Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
-mio-
modelár

Príspevkov: 292

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2017 o 18:18 | odkaz na príspevok
Dzino, nie je ta pagoda krehkejsia nez cl? Ako to znasa pady?
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
Norberto
modelár

Príspevkov: 228

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2017 o 18:32 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Nová Zámky ( 54 rokov )
Dzino
modelár

Príspevkov: 352

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2017 o 18:52 | odkaz na príspevok
-mio-:
Dzino, nie je ta pagoda krehkejsia nez cl? Ako to znasa pady?

Zatial pady znasa v pohode. Pagoda od Menace RC ma tie plosne spoje v takom plastovom obale - dost odolnom, takze to vydrzi vela. Skor sa bojim o spojenie medzi koaxom a SMA konektorom. Tam je to trochu uvolnene. Ked sa antena zlomi, tak skor v tom mieste.

Norberto:
A čo tento prijímač ?
https://hobbyking.com/en_us/r617xl-dsm2-x-6ch-receiver-with-long-antenna-and-cppm.html

Ten by som neodporucal kvoli PPM vystupu. To uz je v dnesnej dobe zastarale. PPM ma vyrazne vacsiu latenciu nez S.BUS alebo Spectrum Serial Protocol. To potom skor tento: https://hobbyking.com/en_us/orangerx-r110xl-dsmx-dsm2-compatible-satellite-receiver.html
Len ja som mal obycajny satelit RX110 (bez dlhych fuzov) a na nom som mal problemy z Fail Safe. Mal som ho na Trex 450 zo Spirit FBL a po vypnuti vysielaca sa motor vzdy roztocil na plne otacky. Darmo som ho bindoval pri vypnutom plyne, len co som vypol vysielac, tak motor hned isiel do plnych otacok. Hadam to uz opravili. Z original Spektrum Satelitom som nikdy nemal problem. BetaFlight ma lepsie nastavenie FailSave, takze tam by sa to mohlo nastavit, ale na OrangeRX satelit si treba dat pozor...
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2017 o 19:10 | odkaz na príspevok
Ja o antenu nemam strach pri padoch, konektor mam uchyteny o ram zdrhovacou paskou a zakazdym zatial povolila ta paska. CL antenu som "zalial" do tavneho lepidla. Inak dnes som to konecne odvazil "fully loaded" s 1400mAh 4s a 623g mi pride celkom zdrava vaha

Bydlisko: Bratislava
MATHIAS
modelár

Príspevkov: 329

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 5. 2017 o 22:36 | odkaz na príspevok
tak chlapci si zaspominame na moje prve fpv skusky spred vyse desat rokov ccd kamerka nejaka mhz 433 so zaznamom na sony paskovu kameru


odkaz na Youtube
Bydlisko: Nove Zamky / Bratislava ( 37 rokov )
airacutie
modelár

Príspevkov: 266

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 09:30 | odkaz na príspevok
Trosku pomimo - dorobil som do Liftoffu do MaduniceFPVrace race track, aby sa dali jazdit aj kola na cas. Mozno bude treba prerobit niektore checkpointy, ale preletel som to cele a je to relativne ok. Uploadoval som to do Steam Workshop-u. Inak Liftoff zmenil prednedavnom flight model, podla mna je to celkom fayn momentalne.
Bydlisko: Bratislava ( 43 rokov )
mimimimik
modelár

Príspevkov: 783

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 12:15 | odkaz na príspevok
Ludia banalna otazka: Na kolko vybijate baterky na clanok? Ja pouzivam pipak a zvyknem mat nastavene 3.3V pri zatazeni. Mohol by som tu hodnotu este znizit ci radsej uz nie. Prakticky lebo ked ju odmeriam bez zatazenia dava vyse 3.6V.
Bydlisko: Tisovec ( 33 rokov )
snail.fpv
modelár

Príspevkov: 300

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 12:26 | odkaz na príspevok
Ja osobme ich lietam max do 3.3 - 3.4 pod zatazou.. jednu baterku som sa pozabudol .. drzala pekne bez zataze 14V, spravil som jeden powerloop a zrazu bum padla na 9V a ja s nou... A to bola nova Acehe co mala max 15 - 20 cyklov ziadne hlboke vybite predtym.. teraz s nou mozem lietat max do 14.3 - 14.4 lebo potom prudko pada.. takze pod 3.3 by som ja osobne asi alarm nedaval.. iba ak mas baterky ktorych ti nebude luto..
Bydlisko: Levice ( 35 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 12:36 | odkaz na príspevok
Alarm nastaveny na 3.5V na clanok, zacne pistat tak hned pristavam
Bydlisko: Bratislava
poison
modelár

Príspevkov: 3389

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 14:52 | odkaz na príspevok
Najlepsi je prudovy senzor ak je vidiet v okuliaroch odletenu kapacitu a napatie tiez. Alarmy na napatie zvukovy su na prt hned po starte ked za to potiahne clovek hned alarmy.

