Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 8. 2015 o 07:06 | odkaz na príspevok
Aku FBL jednotku si nakoniec zvolil? Predpokladam, ze mas na tu 700vku fbl jednotku, ktora pre spektrum vysielace pozaduje taketo nastavenie.

Pozrel som manual DX6 a 1 servo 90 by mal byt normal. Toto nastavenie v podstate sposobi to, že o mixovanie sa bude starat FBL jednotka a prislusny typ cykliky sa nastavi v FBL. Takze pripadne reverzy sa potom robia, podla toho ako sa budu spravat serva, bud priamo v nastaveniach FBL, alebo v TX (zalezi o aku FBL ide).
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
michalko92
modelár

Príspevkov: 20

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 8. 2015 o 19:34 | odkaz na príspevok
Vies zobral som od kamosa microbeasta za par supek. Ked to nebude fungovat v rexovi tak ho supnem do protosa. Hej hej o tom normaly som sa docital na nemeckych forach ale nebol som si isty. A mam skusenosti s Mini Kbar takze neskor zrejme do rexa nejaky Vbar. Vyhodu vidim v tom Ze vsetko si spravim cez ntb. Takze neviem ako este spravim toho beasta cez jedno tlacitko . Cez ten usb interface ked pripojim beasta mam take podobne prostredie na nastavovanie alebo ako to je ?

Tak co hodim na rexa ? Microbeast alebo Kbar ?
Bydlisko: Dubnica/Zurich
pkotatko
modelár

Príspevkov: 254

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 8. 2015 o 11:13 | odkaz na príspevok
Pokud je rec stale o 700 nitro, tak bych se snazil Beastu vyhnout. Nevim jaka verze je to co mas. Ale Beast nemel rad vibrace ani na elektrice. A na nitru se vibracim moc nemas sanci vyhnout. Radeji bych Beast videl v necem na elektriku.
Chovani pri vibracich u Beastu je hodne zakerne. Porad nic a pak se prekroci nejaka hranice a Beast sam od sebe da plna prava kridelka a je vymalovano.
( 59 rokov )
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 8. 2015 o 13:50 | odkaz na príspevok
Beast sa nastavuje velmi jednoducho cez tlacitko. Prepinas jednotlive body a pohybom kniplu vyberas spravnu farbu svetielka, ktora prislucha pozadovanemu nastaveniu. Nastavenie vies potom jednoducho zmenit aj na letisku, staci si zobrat tahak co je k manualu aby si vedel, ktora farba je aka hodnota a netreba laborovat v PC. Inak Microbeast lieta dobre a super drzi vrtulku, ale ako pisal pkotatko na vibracie je velmi citlivy (tiez mam s tym vlastnu skusenost). Z tych dvoch by som teda volil skor Vbar
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
copilotek
modelár

Príspevkov: 384

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 8. 2015 o 17:37 | odkaz na príspevok
pripájam sa, mal som totálku na vyššie vibrácie s Microbeastom
Bydlisko: Plavnica ( 55 rokov )
pkotatko
modelár

Príspevkov: 254

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 8. 2015 o 17:44 | odkaz na príspevok
Co se odolnosti na vibrace tyce, byl jsem svedkem u T700E. Helina mela takove vibrace, ze z ni padaly srouby. Dokonce se vysroubovaly i dva srouby co drzi serva pohromade. Jako FBL tam byl Spirit a helina normalne letela. Tedy pokud se tomuto stavu da rikat "normalne". Rozhodne nespadla na bezpadlo.
( 59 rokov )
copilotek
modelár

Príspevkov: 384

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 8. 2015 o 22:32 | odkaz na príspevok
opäť sa pripájam, za letu so Spiritom na 600 efl mi vypadli z dôvodu vibráciíí 2 skrutky z domku hlavnej osky, helina sa triasla, ale so Spiritom som dosadol bez škôd
Bydlisko: Plavnica ( 55 rokov )
michalko92
modelár

Príspevkov: 20

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 8. 2015 o 11:25 | odkaz na príspevok
No takze aby som si ho aj ja zaobstaral toho spirita
Bydlisko: Dubnica/Zurich
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 8. 2015 o 12:45 | odkaz na príspevok
Poreboval by som pomoct s nastavenim governora po vymene motora.

