Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
danielo
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 3. 2021 o 20:11 | odkaz na príspevok
Ale Tie traxxas su brutal drahe, tak chcem nejake ine co tam vojdu... Nemam chut dat skoro 90e za baterky...
Bydlisko: KE
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 3. 2021 o 20:26 | odkaz na príspevok
Na toto môžem povedať len že za kvalitu sa platí . Ale samozrejme tam nemusíš kupovať baterie od značky traxxas. Firiem na vyrábanie lipo batérií je kopa. Stačí si iba pozrieť vlastnosti batérie aby všetko sedilo a taktiež mah napr 5000 čim viac tým dlhšie jazdíš ale aj platíš Dosť hlavný parameter baterie je počet článkov pozri na regulátore že kolko člankov má max. Potom pozri počet článkov batérie (2s,3s,4s,5s,6s......) A musíš si pozrieť aj konektor ak by nesedel tak by si to musel prelajkovať napriklad na regulatore na napr. T-din ten používám ja. Nabíjačku kúp tiež nejakú lepšiu čo ti vydrží aj na dlhšie roky
danielo
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 3. 2021 o 08:45 | odkaz na príspevok
Ako som pisal nabijacku mam, kedze som sa venoval (a este asi aj budem) elektrovetronom, konektory ma netrapia to si viem prerobit,... Len som myslel ze to uz niekto riesil na tento model. Idu tam 2S ale preblem je ze sa musia vojst do toho priestoru/boxu co ma ten model na bokoch... a chcem kupit par leo su tam 2 boxy a daju sa zapojit paralelne, co predlzi prevadzku

Zatial som nasiel tieto:
https://www.aliexpress.com/item/32901143280.html?ug_edm_item_id=32901143280
https://hobbyking.com/en_us/1600-2s-30c-mini-car-hardcase-packs.html
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nano-tech-2000mah-2s1p-20-40c-lipo-receiver-pack.html

No tato by tam uz asi isla velmi na tesno ak vobec, hoci so Zippy mam celkom dobre skusenosti:
https://hobbyking.com/en_us/zippy-compact-2200mah-2s-25c-lipo-pack.html

Mozno to niekomu pomoze.
Bydlisko: KE
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 3. 2021 o 18:25 | odkaz na príspevok
No turnigy a zippy su celkom dosť spolahlivé čo sa týka výkonu a životnosti. Ja používam tiež 2s od značiek konect (hobbywing), a antix mám v modeli len 1 box na bateriu a aj tak jazdím aj cez 40 minút. Pri batériach je aj označenie C napr 45C a odporúčam vyberať take ktore majú od 45C a viac majú lepšie vlastnosti vnutorný odpor atď.... Samozrejme batérie sú není navždy 2 roky možno viac vydržia aspoň mne a to jazdím minimalne 1 denne
danielo
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 3. 2021 o 19:17 | odkaz na príspevok
Tak po tyzdni zoznamovania sa a zabehu motora sme dnes boli vyskusat ako jazdi v standardnom rezime s dvoma LiPo baterkami. Je to parada a synator bol cely bez seba, zial az do momentu ked sa servo porucalo do vecnych lovist, resp. ozubene kolieska v nom. Uz som ich vymenil a pre istotu opat zapnem treningovy rezim ktory obmedzuje max. vykon na 50%. A teraz otazka oplati sa spekulovat a davat tam nieco ine ako origo Traxxas metal gear servo? Pripadne daju sa tie plastove kolecka nahradit kovovymi?
Bydlisko: KE
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 3. 2021 o 20:29 | odkaz na príspevok
traxxas serva su zalostne slabe. Hocijaka lacna cina je na tom lepsie
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 3. 2021 o 20:31 | odkaz na príspevok
To je zas tiež pravda ja som tiež hned menil servo za nové brushless SRT ale z kovovými ozubenými kolieskami. A samozrejme aj keby si kúpil z číny tak je lepšie ako traxxas ako hovoril pera.
danielo
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 3. 2021 o 19:38 | odkaz na príspevok
No tiez mi to tak pride, teraz otazka oplati sa kupit kovove prevody do povodneho serva (https://www.rcsvet.sk/nezaradene/99387-traxxas-prevody-serva-kovove-2080-2080x-020334208293.html) alebo radsej nove servo, ktore by malo bez problemov funovat, teda az na to ze treba urobit reverz na kanali riadenia (https://www.rcsvet.sk/digitalni/5918-sw-0250mg-waterproof-digitalne-servo-4710006992754.html). Som na vazkach a neviem sa rozhodnut....
Bydlisko: KE
peterprievidza
modelár

Príspevkov: 176

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 3. 2021 o 20:03 | odkaz na príspevok
nové servo určite
Bydlisko: Prievidza
danielo
modelár

Príspevkov: 13

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 7. 2022 o 08:45 | odkaz na príspevok
Tak musim konstatovat ze po ani nie 1,5 roku co mame to auto som z neho sklamany. Vsetko je super kym sa nepokazi regulator. Regulator sa vcera pokazil uz 3x... Nedomysleli chladenie toho regulatora a porazilo mosfet... 1. krat sa to stalo niekedy na jesen minuleho roka. To som pri tom nebol, len manzelka so synom a odnieslo si to sasi, kabina, kable, ... Bolo reklamovane vymenili poskodene diely a aj regulator samozrejme. Potom bol chvilu klud, cez zimu sme s nim nejazdili a na jar sa regulator pokazil opat, tentokrat nezhorel ale po prepnuti na LiIon mod, ked sa aktivuje LVD, tak jednoducho nefungoval. Znova reklamacia, auto sa vratilo z opravy v marci. No a vcera znova zhorel regulator... Syn sa s nim uz ani nechce hrat, jeho kamos ma nejake lacne cinske cudo za 70e a jazdi, zatial co my uz 3 krat mame odpaleny regulator. Toto som teda vobec necakal... Respektive by som ocakaval ze to cinske cudo nic nevydrzi a my budeme v pohode.

Velke to sklamanie pre nas.... Aj napriek tomu ze mam nakupene diely a vymene servo, atd... tak budem ziadat vratenie penazi. Toto mi akoze vobec nepride normalne...
Bydlisko: KE
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 267 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: