Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
autor správa
Banjo
modelár

Príspevkov: 299

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 3. 2015 o 14:56 | odkaz na príspevok
Aj ja mam Taranisa, ani som netusil ze ma taky dosah , som prijemne prekvapeny
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 3. 2015 o 15:02 | odkaz na príspevok
Bolo to testované so štandardným Frsky D8R-II Plus príjmačom, žiaden long range príjmač. So smerovou anténou by som dosiahol ešte viac, len neviem kde a ako to odskúšať. Ja "dosah" ako taký už neriešim, lebo ma Frsky presvedčil výkonmi.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
peterrc
modelár

Príspevkov: 1013

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 3. 2015 o 15:22 | odkaz na príspevok
tiež používam frsky a bez problémov. Stará turnigy T9x s tým turnigy modulom (resp. flysky modulom) v pohode dala 600m na zemi, keď sme merali raz. S frsky tiež neriešim dosah, s FPV som letel asi na 600m a v pohode. A to mi tam kúsok od prijímača vysiela 5.8 Ghz fpv vysielač.
Bydlisko: Trnava
bravaf
modelár

Príspevkov: 33

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2016 o 17:24 | odkaz na príspevok
caute chcem sa spitat alebo poradit aky je rozdel 2,4 ghz 27 mhz dakujem za info
Bydlisko: spisska nova ves ( 45 rokov )
coro
modelár

Príspevkov: 886

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2016 o 23:45 | odkaz na príspevok
27MHz bolo asi ešte AM (amplitúdová modulácia, asi najhoršia odolnosť voči rôzneu rušeniu), potom 35 a 40 MHz už boli FM (frekvenčná modulácia),
obe vyžadujú aby na rovnakej frekvencii nič iné nevysielalo, inak skapú. Aby spojenie fungovalo, vyžaduje sa signál najmenej o 6db silnejší než "rušenie" či nejaký šum. (a veľmi záleží od kvality príjmača, citlivosť aj selektivita).
Na tom nič nemení ani prípadné digitálne kódovanie (PCM), len to aspoň nekmitá a skape pekne, navyše umožňuje nastaviť failsafe (polohy ako nastaví servá keď signál nie je použiteľný).

a 2,4 GHz už je takmer vždy už použité Spread Spectrum čiže mnohonásobne opakované vyslanie tej istej informácie a "skladanie" výsledku, čo potlačí všetko rušenie či šum nepoužívajúce správny "kľúč" na to opakovanie.. na čiže mali by dokázať fungovať aj keď signál je len rovnaký alebo dokonca slabší než je rušenie - t.j. napríklad že nemajú problém fungovať mnohé vysielače spoločne a nijak si pásmo nerozdeľujú.

Akurát že 27MHz prechádza prekážkami, a 2,4GHz sa od nich odráža, hlavne od vody(vlhké rastlinstvo a podobne),takže blízko pri zemi alebo na vode v loďkách môže mať 2,4GHz problémy.
Odrazy sú väčší problém než cudzie rušenie, pretože tie používajú práve ten správny kľúč a sú posunuté v čase (kvoli väčšej vzdialenosti ktorú signál prešiel cez miesta odrazu).. Pritom problematické vzdialenosti sú násobky len 1/4 vlnovej dĺžky ktorá je cca 13 centimetrov - čiže stačí málo.

Každopádne podľa mňa je 2,4GHz jednoducho výrazne lepšie. Dá sa to povedať tak, že pri ňom nemám problém s cudzími, len sám so sebou (zabezpečiť správnu polohu antén, a napájanie v modeli pre procesor ktorý je samozrejme citlivejší než kryštalka,... jo a hlavne vybrať si výrobcu ktorý vie čo robí a nepadá mu to len tak, na blbý design. ).
bravaf
modelár

Príspevkov: 33

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 6. 2016 o 14:49 | odkaz na príspevok
caute mozte my poradit dosiel my vysielac 2,4ghh a chcem kupit novy sparoval by som s primacom 2,4ghz ci by bol problem ci by som musel kupit aj primac dakujem
Bydlisko: spisska nova ves ( 45 rokov )
PeePo
modelár

Príspevkov: 1037

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 6. 2016 o 15:03 | odkaz na príspevok
Aky si mal vysielač, aký máš prímač a aký by si chcel nový vysielač?
Bydlisko: Trenčín ( 34 rokov )
bravaf
modelár

Príspevkov: 33

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 8. 2016 o 21:56 | odkaz na príspevok
caute chcem sa opytat alebo skor poradit mam ovladac 2,4ghz ked ho zapnem na rc aute zničoho nič začne pridavat plin na aute a servo sa my otoči na inu stranu neviem kde je problem či v primači alebo vysielači dyk za každu informaciu
Bydlisko: spisska nova ves ( 45 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 8. 2016 o 11:41 | odkaz na príspevok
Vo vysielači
500w
modelár

Príspevkov: 362

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 8. 2016 o 13:22 | odkaz na príspevok
bravaf:
caute chcem sa opytat alebo skor poradit mam ovladac 2,4ghz ked ho zapnem na rc aute zničoho nič začne pridavat plin na aute a servo sa my otoči na inu stranu neviem kde je problem či v primači alebo vysielači dyk za každu informaciu

Skus troska popisat o aky vysielac ide, okamzite po zapnuti zacne tocit servom, rychlo ho otoci a ostane stat alebo pomaly pripadne ho sekano otaca. Reakcia na dany kanal ked sa skusa packou je aka?
minno
modelár

Príspevkov: 28

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 11. 2016 o 10:18 | odkaz na príspevok
ak by mal niekto zaujem a ma Frsky telemetricky modul napr DJT, upravim mu Turnigy 9XR pre prijem telemetricky udajov a vyslanie/nastavenie Frsky modulu cez vysielacku, cize dvojcestna komunikacia. samozrejme aj Flashnutie firmwaru na Frsky er9x firmware. Za symbolicku cenu.
ja to tak mam a je to super, mam dlhorocne skusenosti so spajkovanim..mikrospajkovanim..atd
Bydlisko: Bratislava ( 37 rokov )
tocko
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 12. 2016 o 18:54 | odkaz na príspevok
ahojte,idem si kúpiť zavážaciu lodku Bait Liner,a chcem tam vymeniť vysielač,aký poradíte,hovorily my niečo 2,4mgh,ale ja som laik tak chcem vedieť vaše názory,vdaka
Moonlit
modelár

Príspevkov: 23

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 5. 2017 o 01:10 | odkaz na príspevok
bravaf:
caute chcem sa opytat alebo skor poradit mam ovladac 2,4ghz ked ho zapnem na rc aute zničoho nič začne pridavat plin na aute a servo sa my otoči na inu stranu neviem kde je problem či v primači alebo vysielači dyk za každu informaciu

A trim plynu mas v strede a trim serva vychylene spravne tak aby mierili kolesa priblizne dopredu?
Bydlisko: Bratislava
peterzak37
modelár

Príspevkov: 2591

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 12. 2017 o 19:30 | odkaz na príspevok
Je tu niekto z BA kto ma skusenost s novym MC 28 HOTT ??
Bydlisko: Zalesie
Banana
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2017 o 10:42 | odkaz na príspevok
nazdar chcem sa opitat mam supravu Cadet mal som ju uš sparovanu a po dlchšiej dobe nepouživania sa mi nechce sparovat znovu
Bydlisko: Martin
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 274 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: