Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

Technické parametre
Výrobca: KMP Rozpätie: 2413 mm Hmotnosť: 7600 g
Kategória: Lietadla - benzinové Dĺžka: 1550 mm Materiál: laminát
Motor: benzín
Popis

Model som dostal od M.P. K Mirkovi model prišiel už poškodený. Model je , ako vidno na fotkách , po "menšej" havárii. Modelu prakticky chýba pilotná kabína a predná časť je dosť pošramotená. Keďže sezóna je už ta-tam, pustil som sa do zimného projektu. Na úvod som "bobra" očisťil od prebytočného materiálu . Tzn. vybrúsil vnútorný priestor od predošlej opravy tak, aby vnútorné steny boli čo njahladšie a nič neprekážalo nasledovnému laminovaniu. Ako prvý som začal opravovať motorový kryt. Vyspravil som všetky otvory . Nasledovať bude brúsenie, tmelenie. Trup, keďže bol z dvoch častí, som spevnil brevenými hranolmi. Ďalší postup bude nasledovať.

ID Modelu: AM6280 | Zobrazenia: 8290 | Pridané: 19. 10. 2015 o 18:02 | Autor: babratenko

1 2 3
Autor Správa
babratenko
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 9. 2017 o 21:56 | odkaz na príspevok
Áno. Je to na dováženie. Bola by tam ešte jedna možnosť, posunúť motor dopredu. Chcelo by to ale nový unášač. Na výrobu si ale netrúfam. Dováženie je okolo 300 g. Apropó letové vlastnosti. Rozdiel hmotnosti oproti 4 kg piperovi bol citelný. Model má väčšiu zotrvačnosť. Som zvedavý ako sa bude chovať pri pristávaní. Ovládateľnosť bola v pohode. Iba pri štarte ho kýve zo strany na stranu ( preto chcem pevnejší podvozok ). A ešte na zemi na jednu stranu zatáča lepšie a na druhú je to viditelne horšie. Žiaľ zatiaľ neviem príčinu prečo je to tak.
Bydlisko: Očová ( 49 rokov )
babratenko
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 5. 2018 o 12:55 | odkaz na príspevok
Chcem sa podelit so skusenostami z lietania "BOBRA" . Zatial s nim moc nalietane nemam, ale bobor predcil moje ocakavania. Spociatku som riesil problem so zhasinanim motora pocas letu. Odnieslo to par vrtul a uchytenie podvozka. Vymenil som zapalovanie ( bolo z druhej ruky a nesekalo dobrotu) aj cidlo motora. Nakoniec sa ako chyba ukazala vadna spojka konektora na zapalovani. Spodnu cast som spevnil uhlikovou tkaninou a upravil som aj podvozok. Pouzil som nabytkarske pruziny. Na zaklade skusenosti z lietania vymenim vrtulu z 20x10 na 20x8. Bobor je s 50kou neprirodzene rychli. Od novej vrtule ocakavam, znizenie rychlosti a zvysenie tahu ( zide sa pri nudzovkach). Novy podvozok pracuje bezchybne. Po dosadnuti zaperuje a model neodskakuje. Este dopilujem rychlost pristavania a smer na drahu ( je to predsa vacsi model ). Este som si nenakonfiguroval klapky vo vysielacke, caka ma ich otestovanie pocas letu. Zatial sa nepotvrdili negativne skusenosti z lietania s ESM bobrom, budem pracovat na jeho povrchovej uprave a"zkraslovani".

Bydlisko: Očová ( 49 rokov )
babratenko
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 4. 2019 o 06:42 | odkaz na príspevok
Ide nová sezóna a ja by som rád polietal aj s " bobrom". Na konci minulej sezóny som "bobra" odstrojil. Tento mesiac som začal pripravovať povrchovú úpravu. Dlho som uvažoval akú zvoliť. Dúfam, že zvolená sa okrem mňa bude páčiť aj ostatným. Povrch som obrúsil a opravil praskliny na trupe a okolo smerovky. Celok som vystužil netkanou uhlíkovou tkaninou a sklom. Celý trup som strekol bielym základom a následne strekol farbu. Žiaľ použil som nevhodné krycie pásky a podtiekli mi farbou. Oprava bola ale jednoduchá. Prekryť a opäť streknúť. Keďže bolo pekne, model som vybral na slniečko. Žiaľ začalo fúkať a vietor zhodil "bobra " zo stojanu na zem. V trupe bola diera, takže opä do dielne, vybrúsiť a zalaminovať. Dnes dám tmel, základovku, a možno dvôjde aj na farbu.
Bydlisko: Očová ( 49 rokov )
1 2 3
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 178 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 13 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: