Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 04:01 | odkaz na príspevok
Rádio s Open TX. Ak niekto hľadá lacnú alternatívu ako FrSky Horus X10 je tu Jumper T16.
https://www.tatramodel.sk/horejsi/radiove-rizeni/vysilace/H3623-01-jumper-t16-hall-m2-cz/



Ja som kúpil Jumper T16 Pro Hall, ako záložné rádio k FrSky. Na Open TX som už zviknutý a vyhovuje my. T16 Pro má už interný multimodul. Chýbalo my na tomto modely nabíjanie. Sú rôzne možnosti externého nabíjania, ale ja som sa rozhodol po inšpirácii zabudovať do rádia celú nabíjačku.
https://www.banggood.com/Wholesale-WLtoys-V912-V913-V915-RC-Helicopter-Spare-Parts-Balance-Box-p-67116.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN


Nabíjačku som odstrojil, vyviedol Led a tiež napájací konektor. Rozhodol som sa použiť iba jednu LED, ktorá signalizuje proces nabíjania (červenú). Chová sa to podobne, ako napr. na Tarinese X9D+ , keď svieti nabíja a keď zhasne je hotovo. Zelená signalizuje iba napájanie.Na napájanie som použil adaptér z domu 12V/1A. Nabíjjačka má aj ochranu na spätný prúd, takže nevybíja aku., ako iné lacné nabíjacie obvody. Použil som aku. LiIon Samsung 18650 3450mAh. Prúd nabíjania je 800 mA, čo je cca. ideálne. LiIon je dobré pre dlhú životnosť nabíjať prúdom 0,2C (0,5C bežné nabíjanie).



Nová verzia Jumper T16 Pro Hall V2 má už nabíjanie cez USB-C. Ale je zlé horý a prebíja. Dá sa upraviť, ale celkovo je tá nab. doska zlá.
https://www.jumper-rc.com/products/transmitters/t16-pro-hall-v2/
Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 08:20 | odkaz na príspevok
Nie je tá cena za ten "bastel" trochu premrštená?
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
mimimimik
modelár

Príspevkov: 783

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 20:57 | odkaz na príspevok
Premrštené majú skôr výrobcovia ako Futaba Spektrum Graupner a spol.
Bydlisko: Tisovec ( 33 rokov )
Binatron
modelár

Príspevkov: 157

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 21:10 | odkaz na príspevok
Od 12/2018 lietam T12 plus, bez najmensieho problemu. Jedina vec ktoru som riesil bol zvuk, tetu nebolo rozumiet. Ale kupoval som hned z tych prvych, takze verim ze uz to upravili.
Bydlisko: MT
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 3. 2020 o 21:15 | odkaz na príspevok
mimimimik:
Premrštené majú skôr výrobcovia ako Futaba Spektrum Graupner a spol.

Tam sa platí za kvalitu.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 4. 2020 o 11:57 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 10. 5. 2020 o 23:54 | odkaz na príspevok
T16 dostane dodatočné ovládacie prvky. Prepínanie pomocou tlačítiek 6 pozícii mi za letu nevihovuje aj keď mám každú polohu hlásenú. Rozhodol som sa preto osadiť otočný 6 poz. prepínač (FrSky Taranis X9D+) a už keď osádzam konektor na dosku tak pridám ešte jeden, alebo dva momentové spínače nakoľko rádio má iba jeden (SH) a ten využívam na iné. Jeden sa mi zíde na prepínanie režimov osvetlenia a možno niekomu, keď rádio poputuje do sveta na zhasínanie spalovacieho motora. To bude ten s červenou hlavou. V Open TX sa jednoducho pomocou funkcii "Sticky" dá aj spraviť z momentového spínača dvoj polohový prepínač.




Ak si chcete rozšíriť T16 budete potrebovať konektory 5 pin JST 1,25mm. Na obr. je naznačené zapojenie.


https://www.aliexpress.com/item/4000134796645.html


A už keď bude rozobrané rádio vymením aj sklopnú rukoväť a páčky, lebo s novími dlhími koncovkami páčiek nezavrem púzdro. Koncovky sú na závit M3 (Futaba).

Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 6. 2020 o 11:33 | odkaz na príspevok
Základnú dosku som odstrojil resp. odpojil všetky konektory a vybral von. Osádzal som iba jeden (ľavý konektor). Pájkovanie nieje jednoduché. Predsa len piny konektora sú rozostúpené iba 1,25mm. Ale s trochou skúseností a so správnou technikou sa to dá. S trafo pájkovačkou do toho určite nechodte.

Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 309 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: