Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 4. 2016 o 14:50 | odkaz na príspevok
Aha, tak to ano.
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
JiriF
modelár

Príspevkov: 184

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 4. 2016 o 20:57 | odkaz na príspevok
tomix:
Na predchadzajucej X9 mi to fungovalo bezproblemov tu som to napojil najprv cez prevodnik z HK ale nefungovalo to,tak som prevodnik vyhodil a spravil upravu modulu podla navodu od RIMR (prerusenie dvoch cesticiek a pripojenie rx a tx priamo na modul)


"9xr pro" ma uz zabudovane RS232 rozhranie takze nieje mozne pouzit mod na priamu TTL cestu ako to bolo pri t9x a t9xr bez RS232 prevodniku ! Tu musis vratitt zmenu cesticiek a pouzit priamy a nativny RS232 vyvod z frsky modulu do vstupu "t9xr pro" ktory uz je implicitne RS232 (za maxom 232 ktory sa uvedenou upravou modulu obchadzal z dovodu jeho duplikacie v rieseni 9x a 9xr ale 9xr pro ho implicitne obsahuje tzn je duplikovany ale nemusis upravovat vystup z modulu na TTL).
Bydlisko: Hlohovec ( 50 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 4. 2016 o 21:02 | odkaz na príspevok
Tak pockaj ci som to spravne pochopil.Odpajkujem kabliky z plosaku,prerusene cesticky zase spojim a vystup z modulu RX a TX zapojim v 9xr pro priamo na dosku ? Alebo radsej pouzit futaba port kvoli tomu odporu co tam daly na kablik?
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
JiriF
modelár

Príspevkov: 184

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 4. 2016 o 11:31 | odkaz na príspevok
Presne, zrusit upravu na TTL vystup a pouzit standartny RS232 ktory pripojis interne na vstup z futaba trainer portu alebo tiez JR portu ako to poisuju tu:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/893535796X318849X19.pdf
Tu je blokova schema ktora to objasni:
http://openrcforums.com/forum/viewtopic.php?f=122&t=5659
ked to interne pripojis na futaba port tak by som ten 1k odpor nechal, to je ochrana vystupu proti tomu ked RX/TX zapojis opacne alebo ho o neco skratnes. Na doske je aj vstup ktory vypada ako TTL ale to nemozem potvrdit. Ja t9xr pro zatial nevlastnim ale pripravujem sa na prechod z t9xr kde mam DFT modul upraveny na JR a prepojeny cez TTL na procesor.
Bydlisko: Hlohovec ( 50 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 5. 2016 o 11:02 | odkaz na príspevok
Tak som odpajkoval kabliky z modulu

spojil som prerusene cesticky

premeral som ci je to dobre pripajkovane skontroloval ci medzi nimi nie je skrat a napojil kable RX a TX priamo na vystup z modulu

skontroloval ci je to dobre napojene na dosku

a zapol vysielacka iba pise NO DATA prehodil som medzi sebou RX a TX a zase zapol vysledok rovnaky

Nedalo mi to a rozobral som cele radio po prezreti hlavnej dosky pod lupou sa mi zdalo ze koliky z konektoru na prenos TX a RX maju zly kontakt tak som ich poriadne pripajkoval a ono to funguje.Podarilo sa mi nastavit vario ako zdroj vysky to funguje ale nezobrazuje mi silu RX a TX co mi dost chyba s tym nevie niekto pomoct?
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
Michal.TN
modelár

Príspevkov: 30

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 7. 2019 o 09:36 | odkaz na príspevok
asi je toto uz neaktualne vlakno ale teraz je v ponuke za cenu toho tvojho radia Taranis qx7 s xjt modulom. mas rovno telemetriu s hlaskami vibrovanim podsvietenim. budu ti fungovat aj sbus prijimace, stale mas moznost jr sachty kam si mozes dat napriklad r9, pripadne teraz je novy x9lite ale ten je na access protokole a tam nefunguju d8 prijimace.
Bydlisko: Trenčín
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 9. 7. 2019 o 13:01 | odkaz na príspevok
Michal ozaj stare vlakno nakoniec som to rozchodil a radio funguje dodnes aj ked ako zalozne.Neskor som presiel na taranis E ale po spatnych skusenostiach som sa rozhodol pre futabu T10J a som uplne spokojny.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 202 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: