Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Peter-DCA
modelár

Príspevkov: 54

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 2. 2020 o 10:35 | odkaz na príspevok
Ahojte. Potreboval by som poradiť s letovými režimami pre elektrovetroň. Vedel by mi tu niekto presne popísať ako by mali vyzerať. Čítal som, že na elektrovetroň sa nepoužíva plyn na páčke plynu ale na spínač. Chápem že ako základné režimy sú: štart, pristátie, termika a rýchlosť. Pokiaľ sa používa plyn na spínači čo sa nastavujete na páčku plynu? Jedná sa o vetroň Condor EVO a jeden Phoenix 2400. Oba majú 4 servá v krýdlach. Prípadne by mi stačil nejaký odkaz kde to je popísané. Ďakujem
Bydlisko: Dubnica nad Váhom ( 42 rokov )
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 2. 2020 o 17:55 | odkaz na príspevok
Letové režimy sú "veľmi rozsiahla téma" na rýchle popísanie, vysvetľovanie a programovanie, no aspoň jeden odkaz "k susedom" na témy zaoberajúce sa letovými režimami (aj u vetroňov) http://www.rcmania.cz/google_search.php?cx=partner-pub-2581144759434193:7975555438&cof=FORID:10&ie=UTF-8&q=letov é+režimy&sa=Hledat - možno Ti to pomôže sa v tom trochu zorientovať, no sú tu na fóre aj odborníci na túto problematiku (ja sa ním necítim), snáď sa ozvú.
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
PeePo
modelár

Príspevkov: 1037

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 2. 2020 o 08:29 | odkaz na príspevok
Ahoj, skúsim to nejako napísať ako to mávam ja a čo sa pri akom letovom režime používa pri elektrovetroni tvojho typu.

START- letový režim na štart modelu. Ak máš napríklad zle vyosený motor a model sa snaží zatáčať alebo ísť do lopingu tak si v tomto režime pretrimuješ VOP a SOP ako je treba, v iných režimoch sú v nule zase. Motor môžeš na na 3 polohovom prepínači, 0-50%-100% napríklad. Ale ja si ho dávam na plynový knipel.

NORMAL- letový režim kde máš všetko v nule, niekto ho nepožíva lebo po štarte prepína rovno do termiky alebo do rýchlosti, to už je závislé od teba. Ale podla počtu režimov na vysielačke tak tento možeš mať ako PRISTATIE. Vtedy máš na plynovom kniply brzdy a motor nie je aktívny. Ale kedže to nebudeš používať na súťaž kedy musí byť motor neaktívny po dobe štartu a nemusí ti vždy výjsť rozpočet na pristátie a niekedy si ho budeš musieť zapnuť tak je to zase na tebe ako to budeš mať.

TERMIKA - pri tomto režime máš zahnutú celú odtokovku na zvýšenie vztlaku a k tomu máš dotrimovanú výškovku na kompenzáciu. Vačšie alebo menšie privztlakovanie máš zas viac možností 3 polohový prepínač alebo plynový knipel

RYCHLOST - tu je zase zahnuté dohora ( približné veľkosti výchylky by si mal mať v návode) na vytvorenie menšieho odporu krídla pri lete a tak isto je dotrimovaná výškovka do toho. Tu sa veľkosť výchylky nehýbe.

Ak chceš môžeme sa niekedy stretnúť na letisku v TN a vysvetlím osobne
Bydlisko: Trenčín ( 34 rokov )
juroa
modelár

Príspevkov: 92

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 2. 2020 o 17:23 | odkaz na príspevok
ešte by som dodal k Peepo-vi
ak sa rozhodneš, že budeš mať plyn na vypínači (alebo na páke), maj to takto v každom režime
nieže na plynovej páke bude v režime "start" motor a v inom režime klapky,
možno to tak bude fungovať, ale vypomstí sa to pri prvej krízovke, keď budeš chcieť primotorovať pri nepodarenom pristávaní a miesto pridania plynu na pádovke si zavrieš klapky a pod.
Bydlisko: Modra ( 36 rokov )
Peter-DCA
modelár

Príspevkov: 54

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 2. 2020 o 19:08 | odkaz na príspevok
Ďakujem za odpovede. Určite to spravím keď tak len na vypínač. Ďalšia otázka ak bude plyn na vypínač čo dávate potom na plyn? Čítal som, že niekto tam má butterfly. Ak hej ako je nastavený? Ja osobne lietam vrtuľníky a lietal som aj F3K ale len rekreačne. U F3K som mal taktiež letové režimy, ale chcem poznať aj túto problematiku pri elektropohone. Na RCmanii keď som čítal príspevky dosť ľudí upozorňovalo, že plyn ovládaný cez plynovú páku u vetroňa je hlúposť. Čo v podstate teraz chápem a sám vidím že mi stačia nastavené dva plyny.


PeePo určite sa rád zastavím niekedy na pokec.


Aj tu je to pekne popísane:
http://www.jetimodel.com/cs/DC-16-amp-DS-16/Nastaveni-modelu-F3B-2-cast-Letove-rezimy/
Bydlisko: Dubnica nad Váhom ( 42 rokov )
juroa
modelár

Príspevkov: 92

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 2. 2020 o 19:23 | odkaz na príspevok
Ďalšia otázka ak bude plyn na vypínač čo dávate potom na plyn? Čítal som, že niekto tam má butterfly. Ak hej ako je nastavený?

Jedna z možností
Butterfly aktivny len v režime "pristavanie"
Paka hore zatv. brzdy, smerom dole postupne otvaranie
Bydlisko: Modra ( 36 rokov )
jackboy
modelár

Príspevkov: 109

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 2. 2020 o 21:48 | odkaz na príspevok
Bydlisko: B.Bystrica
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 235 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: