hmotnosti modelu lietadla, nemýľte si to. Ani to neznamená, že tento motor o ťahu 780 g potiahne vo vzduchu model do 780 gramov. A už vôbec to neznamená, že ťah aj výkon boli merané s tou istou vrtuľou

A po tretie, rozmery motora môžu byť raz rozmermi statora a raz rozmermi rotora a to je sakra rozdiel.

Na Hobbykingu je pod označením "D2826/10" uvádzaný mrňús, ktorý dvojmetrový model "utiahne" len ako ozdoba. Tento motor by som nedal do modelu väčšieho rozpätia ako 800-900 mm a hmotnosti do cca 400 g. Vychádza mi z toho buď EPP kombat alebo polomaketa s plochým trupom a krídlom profilu Clark Y či podobným. Regulátor mu stačí 20A, zbytočné je model dovažovať 30A regulátorom a tak isto baterka 3S 2650 mAh je len váha navyše. Takýto motor potrebuje baterku 800 až 1000 mAh, inak sa z malého lietadla stáva tehla. A potom sa dostávame k vrtuli tak 8x4, možno 8x6 pri opatrnej pilotáži. Väčšiu, tak 9x5, len na dvojčlánok, pri vetroni, ktorý by mohol mať poldruha metra.

Čo som tým chcel povedať? Ďakujem ľuďom, ktorí upozornili na môj (náš klubový) depronový Junior http://rcmodely.nasehobby.sk/?s=Model+z+Depronu ale pre tento prípad to nie je vhodný model. Junior nie je z dreva, ľahko sa opravuje a skutočne naučí lietať každého. Potrebuje silnejší motor (väčší stator/rotor) s nižšími otáčkami a menšiu batériu. Má len 1,1 metra, je lacný a lieta skoro sám s ušatým, krídlom, aj ako ďábel s krídlom rovným. Môže mať krídelká aj nemusí. Je určený ľuďom, ktorí vedia čo chcú, chcú sa naučiť stavať modely aj rozumieť ich konštrukcii, nechcú začínať stavebnicou, ale ani nechcú tráviť hodiny opravou zložitých klasických modelov lietadiel. Ktorí sa chcú naučiť lietať so skutočným modelom, lebo najlepší simulátor je predsa deproňák

K webu.

Postupne presúvam články zo starého webu na nový, ale ide mi to pomaly. Mám aj inú robotu a do včera som mal kratšiu pauzu ( http://cykloturistika.net/je-po-dovolenke/ ). Keď presuniem články a fotogalérie, presuniem aj súbory na stiahnutie. Plánik na Juniora je teda na starom webe, link tu bol dávaný a je funkčný. Ak pri čítaní starého webu narazíte na článok, ktorý je už presťahovaný, nájdete link na nové umiestnenie článku.

A aby som neteoretizoval, okrem nového foťáku mám aj nový model elektrovetroňa, takže ma to opäť bude viac baviť byť na letiskách a stretávať sa s Vami, mojimi kamarátmi. Aj zdravíčko vyzerá byť OK, takže suma sumárum sa môžete tešíť aj na nové články na novom modelwebe, nie len na tie staré

Nech sa počet pristátí rovná počtu štartov.
Ďusi
Bydlisko: Veľký Krtíš
1 2 3
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 178 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: