Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Flux
modelár

Príspevkov: 9

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 1. 2015 o 21:17 | odkaz na príspevok
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 12:17 | odkaz na príspevok
Na 950 kV motory a tento quad by som dal 10 - 11 palcove vrtule, lebo inak bude mat slaby tah. 9" su na 4S baterku a ty tam mas 3S.

Taktiez, tie motory tam davas zbytocne velke, ale poleti to aj s nimi. Stacilo by aj 2830 s tymi 950 - 1000 kV. No, sice pozeram, ze ram je 550 mm, takze asi tie silnejsie motory by bolo lepsie, kedze uz ram je dost tazky. Preco si si vybral tento ram?
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Flux
modelár

Príspevkov: 9

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 1. 2015 o 20:46 | odkaz na príspevok
Hlavne kvôli tomu stredu kedže tam potrebujem umiestniť ešte raspberry, arduino, gyroskop, gps modul a také aby sa to tam vošlo
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2015 o 10:32 | odkaz na príspevok
Chápem, jasné. Inak, ak ti môžem poradiť ohľadom pohonu, tak pohon treba zvoliť podľa celkovej predpokladanej hmotnosti koptéry. Spočítaš si, koľko približne bude vážiť komplet naložená:

rám 600g, motory 4 * 70 g = 280 g, regle 4 x 22 g = 88 g, baterka 412 g, ďalej riadiaca jednotka povedzme 40 g, nejaké káble+konektory 50 g. Ďalej GPS, a tie veci čo píšeš povedzme 100 g. Takže sa pohybujeme niekde okolo 1,57 kg už teraz.

Potom sa zamysli, či checš na tom voziť nejakú ďalšiu záťaž, napr. kamerku s držiakom a podobne, dajme tomu 300 g.

Dostaneme číslo 1870 g, to vynásobiš 2,5 = 5310 g, taký potrebuješ celkový ťah od 4 motorov, aby koptéra lietala v pohode.

Teraz, tie motorčeky, čo tam píšeš majú max. ťah 850 g jeden, x4 = 3400 g.

Takže ten pohon pre tvoju koptéru a 300 g záťaž asi bude slabý. V tej špecifikácii motora nepíšu ako ten max. ťah dosiahneš, teda či na 2S a 12x6 vrtuľa, alebo 4S a 9x5 vrtuľa... Niektorí predajcovia/výrobcovia dávajú lepšie špecifikácie motorov a píšu do tabuľky aké ťah má motor pri určitom napájaní a s určitou vrtuľou.

Ty by si potreboval motory, ktoré majú ťah tak 1200 - 1300 g jeden.

Tu je príklad, kde je to celkom pekne rozpísané a podľa toho sa vieš rozhodnúť, aké napájanie zvolíš (2S, 3S, 4S) spolu sa akou vrtuľou, aby si mal dostatočný ťah pre to čo potrebuješ, ale aj efektivitu - lebo tá ovplyvňje dĺžku letového času.

http://www.rctimer.com/product-930.html

Prázdna koptéra ti s tým bude lietať určite, ale veľa ju už zaťažovať nebudeš môcť.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
Johny107
modelár

Príspevkov: 230

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2015 o 14:18 | odkaz na príspevok
No hold na koptere musis setrit s kazdym gramom, za to sa ti odmeni coptera dobrou ovladatelnostou a vydrzou v lete..
S tamtym ramom vela moznosti mat nebude.Vojdu sa tam max 11vrtule aj to budu velmi blizko od seba.A toho priestoru pre ten
tvoj projekt tam katiez vela neni.Ak pisu ze tam sa vojde 3s3000 baterka,tak s tou planovanou hmotnostou si vela nezalietas, rataj tak do 8 minut.
Na tvojom mieste si vyrobim vlastny ram a najlepsie typu H kde budes mat vela miesta pre rozlozenie elektroniky.
Bydlisko: Trnava ( 47 rokov )
Flux
modelár

Príspevkov: 9

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2015 o 20:01 | odkaz na príspevok
Jasné rozumiem fakt ďakujem za pomoc. Btw. arduino s rasp ma cca dokopy 70g to snáď nieje až tak veľa .. a ak by som tam dal čo ja viem o palec väčšie vrtule ?? zlepšilo by sa tým niečo alebo nie ? a riadiacia jednotka tam nebude žiadna kedže to budem programovať cez raspberry arduino .. káblov tiež len čo sa týka motorov baterky a ku každému regulatoru a ešte 4 kábliky čo sa týka prepojenia arduina s rasp a tu sú fakt tie najtenšie kábliky a gps shield ma nejaký 15g
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2015 o 09:57 | odkaz na príspevok
Tak ako som pisal, na tie motory na 3S urcite mozes dat 10 palcove, mozno aj 11. Zvysi sa tym celkovy tah motora, pri 11 palcovych by trebalo pomerat, aky prud berie na plno, aby si neprekrocil maximalny prud, ktory ten motorcek vydrzi, tusim tento max 26 A.

Mozes skusut 10x4.5 - 10x5 alebo napr. 11x3.8

9 palcove su pre napajanie 4S baterkou.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 244 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Seno62, LLBYZ,