Na Trex 450L je standardne dodavany motor Align 460MX, ktory ma 3200kV. Na heli som dal silnejsi motor Hyperion s 3595kv a dal som silnejsie 60A ESC s kvalitnejsim governorom ako standardny ESC. Chcem zacat pouzivat Gorvernor mode. S povodnym motorom a ESC som lietal na krivky.

Pre povodny motor su otacky nasledovne:
32000kV (motor) * 12V (bateria) * 0,9 (ucinnost) * (12 (pastorok) / 121 (velke ozubene koleso)) = 34274 otacok pre 100%

Pre novy motor su otacky nasledovne:
3595kV (motor) * 12V (bateria) * 0,9 (ucinnost) * (12 (pastorok) / 121 (velke ozubene koleso)) = 3850 otacok pre 100%

Ked chcem dosiahnut cca 2500 otacok, tak pre novy motor by som mal nastavit 65%.
Otazka: Je mozne mat governor nastaveny na tak nizke percento? Je nejaky definovany rozsah percent v ramcmi ktorych sa musim drzat aby governor pracoval spravne?

A este jedna filozoficka otazka: Pri zmenseni otacok cez kanal plynu na 70% - tak sa aj vykon motora sa znizi na 70%? Touto otazkou mierim na to, ze ked chcem aby motor drzal stale 2500 otacok, tak bude vediet dat celych 600W v pripade potreby aj ked je governor nastaveny na nizke percento?

Rady typu "Kup si mensi pastorok" mi nemusite davat. Uz je na ceste. Kupil som celu sadu od 9 zubov po 11 zubov Len cca 3 tyzdne pokial dojdu
Vopred vdaka za rozumne rady...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
copilotek
modelár

Príspevkov: 384

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 8. 2015 o 13:26 | odkaz na príspevok
nenapísal si aký ESC, ale 65% je v pohode, myslím si
Bydlisko: Plavnica ( 55 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 8. 2015 o 13:39 | odkaz na príspevok
Sorry, jedna sa o ESC YPG 60A.

Vdaka, tak zajtra to skusim. Nastavim F.Mode 2 na 65% a F.Mode 3 na 70% (pre istotu ak by otacky zacali kolisat). Ked som nechal tie iste krivky ako s original motorom, tak sa s tym nedalo lietat. Chvost mi vobec nedrzalo na mieste. Pri vise kmital cca 10cm dobokov. Len som vzlietol a hned som videl ze je nieco zle...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
Timo
modelár

Príspevkov: 1248

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 8. 2015 o 13:52 | odkaz na príspevok
Dzino:
Poreboval by som pomoct s nastavenim governora po vymene motora.

Na Trex 450L je standardne dodavany motor Align 460MX, ktory ma 3200kV. Na heli som dal silnejsi motor Hyperion s 3595kv a dal som silnejsie 60A ESC s kvalitnejsim governorom ako standardny ESC. Chcem zacat pouzivat Gorvernor mode. S povodnym motorom a ESC som lietal na krivky.

Pre povodny motor su otacky nasledovne:
32000kV (motor) * 12V (bateria) * 0,9 (ucinnost) * (12 (pastorok) / 121 (velke ozubene koleso)) = 34274 otacok pre 100%

Pre novy motor su otacky nasledovne:
3595kV (motor) * 12V (bateria) * 0,9 (ucinnost) * (12 (pastorok) / 121 (velke ozubene koleso)) = 3850 otacok pre 100%

Ked chcem dosiahnut cca 2500 otacok, tak pre novy motor by som mal nastavit 65%.
Otazka: Je mozne mat governor nastaveny na tak nizke percento? Je nejaky definovany rozsah percent v ramcmi ktorych sa musim drzat aby governor pracoval spravne?

