Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 8. 2020 o 09:49 | odkaz na príspevok
Ahojte, zalietávam môj nový stroj Edge 540 V3 od RCFactory, no mám problém z ťažiskom. Už som posunul ťažisko najbližšie ako sa dá, podľa manuálu, ale stále mi ho ťahá hore. Myslite že by som mal vyosiť motor dole? Alebo aký by bol váš další krok? Ďakujem
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 8. 2020 o 16:43 | odkaz na príspevok
Máš SS.
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
miromi
modelár

Príspevkov: 39

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2020 o 07:50 | odkaz na príspevok
Podľa obrázkov vo fotoalbume si dal baterku do ťažiska, preto je éro ťažké na zadok a "ťahá hore". Pri správnom vyvážení by mala byť baterka umiestnená v mieste ako na poslednom obrázku v manuále, určite pred ťažiskom.
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2020 o 18:47 | odkaz na príspevok
Áno pozeral som na ten obrázok, no to nič nerieši, lebo ťažisko mám už na 240mm, Keď posuniem baterku ešte viac dopredu, už nebude ťažisko tam kde ho udáva manuál..
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2020 o 21:38 | odkaz na príspevok
A správa sa to rovnako v normálnej polohe, aj v polohe na chrbte, s motorom v chode, aj bez motora? Oni tieto modely sa, kvôli obratnosti, navrhujú s ťažiskom pomerne blízko pred neutrálnym bodom. Ak ti to nevyhovuje, pokojne posuň ťažisko viac do predu.
Bydlisko: KE - Furča
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2020 o 22:39 | odkaz na príspevok
aj na chrbte ťahá za kabínou, aj normálne, tuším že bez motora nie,, ale overím to ešte keď pôjdem lietať, lebo na 100 percent to neviem povedať.
tak ono to nevyhovuje, lebo zhruba každú sekundu upravujem výškovku. Letí to dosť stabilne, len to že to ťahá hore..
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
saroj
modelár

Príspevkov: 532

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 8. 2020 o 09:23 | odkaz na príspevok
petofertal123
aj na chrbte ťahá za kabínou, aj normálne, tuším že bez motora nie,,
. Letí to dosť stabilne, len to že to ťahá hore..
Uf, no ako sa má v tom jeden vyznať?
Pokiaľ sa model v oboch polohách správa identicky, zdá sa že poloha batérie vyhovuje. No s motorom ťahá za kabínou, tak treba vyosiť motor smerom nadol.
Bydlisko: Brezová pod Bradlom ( 67 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 8. 2020 o 10:32 | odkaz na príspevok
Ešte môžeš skúsiť s modelom nastúpať a potom ho pustiť kolmo dole, bez motora a sledovať, kam bude model bočiť. Ak bude pokračovať kolmo dole, je nastavenie plôch a kormidiel v poriadku. Potom spravíš to isté, ale poletíš kolmo hore a s pracujúcim motorom. Ak je vyosenie motora správne, model bude pokračovať kolmo hore, bez zásahu do kormidiel. Dobré je to robiť za bezvetria, pripadne to niekoľkokrát zopakovať, pri rôznom natočení modelu voči prípadnému vetru.
Bydlisko: KE - Furča
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 8. 2020 o 20:46 | odkaz na príspevok
Áno, presne to mám v pláne skúsiť. Vytrimujem to v horizontálnom lete do roviny, a ak to vo vertikálnom lete bude bez motora letieť rovno tak je jasné že je to motor.. Síce som sa nedostal ešte vonku, lebo práca nepustí, ale snáď na víkend to vyskúšam.. Po víkende napíšem ako som pokročil. Ak by vás niečo ešte napadlo, píšte Zatiaľ ďakujem za nápady.
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 8. 2020 o 20:09 | odkaz na príspevok
Ahojte, tak dnes som bol na letisku. Zistil som nasledovne.
V strmhlavom lete dole bez motora po vytrimovani šiel rovno aj na vyskovke aj na smerovke. Po pridaní plynu v strmhlavom lete hore ťahal za kabínou. Po pridaní podložky a vyoseni motora dole ide na pol plynu dole na trištvrte rovno a na plny hore.
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 8. 2020 o 17:52 | odkaz na príspevok
Bol som ešte raz na letisku a skúsil som si to isté, aby som odstránil možnosť že ho pri skúšaní nakláňal niekde vietor..
Takže v strmhlavom lete dole bez motora letí pekne rovno, čo by malo naznačovať že je dobre vytrimovaný. V strmhlavom lete hore na plný plyn letí pekne kolmo hore (po pridaní podložiek a vyosení motora dole.) čo by malo naznačovať že motor je už vyosený dobre. Pri vodorovnom lete keď ho otočím na chrbát tak mi ho nakloní motorom dole. Tak by som mal presunúť ťažisko asi trochu dozadu. Skúsil som baterku posunúť o 1cm dozadu, zdá sa mi že to trochu pomohlo, ale ešte to nieje ono.. skúsim ísť ešte raz polietať za bezvetria, a ak to bude rovnako, tak skúsim baterku posunúť ešte trochu dozadu..
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 8. 2020 o 12:49 | odkaz na príspevok
Je normálne že mi pri vodorovnom lete, pri pretočení na chrbát sa mi lietadlo skloní nosom dole? Asi o 30 stupňov.
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 8. 2020 o 16:29 | odkaz na príspevok
Ťažko odpovedať.
Bydlisko: KE - Furča
petofertal123
modelár

Príspevkov: 219

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 8. 2020 o 21:02 | odkaz na príspevok
Tak pri zvislom lete dole ide pekne rovno. Takze vytrimovaný je. Pri zvislom lete hore letí tiež pekne rovno takže motor je vyoseny správne. No tak už ostáva len ťažisko. Lenže som ho skúšal posunúť dozadu ale vôbec to nepomohlo. Tak neviem teraz ako ďalej postupovať. Keď letím vodorovne na bruchu tak letí normálne. No keď na chrbte tak hneď pri otočení sa skloni o cca 30 stupňov.
Bydlisko: Bardejov ( 30 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 8. 2020 o 23:31 | odkaz na príspevok
Neviem, ako lietaš, ale počas výkrutu treba model riadiť, okrem krídelok, aj smerovkou a výškovkou.
Bydlisko: KE - Furča
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 186 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: oto771, peterrc,