Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

Technické parametre
Výrobca: IGRA Rozpätie: 1980 mm Hmotnosť: 1200 g
Kategória: Lietadla - elektrické Dĺžka: 1240 mm Materiál: Balza, Smrek
Motor: GT 2218/11, vrtuľa 12x6
Popis

Pri upratovaní v garáži som narazil na krabicu s nedokončeným modelom lietadla. Bol v nej aj blok z pokladne. Podľa neho to lietadlo bolo kupované v novembri 1989 ako darček na vianoce od manželky. To vám bola doba. Posledný ročník na vysokej škole, revolúcia, VPN a Lazaretská, jazdy po Slovensku pre šírenie demokracie. No proste paráda. Keď som sa na štedrý deň vrátil, nemal som nič - bol som bez darčeku stromčeku a kapra (darček som ešte stihol, stromček kúpil od cigánov a kapra dostal od svokry)
Ešte že moja polovička pristupovala k vianociam zodpovednejšie a lietadlo ma čakalo pod stromčekom. Dobrý dôvod na ukončenie revolúcie a robenia niečoho užitočného. Vznikol z toho drak lietadla s príšerným poťahom čo sa dal vtedy zohnať (tí starší si isto spomínajú modelársky obchod na rohu Haydukovej a Lazaretskej). Na elektroniku som nemal peniaze a nebol som registrovaný vo zväze (to bolo povinné) a tak skončilo v krabici.

Toto krásne lietadlo dostalo nový poťah, servrá, prijímač a motor ktorý bol pôvodne na pylóne. Po prestavbe je umiestnený v trupe. Farebne už retro nie je, ale mne sa to páči.

Po prvom trochu dramatickom lete som ho dôkladne vyvážil a nastavil geometriu. Lieta pomaly, majestátne a reaguje na termiku. Mám ho rád a je ako dobré vyzreté 25 ročné víno.


V Bratislave 31.05.2015
___________________________________________________________
Pochopil som, že sa nedá kombinovať veľká vrtula s malým motorom. Asterix prutko vyštartoval, stratil rychlosť a padol po krídle. Neustál to. Je až podivuhodné ako hlboko sa môže zaborit kužel motora do zeme.


V Bratislave 04.11.2015
___________________________________________________________
Asterix dostal zopár nových rebier, nosníkov a spojku krídla. Motor je už v inom modeli a tak dostane nový. Do jara to stíham.


V Bratislave 20.03.2016
___________________________________________________________
Lietadlo je už pár mesiacov opravené a konečne prišlo lepšie počasie a nefúka. Vyrazil som von a lietadlo zalietal. Akurát som nevedel nastaviť brzdu na motore. Pri lete sa stále sa točila a dosť brzdila. Takže zálet dokončím až nabudúce.

V Bratislave 04.06.2016
___________________________________________________________
Brzda na motore nastavená. Lietadlo zalietané. Podarilo sa mi nájsť termiku a pekne som si zalietal. Akurát motor je dosť slabý a namiesto stúpania to vyzerá ako plíženie. Musím ho vymeniť.

V Bratislave 13.062015
___________________________________________________________
Objednal som GT 2218/11. Motor má 4 mm hriadeľ a je stavaný na vrtuľu 12x6 ktorú tam aj mám v súčastnosti. Odporúčaná hmotnosť lietadla je do 1200 gramov. Do toho vleziem.

ID Modelu: AM4361 | Zobrazenia: 7006 | Pridané: 26. 5. 2014 o 14:51 | Autor: BA2506


V tejto krabici odpočíval…


Predok je prerobený na pohon…


Takzvané večerné…


Pripomína mi skapatého…


Tá červená machuľa ma…


Už to vyzerá…


Dostal som otáyku ohľadne…


Vrtuľa je sklápacia…


Motor GT2218/11. Je to…

1 2
Autor Správa
pdob
modelár

Príspevkov: 58

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 6. 2014 o 08:13 | odkaz na príspevok
Bol to aj môj prvý RC, dostal som ho na Ježiška v 1991, ked som sa vrátil z vojny, vtedy už bol vo výpredaji za 100 sk a bol so z neho natešený ako malý chlapec. RC som dostal od (vtedy mlado) manželky Futaba atack 2 kanál-2500 -sk vtedy viac ako jej výplata. Ešte ju mám (aj tú manželku ale už s ňou nelietam. Lietal pekne, po 2 rokoch mi uletel pri lietaní na svahu- na Mníchu (RK), pred pristátim som zaletel trochu ďalej za hranu, tam to ale bolo turbulentné (vtedy som tieto veci až tak neovládal-i keď aj teraz urobím nejakú blbosť, ktorú si potom vyčítam) model klesol ako kameň do lesa a už som ho nikdy nenašiel- a že som sa ho nahľadal...
Bydlisko: Likavka ( 52 rokov )
1 2
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 104 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 4 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: birdeye,