A este jedna filozoficka otazka: Pri zmenseni otacok cez kanal plynu na 70% - tak sa aj vykon motora sa znizi na 70%? Touto otazkou mierim na to, ze ked chcem aby motor drzal stale 2500 otacok, tak bude vediet dat celych 600W v pripade potreby aj ked je governor nastaveny na nizke percento?

Rady typu "Kup si mensi pastorok" mi nemusite davat. Uz je na ceste. Kupil som celu sadu od 9 zubov po 11 zubov Len cca 3 tyzdne pokial dojdu
Vopred vdaka za rozumne rady...


Tak v prvom rade si myslím že 2500rpm je na 450tke dosť málo. Ak by si chcel točiť 2800rpm, tak by si mal použiť 10z pastorok. To je ale všetko iba teória a mnoho krát to neplatí. Záleží aký máš regulátor, koľko C máš baterky a pod. Tak že najlepšie je skúšať a hľadať ten ideál výmenou pastorka.


Dzino:
Sorry, jedna sa o ESC YPG 60A.

Vdaka, tak zajtra to skusim. Nastavim F.Mode 2 na 65% a F.Mode 3 na 70% (pre istotu ak by otacky zacali kolisat). Ked som nechal tie iste krivky ako s original motorom, tak sa s tym nedalo lietat. Chvost mi vobec nedrzalo na mieste. Pri vise kmital cca 10cm dobokov. Len som vzlietol a hned som videl ze je nieco zle...

To kmitanie môže byť problém zlej regulácie governora.
( 49 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 11. 8. 2015 o 13:55 | odkaz na príspevok
Timo:
To kmitanie môže byť problém zlej regulácie governora.

To kmitanie robilo ked som mal V krivku. S governorom som zatial este nelietal. Teraz zistujem ako to nastavit...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
Shake
modelár

Príspevkov: 452

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 8. 2015 o 00:31 | odkaz na príspevok
Pre nastavenie toho regulatora potrebujes programovaciu kartu:
http://www.garttmodel.com/EN/product/list.aspx?KindId=357
Je to kopia regulatoru YGE, takze funguje aj original karta, ale aj ta, co som dal adresu. Optimalne nastavenie governoru je okolo 70%. Pozadovane otacky je treba nastavit pastorkom. Otacky 2800 su pre 450-ku minimum. Pri nizsich otackach mozes mat problem s kmitanim chvosta, ako to popisujes, lebo vrtulka ma pri nizkych otackach malu ucinnost. Potrebuje tocit a mat samozrejme nastaveny max. rozsah vychyliek na obe strany, ale zase bez toho, aby servo islo na dorazy. Co sa tyka vykonu motora, tak ten sa nastavenim governoru na 70% alebo aj na ine percento nijako neznizi. Motor bude mat z hladiska filozofie stale rovnaky vykon Jeho prikon sa ale bude menit. Nato, aby drzal potrebne otacky, ho bude governor bud "skrtit" alebo "pridavat". Kedze ako pises tam mas motor 600W, tak aby si dosiahol plneho vykonu, potrebujes k tomu aj kvalitne baterky minimalne 30C a viac.
Manual na kartu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/8757758X406378X22.pdf
Nejake info pre programovanie regulatora:
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=39&t=56806
Bydlisko: Partizánske ( 60 rokov )
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 8. 2015 o 07:39 | odkaz na príspevok
Pripajam sa, tiez si myslim, ze 2500 bude na 450L malo. Zalezi sice aj od stylu lietania, ale moze byt, ze aj 2800 bude malo. U 450L prestava solidne drzat vrtulka uz pod 3000ot., ale zalezi to aj od vybavenia a nastavenia. Kedze budes mat svoju (nie setovu vybavu), tak si to budes musiet uz odladit sam tak, aby si bol spokojny.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 183 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: