Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

Technické parametre
Výrobca: Extreme Flight RC Rozpätie: 1230 mm Hmotnosť: 1300 g
Kategória: Lietadla - elektrické Dĺžka: 0 mm Materiál: Balza / poťah
Motor: Xm3542ea-6
Popis

Hobbyking Edga som šlahol o zem, a tak je tu jeho nástupca. Toho HK zrejme ešte opravím, tak zle na tom nie je, ale zatiaľ som dal prvé 4 lety (aj keď v značnej zime a hmle) s týmto EF.
Ešte pár skúseností k stavebnici. Model prišiel s dosť zvlneným poťahom, chápem že poťah sa môže trochu zvlniť, ale toto bolo viac ako by som čakal... Okrem iného pevná časť výškovky mala odrezané z poťahu asi o 5mm nakrivo, takže ju trebalo premerať následne primerať k trupu. Nakoľko to bolo zle odrezané, ostal pri lepenom spoji v trupe asi 1mm lem, kde nie je poťah, takže v najbližšej dobe bude treba červeným poťahom tento spoj prežehliť.
Ďalej nešlo nasadiť ľavé krídlo, drevená podložka v trupe bola zle nalepená a tak sa tam krídlo nedalo nasadiť, kedže nesedel prvý kolík na fixáciu krídla.
Chyby som opravil a poťah prežehlil a model vyzerá podstatne lepšie. Spodok trupu v zadnej časti tvoria uhlíkové tyčky, takže napnúť tam poťah poriadne je dosť náročné, kedže uhlík sa ohýba a značne pracuje, Celkovo je ale tá konštrukcia veľmi veľmi veľmi ľahká a tak sa takéto chyby dajú odpustiť.
SFG som vyskúšal na 2 letoch, nebol som s nimi spokojný a tak lietam bez nich.
Motor som musel vyosiť nahor, zatiaľ 2 podložky, dnešný test ukázal že by to jednu a možno dve ešte znieslo.
Papierové pánty som nahradil klasickými MPjet plastovými.
Aj napriek rozmerom sa model správa veľmi dospelo a pokojne.
Ďalšie info a fotky doplním, keď nalietam viac letov a pridám aj nejaké to letové video.

ID Modelu: AM6339 | Zobrazenia: 2247 | Pridané: 8. 11. 2015 o 17:11 | Autor: flyingislife

Autor Správa
misiatko
modelár

Príspevkov: 139

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 11. 2015 o 19:12 | odkaz na príspevok
Vaha 1300 je uz so vsetkym aj sa bateriou?
flyingislife
team RCPortál

Príspevkov: 1130

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 11. 2015 o 19:42 | odkaz na príspevok
Ahoj,
Áno komplet, aj s namontovanými SFG.
Bydlisko: Bratislava-Ivanka pri Dunaji / Košice ( 30 rokov )
marekh
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 12. 2015 o 18:16 | odkaz na príspevok
Ahoj tak ja sa už neviem dočkať toho porovnania EF vs HK lebo práve riešim presne taký problém. Uvažujem nahradiť epp za 1.2m konštrukčnú na také rýchle polietanie. Neviem sa rozhodnuť medzi Edge HK a Extra EF. Zaujímali by ma letové vlastnosti či tie 100ečka naviac pri EF fakt stoja zato. Dik.
Bydlisko: Spiš ( 47 rokov )
ludicek
modelár

Príspevkov: 588

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 12. 2015 o 16:32 | odkaz na príspevok
HK edgea si šľahol o zem od zlosti alebo sa nejaký škriatok babral v elektronike? Lebo neverím, že spadol ,,na ruky´´.
Bydlisko: Prešov, Ľubotice ( 41 rokov )
flyingislife
team RCPortál

Príspevkov: 1130

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 12. 2015 o 18:02 | odkaz na príspevok
Chalani, spracovanie EF Edge môjho konkrétne teda fakt o triedu horšie ako bol ten Hobbyking. Ten bol porobený tiež trochu nelogicky ale s týmto EF som mal problémy že v lože podvozku nebolo dosŤ lepidla, resp bolo mimo spoja, poťah bol fakt uplne brutálne zvlnený. jasné že rátam s tým že ten poťah pracuje ale toto bol fakt extrém.
Ale dobre, prežehlil som, vylepil som nejaké vecičky a jediné čo ma trápi je že mám pocit že sú blbo uhly nábehu. Na chrbte to fakt brutálne stúpa nahor a nepomohlo ani keď som dal 4 podložky pod motor, resp sa to správalo rovnako. Bez motora to letí zas naopak. Je to nejaké zvláštne a momentálne je vonku zima a model mám v KE a som doma, takže som sa tomu nevenoval.
Ale k tomu porovnaniu :
EF je určite úplne inde čo sa týka chovania na limitoch. Správa sa to ako o dosť väčší model, je stabilný, dobre sa prehadzuje hmotnosť (asi je to aj kvôli tým 2 servám v chvoste). Celkovo sa s tým lieta veľmi príjemne a SFG som pár krát použil ale to už mi prišlo ako naozaj nudné lietanie, letelo to po kolajniciach, hádam sa to nedalo ani poriadne odrhnúť. Nožáky takmer bez smerovky, premety v nožáku to robilo ako nič.
Ten HK Edge bol pekný, lietal celkom fajn, nožák ale neletel vôbec. Ak už mal letieť nožák musel letieť vo fakt veľkom uhle nábehu a samozrejme už potom značne uhýbal, takže bežne som lietal nožák tým spôsobom že som musel ťahať výškovku ,smerovku a krídelka. A nebolo to len také jemné doladenie. Kým som to tam posadil tak som bol na konci dráhy a už na model nevidel.
Vo finále to hodnotím tak, že ten EF je naozaj aj na tie malé rozmery fakt super model, správa sa viac dospelo ako ten HK. S tým HK bolo fakt dosť páčkovania, toto bol oproti tomu značný relax. S týmto EF si viem predstaviť že človek fakt aj trénuje nejaké seriózne obraty, s tým HK to bolo čisto len také poletovanie, lebo vždy keď som ho aj dostal niekde k limitu stále som čakal čo urobí, kam ustrelí.
Či to stojí za tie peniaze nevyše, by som to uzavrel tak, že ak by ten EF model bol spracovaním tak ako som bol u EF modelov zvyknutý tak rozhodne ano. Je to fakt paráda. Ale ja som mal možno len šťastie na blbý kus. Spracovaním je to teda na uváženie, letové vlastnosti sú fakt inde, takže určite odporúčam Extreme Flight. Samozrejme to čo s EF odlietaš aj s HK ale pri inej snahe a letovom prejave.
Ale ešte by som doplnil, že EF sa dá poháňať aj na 4S, ale s tým pohonom na 3S ktorý používam je toho výkonu fakt dostatok a myslím si že už aj tie servá čo tam mám sú na tie rýchlosti tak na hrane, takže stým 4S už by som sa asi aj bál lietať. Asi s tým len lietať na štvrť plynu a ten výkon využívať tak možno na nejaké stúpáky alebo keď človek potrebuje fakt razantne pridať. To ale v pohode zvláda aj ten môj 3S setup.

A čo sa týka tej havárky, rozmrdal som ho proste na ruky. Stále som skúšal autorotačné obraty z chrbta, stále v nižšej a nižšej výške až som raz hodil v obrate moc skoro smerovku a model sa neotočil okolo osi ale kusol sa v polke obratu a keďže to bolo pár metrov nad zemou, tak aj keď som dal plný plyn a kormidlá ako protipohyb, už to nemalo žiadnu dynamiku a mrdlo to o zem.
( Toto mi napríklad ten EF Edge ešte nikdy neurobil, ľahšie sa číta aj ten jeho letový prejav aj sa to chová viac neutrálne )
Bydlisko: Bratislava-Ivanka pri Dunaji / Košice ( 30 rokov )
marekh
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 12. 2015 o 21:24 | odkaz na príspevok
Michal ďakujeme za ďalší bezkonkurenčný popis modelu a komentáre k nemu dávam klobúk z hlavy dolu. Tak moja dilema je vyriešena tak určite pôjdem do EF už len dať nejake bubaky do kopy lebo práve sa mi frézuju diely 2.verzie mojej Extry 2.7m.
Bydlisko: Spiš ( 47 rokov )
flyingislife
team RCPortál

Príspevkov: 1130

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 12. 2015 o 23:28 | odkaz na príspevok
Nemáš samozrejme začo, vieš že vždy sa snažím čo najviac k tomu popísať aby sa človek mohol rozhodnúť, nemám rád keď sú tu pridané modely a nie je k nim nič popísané, takže rád som pomohol.
Keď budem v KE tak ti môžem dať vedieť a preletíš sa s ním.
Ja zas robím na tej Krill Extre, takže primárne všetky peniaze idú do nej.
Bydlisko: Bratislava-Ivanka pri Dunaji / Košice ( 30 rokov )
marekh
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 12. 2015 o 18:51 | odkaz na príspevok
Dik ale neni treba lebo Edga EF som mal ale v tej druhej schéme takže viem že to lieta parádne a je to neskutočne obratné. Len som ho pred asi 3-4 rokmi predal lebo som začinal s benzínom. Takže som potreboval trocha postrčiť v rozhodovaní lebo mi išlo o tie 100ečka keďže máš čerstvú skúsenosť s oboma. Ale ono je to vždy tak že ak chceš poriadne náradie tak si musíš priplatiť Vtedy som ešte nebol tak vylietaný ale verím že teraz si ho užijem na 100%
Bydlisko: Spiš ( 47 rokov )
flyingislife
team RCPortál

Príspevkov: 1130

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 12. 2015 o 23:55 | odkaz na príspevok
No to verím že určite áno,
S Jurajom lietate parádne, takže už sa teším kedy znova polietame, hlavne za lepšieho počasia
Bydlisko: Bratislava-Ivanka pri Dunaji / Košice ( 30 rokov )
marekh
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2015 o 18:19 | odkaz na príspevok
Tak vieš diagnozu 3D a letecke modelárstvo máme tak silnú že je prakticky neliečitelná
Bydlisko: Spiš ( 47 rokov )
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 123 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 13 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: VladoVrancik, palci72, destelant,