Takto to poživam ja kazdemu inak vyhovuje a hlavne kazdy inak za to taha.
Prudovy senzor = vylietana kapacita
alebo alarm na cas vacsinou sa opakuje ideal nechavat v bat 20% mne sa dari realne 10%
Napatie orientacne - vizualna hodnota alarm na napatie je piskajuca otrava.

A pre obraz:
Napätie lipolky (naprázdno, t.j. nepripojená k ničomu) určuje ako je vybitá.
3,45V hranica poškodzovania.
3,6V = úplne prázdna ale ešte v poriadku
3,7V = bezpečné vybitie po lietaní, cca 20 percent zostáva
3,85V = polovica
4,05V vraj hranica nad ktorou by nemali zostávať
4,10V = 90 percent, max napätie pri nabíjaní pri nastavení programu LiIon
4,17V cca napätie plne nabitej lipol (pri správnom ukončení nabíjania pri 1/20 C.
4,20V max napätie pre nabíjanie, hranica ktorú nie je múdre prekročiť.



JurajD:
Alarm nastaveny na 3.5V na clanok, zacne pistat tak hned pristavam


3,5 je uz velmi zle a neskoro.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 15:26 | odkaz na príspevok
Je to alarm na doske a este mam k balance kablu pripojeny taky ten maly pipak ktory zobrazuje hodnoty. Ked zacne kontinualne pistat pristavam. Baterka ma po dolietani bez zataze hodnotu cca 3,7V na clanok
akurat som pozeral bateriu z rana a hodnoty su:
All - 15V
1. - 3,74V
2. - 3,73V
3. - 3,75V
4. - 3,77V

nabijacka ukazala po pripojeni 24%

ano je pravda ze to zapipa aj pri vyhuleni ale to ignorujem
rovnako mam nastaveny casovac na radiu ked viem ze je rozumne uz neletiet priliz vysoko alebo daleko lebo dochadza stava

keby som nebol lenivy uz by som mal nahodeny OSD ale nechce sa mi do toho...
Bydlisko: Bratislava
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 16:06 | odkaz na príspevok
3.7V na clanok vybijam aj ja..
do 1500 mah acehe baterky ktoru som vybil na cca 14.2V cize 3.6V na clanok som nabil 1530mah takze pod 3.6V by som uz urcite nechodil lebo prekracujete hranicu uplne prazdnej baterky presne ako pisal poison vyssie..
tiez nieje dobre lietat baterky uplne doprazdna.. znizuje sa tym jej zivotnost.. za par mesiacov strati baterka uplne tah cize ked pribijes plny kotlik tak nabita bat zo 16.8 behom par sekund bude klesat na 12V 11V a to uz je baterka akurat tak na odpis..
preto ja ked lietam tak 1300vky vybijam na 1000 max 1100mah..
ale chapem ked ma clovek 2-3 baterky a uz sa niekam trepe chce si to uzit vo vzduchu co najdlhsie ..preto je dobre mat aspon 10 bateriek a nestavit z nich maximum

a pipajuci alarm je uplna chujovina... to tak mozte pouzivat na baterky ktore niesu pod takym zatazenim.. dneska PDB s current senzorom je otazka par drobnych a osd zo spotrebovanymi mAh je nutnost!
staci jedno podvibite baterky nafukne sa a uz je po nej!
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
JurajD
modelár

Príspevkov: 868

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 18:24 | odkaz na príspevok
Aky je rozdiel v pipaku ktory je pripojeny na dosku a voltage alarm konfigurovany cez CF/BF a OSD ktory berie data pre voltage alarm z tej istej dosky?
Ano nevidim aktualne udaje, pipak je binarny pisti alebo je ticho. Funkciu low battery vsak plni uplne rovnako.

Lietat sa stale iba ucim, zdaleka mi to nejde tak ako vam. Plny knedlik tomu nakladam tak 10-15% casu co som vo vzduchu
Bydlisko: Bratislava
Norberto
modelár

Príspevkov: 228

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 18:42 | odkaz na príspevok
Ja mam nastavene 3,5V na alarm v BF akonahle pípne prvý raz pristávam a ešte mám Foxer V2 kameru a tam je OSD ktoré keď mi ukazuje 14,5 V
tak idem na pristátie po pristáti mám okolo 3,7-3,8v na článok a to lietam zatiaľ bez HD kamery 4-5 min na 1500 mAh.
Niekedy sa mi stáva aj to že keď už doma dobíjam baterky do storage tak mi nabíjačka vyhodí že nie je nutne nabitie vtedy ma to naserie
Bydlisko: Nová Zámky ( 54 rokov )
Thinky
modelár

Príspevkov: 1008

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 5. 2017 o 19:59 | odkaz na príspevok
za prve nemozes letiet dalej aby si ho pocul ked bude pipat.. a za druhe ked budes mat slabsiu baterku a mas vylietanych cojaviem 800mah a ked pridas tak uz ti bude pipacik pipat a budes pristavat.. lenze stale mas este 200 300mah k dobru.. ludia ved nejaky matek pdb s current senzorom aj osd stoji 8e preco vypipovat a nemat pekne vsetko pod kontrolou na ociach?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 239 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: csmate86, JanoP,