Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
chalan
modelár

Príspevkov: 15

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2018 o 10:47 | odkaz na príspevok
ahojte, rad by som si prerobil tento vojensky nakladiak podla navodu
odkaz na Youtube
puzdro na motory si vsak ten clovek tlacil na 3d tlaciarni, viete mi prosim poradit, ktoru kupit? dakujem
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2018 o 11:47 | odkaz na príspevok
Kvoli tomu chces kupovat tlaciaren? Si to daj niekomu vytlacit
Bydlisko: Bratislava
marek4444
modelár

Príspevkov: 476

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2018 o 11:57 | odkaz na príspevok
Nebolo by lepšie si to nakresliť vo formáte, ktorý vie spracovať 3d tlačiareň a nechať si to u niekoho vytlačiť? Prípadne to nakresliť v akomkoľvek 3d a niekomu zadať nech si to prekonvertuje do formátu potrebného pre 3d tlačiareň. Bude to určite rýchlejšie aj lacnejšie. Použitie tlačiarne je výhodné keď ju máš a vieš s ňou pracovať, ale kupovať ju pre jeden diel je ako "kupovať kravu pre pohár mlieka".
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
didikk
modelár

Príspevkov: 175

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2018 o 12:11 | odkaz na príspevok
chalan:
ahojte, rad by som si prerobil tento vojensky nakladiak podla navodu
odkaz na Youtube
puzdro na motory si vsak ten clovek tlacil na 3d tlaciarni, viete mi prosim poradit, ktoru kupit? dakujem

Tu mas diely https://www.thingiverse.com/thing:2660688
Bydlisko: Kežmarok
chalan
modelár

Príspevkov: 15

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2018 o 14:00 | odkaz na príspevok
ano ja viem ze su tam tie subory a prave preto som chcel tlaciaren... mam dva take modely a mozno v buducnosti sa mi zide tiez okrem toho sa s nou chcem aj trocha pohrat...

3d tlaciaren na alliexprese nie je az taka draha, napr. tato v zaklade za 172eur dovoz zdarma ano viem ze plus DPH len ci mi bude stacit, nevyznam sa v tom...

Aliexpres
destelant
modelár

Príspevkov: 916

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 3. 2018 o 18:23 | odkaz na príspevok
Tak to ci ti bude stacit by si mal vediet hlavne ty... Ale zakladne veci su:
- sposob ovladania (ci potrebujes k tomu pocitac alebo to vie tlacit aj bez pocitaca) - urcite lepsie je ked to ma samostatnu ovladaciu jednotku cez ktoru to vie priamo tlacit bez poteby dalsieho pc
- max.rozmer tlaceneho objektu (ak som dobre cital tak tam je 200x200x200 mm)
- aky extruder tam je (cize z akych materialov to vie tlacit - aku max.teplotu znesie ten extruder - v tvojom pripade je to Nylon - okolo 260 C )
- ci je vyhrievana podlozka (bez toho by som uz ani tlaciaren nebral)
- a ci ma pomocnika na vyrovnanie zakladne (autolevel system).

K tomu by som si pozrel recenzie, komentare atd. - zda sa ze k tejto tlaciarni toho existuje dost. Ak si ochotny do toho vrazit tolko penazi, tak OK. Netreba zabudat ze ak sa ti na 3D tlaciarni nieco nepaci (nieco co nie je zasadne z hladiska mechaniky) tak to sa da napravit - vid v mojej galerii ako som si ja upravil moju tlaciaren...
Bydlisko: Hurbanovo ( 58 rokov )
marecek
modelár

Príspevkov: 800

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 3. 2018 o 11:38 | odkaz na príspevok
Ahoj ja ma Prusu a tlacim si to sam, nekupuj tie lacne tlaciarne ak sa tomu nerozumies tak to nenakalibrujes, bedes mat stale niaky problem. mam inak aj tie motorceky a viem vytlacit aj drziak na motor.

a aj ESC mam do toho take male mam este 2 ak chces mam to aj na predaj.
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
RedByron
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 3. 2018 o 16:35 | odkaz na príspevok
Ahoj, Prúša je jednoznačne dobrý ak nechceš riskovať tak kúp od neho, alebo použitú od niekoho kto ťa tároveň zaškolí. Neviem ako si na tom s financiami - ja som kupoval Geeetech - Čína ale predajca je v EU, do týždňa bola doma. Rozhodol som sa pre ňu lebo ju má kamarát a videl som znej výstup. Skladal som ca 8-10 hodín a stále sa učím (už mesiac) aký filament, rýchlosť atď. Nepočítaj s tým, že po vytlačení to bude vypadať ako výlisok z formy. Čím odolnejší materiál tým náročnejšia tlač- začni fórami. Mimochodom uvítal by som ak by niekto skúsenejší napísal aký taký článok a k nemu rozbehli komentáre so skúsenosťami s 3D tlačou.
P:S: https://www.ebay.co.uk/itm/GEEETECH-RepRap-Prusa-I3-Acrylic-Pro-B-3D-stampante-MK8-LCD-free-shipping/232266148616?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
Bydlisko: Dolný Kubín
chalan
modelár

Príspevkov: 15

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 3. 2018 o 11:06 | odkaz na príspevok
neviem co je prusa, to je 3d tlaciaren? odradza ma to ze mam malo casu a nebudem mat cas s nejakym hranim nastaveni a doladovani
marek4444
modelár

Príspevkov: 476

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 3. 2018 o 11:39 | odkaz na príspevok
Stiahni si tie súbory a popros tu niekoho kto má tlačiareň a skúsenosti či by Ti to vytlačil. To máš najrýchlejšie aj najlacnejšie. Ak sa rozhodneš nejakú tlačiareň kúpiť a podarí sa ti ju sprevádzkovať, môžeš skúšať tlačiť sám ak si nájdeš čas, ale dovtedy už môžeš dávno jazdiť z upraveným autom.
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
destelant
modelár

Príspevkov: 916

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 28. 3. 2018 o 11:50 | odkaz na príspevok
chalan:
neviem co je prusa, to je 3d tlaciaren? odradza ma to ze mam malo casu a nebudem mat cas s nejakym hranim nastaveni a doladovani

Ked chces ja ti to vytlacim, napis do SS, dohodneme sa.
Bydlisko: Hurbanovo ( 58 rokov )
olisoft
modelár

Príspevkov: 319

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 9. 2020 o 16:41 | odkaz na príspevok
chalan: pozri si na youtube videa od Richarda Mrazka, on upravuje/vylepsuje tlaciarne, doporucujem zobrat od neho, mas to s maximalnou moznou podporou
Bydlisko: PN ( 50 rokov )
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 9. 2020 o 18:04 | odkaz na príspevok
Tom1111:
radsej by som objednal 3D tlaciaren u nas https://www.tonerpartner.sk/e-shop/3d-tlac/3d-tlaciarne/

A si si istý, že za 2,5 roka si chalan 3D tlačiareň už nekúpil?
Skôr než na niečo odpovieš, tak si aspoň pozri dátum príspevku!
A na reklamu existuje x iných možností, nie to dávať sem do "fóra", ale ako pokus to bolo dobré
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
Tom1111
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2020 o 11:56 | odkaz na príspevok
Ospravedlňujem sa, nevšimol som si dátum príspevku. Chcel som len poradiť, že je asi lepšie 3D tlačiarne kupovať u nas, na Slovenku, nez z činy... Predchádzajúcu správu som zmazal
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 9. 2020 o 12:59 | odkaz na príspevok
Nič hrozné sa nestalo, chcel som len poznamenať, že je vhodné si najprv príspevok (na ktorý sa reaguje) pozorne prečítať a tak odpovedať, pretože potom sa postupne celé fórum zapĺňa zbytočnými, nevhodnými, či s témou nesúvisiacími príspevkami (spam).
Je tu veľa zbytočných príspevkov, pretože diskutujúci chce za každú cenu sa zapojiť do debaty alebo odpovedať aj napriek tomu, že o problematike má chabé, resp. nesprávne či žiadne vedomosti, o gramatike sa radšej nevyjadrujem.
(svojím spôsobom aj tento môj príspevok je spam - neskôr zmažem, nech to tu zbytočne nespamujem)
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 159 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: JanoP,