Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Molka
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2019 o 12:10 | odkaz na príspevok
Ahoj,

narazil som na nasledovny problem:
Potrebujem kupit tu na slovensku gumu idealne gumenny pas a zlepit ho do presnej dlzky aka nieje bezne dostupna..
Potrebujem presnu sirku a dlzku a vyuzit tu prilnavost tej gumy je to na pohon takeho strojceka.
neviem ako to nazvat po slovensky ale ked som hladal a zistoval ako na to pouzil som "flat power belt" vo vyhladavaci.
Nasiel som vela videii ako spajaju PU za tepla ale vsetci spajaju gulate lanka nikto nic ploche.

Nerobil niekto aj s modelarkou gumou ktora je v profile hranata a netusim co je to za material.
Nemam (kreditku) teda moznost nakupovat v zahranici ani nechcem cakat kym to o 10-25dni dorazi kupil som si tu modelarku gumu
a zatial sa nedari aby to bolo pevne a bez hrbbolceka v mieste spoju


Este som uvazoval nejaku cyklo dusu narezat a potom nejako zvarit za tepla ale to je posledna moznost
Ten pas beha po hladkom kovovom prevodovom kolese na opacnej strane je valcek na oske motora.
Hadam som to opisal dostatocne - ilustracne ako to vyzera (ten obrazok je ilustracny)

Poradi niekto ako na to ?
ujovko
modelár

Príspevkov: 119

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2019 o 13:03 | odkaz na príspevok
Ahoj, gumu najlepšie zlepíš kontaktným lepidlom. Nekonečný pás urobíš tak, že do šikma vo väčšej dĺžke zrežeš oba konce proti sebe a zlepíš.
A teraz tá pesimistická časť: guma nie je vhodná na prenos sily, na to sú "remene". Nevieme, aký výkon chceš prenášať, aká bude rýchlosť toho pásu a pod.
Bydlisko: Košice
Molka
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2019 o 13:12 | odkaz na príspevok
Otacky su nizke 60-80 ot/min skor potrebujem dost siroky remen tj. 20-30mm, hruby asi 2mm plochy bez zubov a dlzka obvodu 80cm!
roztaznost asi ako je pri cyklodusi aby som to natiahol na koleso a nemalo to velku volu hmotnost ktoru otacam je asi 800g.
Motor nieje problem ani nic okolo len ciste ziskat vhodny material a zlepit to.

Ake presne kontaktne lepidlo myslis nieco na baze Kyanoacrylatu?

Taka nuzdovka z dovodu nedostatku casu som chcel dat 3-4 tie hranate gumenne pasy vedla seba a zhanat nieco taketo

ujovko
modelár

Príspevkov: 119

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2019 o 17:01 | odkaz na príspevok
Kyanoakrylát je sekundové lepidlo, to sa volá preto tak, že drží sekundu....
A teraz vážne. Sekunďák je tvrdá živica a Ty potrebuješ neustále ohyby a rovnania.
Kontaktné lepidlo napr. Chemoprén, je ich kopa, každý sa volá inak a či je medzi nimi rozdiel vie iba výrobca. V každom prípade nekupuj transparentný, ten nedrží. Ja beriem na všetko "Extrém". Ešte rada: staré lepidlá sú zhustnuté a nedajú sa naniesť v rovnomernej tenkej vrstve.
Remeňové prevody musia mať napínanie. Sám uvidíš, ako sa bude správať guma. Pokiaľ sa vec na poháňanom konci len točí, nejako to pôjde, ale pokiaľ bude zaťažená a prípadne nepravidelne .......
Bydlisko: Košice
marianr
modelár

Príspevkov: 1456

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2019 o 17:23 | odkaz na príspevok
Nevieme prenášaný výkon, ale guma spájaná natupo prípadne šikmým rezom držať nebude. Možno by držala viacvrstvová pásová guma so spojmi na rôznych miestach.

Google dáva nejaké výsledky na hľadanie "pohonné pásy", čo tak spýtať sa odborníkov?
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1091

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2019 o 18:55 | odkaz na príspevok
Skús pozrieť na tieto odkazy, či tam niečo vhodné nenájdeš:
https://harvi.sk/sk/e-shop/04
http://powerbelt.sk/

Inak, existuje aj flexibilné sekundové lepidlo, vhodné na lepenie gumy. Tuším, že Loctite má niečo.
Bydlisko: KE - Furča
Molka
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 5. 2019 o 05:21 | odkaz na príspevok
Inak zatial som objavil nieco taketo akurat je to taka suplikova USA znacka

odkaz na Youtube

chcelo by to produktovy list co sa vtych flaskach nachadza a najst tomu EU ekvivalent.

Harvie.sk som nepoznal dik za link (ani Gogol neponukol) hentych madarskych predajcov priemyselnej techniky poznam
ale na ich webe nieco najst je skuska trpezlivosti a potom kym to daju kam si do Budapesti vyrobit a pride s cenou


Este otazka neviete z coho je vyrobena klasicka modelarska guma?

Na PU je to az moc flexi mi to podla farby a vlastnosti pride skor ako SILIKON a ten ta zenska z videa pekne zlepila.
Nikde nevidim na hobby strankach z coho je ta guma vyrobena.
macil
modelár

Príspevkov: 1091

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 5. 2019 o 07:59 | odkaz na príspevok
Z kaučuku. Prírodného, alebo syntetického. Presné zloženie ti žiadny výrobca neprezradí.
Bydlisko: KE - Furča
Molka
modelár

Príspevkov: 4

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 5. 2019 o 12:22 | odkaz na príspevok
Dik za nasmerovanie popozeram a popytam sa inak hladam nieco taketo
PERMABOND 105 je nízko viskózny univerzálny produkt na lepenie elastomérov,
vhodný pre aplikácie kde lepidlo zateká medzi dielce s veľmi malou medzerou.
Je vhodný a da sa rýchlo aplikovať pre plasty, kov a kaučuk
Ma to obsahovat prevazne Ethyl cyanoacrylate - Permabond 105 podobne zlozenie som nasiel aj v PeckaLepidle
pripadne lacnejsie alternativy ROXOLID X-PRESS GEL (92%) a v lepidle na nechty pripadne male divadielko od Wurthu
Vyskusam a uvidime hadam to neskor pomoze aj inym.
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 130 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: