Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3
autor správa
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 4. 2018 o 23:44 | odkaz na príspevok
Rozhodne odporucam lietat acro, level a angle je nuda. Ber to tak ze je to ostry racer, tam nemas ziadnu asistenciu, to nieje dji na poletovanie a vznasanie
To mas ako porovnavat formulu1 s karavanom. Frekvencie musia sediet, inak na 25mW na priamu viditelnost das kludne cez 1km. Antenu na koptere vyhni sikmo dohora, ked koptera leti dopredu aby bola antena kolmo na zem. GPS tam nedavaj, to bude len zavadzat, ak chces kopteru s GPS radsej postav nieco custom.

Inak co sa tyka ovladania odporucam pohrat sa s nastavenim rates a krivkami. Ak to mierne utlmis bude ovladatelnejsi ale nie tak obratny. Predpokladam ze je tam betaflight, tam mas aj animovanu simulaciu kde si overis ako sa to sprava na pohyb kniplom.
Bydlisko: Bratislava
pgrno
modelár

Príspevkov: 164

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 4. 2018 o 06:46 | odkaz na príspevok
Suhlasim s tvojim nazorom, len u mna to je tym ze ako karavanista ked sadnem do formuly som sa nechcel hned v prvej zakrute vysypat resp odpisat kopter alebo nieco ine do coho by som vrazil.

Da sa to nastavovat cez betaflight alebo cleanflight. Pride mi ze v betaflight je viac moznosti. Niekde som videl ze cleanflight je u tbs podporovanjsi, ale zatial mam dojem ze je to naopak. Teraz som pochopil ze pid a vychylky s expami su dve rozdielne veci. Cize pid mozem dat vacsie aby to pekne reagovalo a vychylky mensie, expo tiez na zaciatok trochu viac ako menej aby to okolo stredu nebolo take citlive ale ked za to zaberiem nech to reaguje. Postupne.budem zvacsovat rates a zmensovat expo. To uz budem vediet formulu pekne zvladat.
Bydlisko: BA-Ruzinov ( 46 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 4. 2018 o 08:33 | odkaz na príspevok
Presne tak, nastav expo a rates aby krivka nebola linearna, ale mala tvar paraboly (polovice) potom budes mat stredy jemne a ku koncu to zacne ozivat. PID zatial nechaj tak, default su lietatelne a uplne v pohode na ucenie. Ci vyhovuju zistis neskor ked zacnes lietat agresivnejsie hlavne roll a flip, pripadne prudke otocky. Urcite tam nahraj betaflight. Aj ked je to mrcha da sa s tym lietat pekne pomaly. Mozno aj simulator pomoze, hlavne pre osvojenie spravania
Bydlisko: Bratislava
pgrno
modelár

Príspevkov: 164

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 4. 2018 o 10:32 | odkaz na príspevok
uz som s PID hodnotami babral. vies mi prosim poslat nejake overene rozumne nastavenie.
kludne aj s rate a expo. vopred dakujem.
Bydlisko: BA-Ruzinov ( 46 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 4. 2018 o 10:39 | odkaz na príspevok
PIDy su tak strasne individualne nastavenie, ze ani uplne navlas rovnake koptery nemusia lietat rovnako s rovnakymi PIDmi
tam velku rolu hra ake su motory, regle, gyro, tazisko, baterka....

kludne tam nechaj default, ak niektore hodnoty prezenies mozu zhoret motory, tak ked tak po dolietani skus ci niesu horuce.

mne strasne pomohlo pochopit PIDy toto video od Thinkyho
https://www.youtube.com/watch?v=lux2x46koL4
Bydlisko: Bratislava
pgrno
modelár

Príspevkov: 164

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2018 o 09:58 | odkaz na príspevok
ako riesite, resp (aky parameter nastavujete) aby vam to drzalo vysku. napr. zmene z visu na dopredny let? ci to uz podla citu automaticky pridate na vysielacke plyn. ? pouzivate nejake krivky na plyn., resp. nejaky offset.

mne sa to zatial chova tak, ze ked postupne zvysujem plyn, naraz to vystreli hore, ked o zubok uberiem, tak to klesne k zemi. ked o zubok pridam zas to leti hore.
tak som zatial dal expo na plyn a posuvam stred rovnej casti krivky dole a hladam kde je ten rovnovazny bod. len neviem ci je to spravna metoda.
Bydlisko: BA-Ruzinov ( 46 rokov )
misosz
modelár

Príspevkov: 90

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2018 o 12:06 | odkaz na príspevok
Cau. Kde si to objednaval ze ti to doslo do 7 dni? Platil si DPH a clo?

Co sa plynu tyka. Treba s s nim hrat.

[youtube]https://youtu.be/ARqq1B_1cy0[/youtube]
https://youtu.be/ARqq1B_1cy0
Bydlisko: Nove Zamky ( 42 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2018 o 15:53 | odkaz na príspevok
tak tak , vsetko je to v prstoch

neviem ake vrtule tam mas, ale nieco menej agresivne by tiez pomohlo

edit:
akurat pozeram, ze dodavane by mali byt HQ 5×4.5×3 V3 co je celkom v poho
ale skus 4.3
Bydlisko: Bratislava
misosz
modelár

Príspevkov: 90

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2018 o 20:29 | odkaz na príspevok
Pozeral som recenziu. A tie dodavane nic moc a hlavne velmi slaby cas letu
Trosku mal viac problemov jak to rozbaloval. Neviem ci tento ale aj motor po par baterkach odisiel.
https://youtu.be/xVEpvYcPc6k


Ale chcel som vediet odkial si objednaval ci z tbs alebo eu sklad nejaky
Bydlisko: Nove Zamky ( 42 rokov )
pgrno
modelár

Príspevkov: 164

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2018 o 20:56 | odkaz na príspevok
Povodne som chcel priamo z tbs. Ale, pripocital som baterku, dopravu, urcite z us by to bolo aj s clom a dph a sme na 600€. Plus aspon dva tyzdne nez by to cez pol sveta doslo.

Nasiel som ale n-factory.de. Za 300€ , doprava v cene, zaplatene cez paypal. Obratom mi prislo od nich potvrdenie o prijme penazi. Tym ze je to v eu bez cla a dalsej do
Ph. V priebehu tyzdna bola koptera doma kurierom. Obchod odporucam.
Bydlisko: BA-Ruzinov ( 46 rokov )
pgrno
modelár

Príspevkov: 164

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 4. 2018 o 19:14 | odkaz na príspevok
dnes mi podarilo trochu sa rozlietat. mali ste pravdu. horizon, angle su skoro k nicomu. akro je super na polietanie.
v horizone mi to raz aj padlo, nejak sa kusli akcelerometry,, vyplo to motory a sla k zemi ako galota.

napadla ma ale ina vec. v akro mode su akcelerometre neaktivne, cize v tom pripade je uplne jedno ako su nastavene hodnoty PID. jedine na com zalezi je rozsah RATE a expa. ci?
Bydlisko: BA-Ruzinov ( 46 rokov )
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 4. 2018 o 19:26 | odkaz na príspevok
PID su rozne pre level a akro, neviem ktore si doteraz nastavoval, ale ako pisal Juraj, na zaciatok to nechaj vsetko na default a nastav si len raty a expa ako ti to vyhovuje. Potom ked sa rozlietas, zacnes si vsimat veci ktore sa riesia ladenim PIDov - kadejake oscilacie, propwash, bounceback, driftovanie horizontu v plyne. Az vtedy sa budes musiet zacat hrat s PIDmi (a filtrami, tpa, atd.).
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 4. 2018 o 21:25 | odkaz na príspevok
Praveze nie, pri akro hraju PID velku ulohu, napr. spominany bounceback pri flip alebo roll, ale fakt to zatial neries. Dostan to do ruky, zvykni si na ovladanie. A potom ked zistis, ze to nieje tak ostre ako by si cakal sa pustis do ladenia PIDov
Bydlisko: Bratislava
pgrno
modelár

Príspevkov: 164

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 4. 2018 o 22:54 | odkaz na príspevok
chcem sa este spytat, kde kupujete vrtule a ine veci na koptery. ja som nasiel ten n-factory.de ale ked nekupujem za vacsi obnos chcu 15 eur prepravu a zatial som lakomy dat tolko. za to by boli 4 sady vrtul.
Bydlisko: BA-Ruzinov ( 46 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 4. 2018 o 09:32 | odkaz na príspevok
vrtule na rotorama.cz
ja kupujem HQProp 5x4.3x3 V1S osvedcili sa mi zatial najviac, je to taky "standard" posta je cca 3-4Eur co sa da a na treti den to mas doma
Lietal som este Dalprop Cyclone 5046 a kupoval cez BG

nakupujem na banggood.com zatial vsetko preslo bez colnice
pokial potrebujem nieco ozaj surne tak rotorama.cz alebo rcstudio.cz pripadne n4q.cz
Bydlisko: Bratislava
1 2 3
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 196 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 3 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: twicsynligfo, Itchy, martinFPV, p-38,