Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85
autor správa
jozomako
modelár

Príspevkov: 15

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 8. 2015 o 20:44 | odkaz na príspevok
Ja som nič nespevnoval a vydržala,už nejaké pády...
Bydlisko: PN-BR
Turnigy
modelár

Príspevkov: 400

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 8. 2015 o 21:32 | odkaz na príspevok
WiiPro:
normálne pred vypinac das poistku, aby si pri skrate v osvetlení nestratil štavu

Pri lipolke budú samotné káble osvetlenia fungovať ako poistka strata napájania asi nehrozí, skôr by som sa bál, že to lietadlo vyhorí
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 8. 2015 o 23:33 | odkaz na príspevok
Zbytočne si ale odpalis baterku ja tam vždy dávam preistotu poistku, sak to nič neváži
martinSG
modelár

Príspevkov: 12

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 11:56 | odkaz na príspevok
Ahoj. Rozhodol som sa splniť si detský sen a kúpiť si RC lietadlo. Dlho som čítal rôzne fóra aké lietadlo je najlepšie pre začiatočníka a skoro všade písali že Beta 1400. Pozeral som niečo z druhej ruky aby ma to potom moc nemrzelo keby som to rozbil alebo keby ma to po čase prestalo baviť. Veľa ľudí písalo že sa dá pekne opraviť tak som začal hľadať.Našiel som jednu v čechách za dobrú sumu (1000 CZK) ale rozbitú. Jedno krídlo bolo zlomené, úchyty krídiel ( tie drevené krúžky) odlomené na oboch krídlach a čumák pokrčený.Tak som si povedal že to kúpim a opravím. Krídlo som zlepil, prebrúsil a skoro nič nieje vidieť. Krúžky som vlepil a prelepil páskou na spevnenie a a čumák podľa rád som oblial horúcou vodou a celkom sa narovnal. Teraz už len čakať na víkend
Bydlisko: Jakubov ( 48 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 12:31 | odkaz na príspevok
Pekne si to opravil.No moja skusenost.Rozmyslal som ako ty .kupil som si na bazare lietadlo.lacne.od modelara.Reku ved nech ma to neserie ak ho rozbijem a vobec ci ma to bude bavit.Nebavilo a stratil som chut na rc lietadla.Modelar mi predal lietadlo ktore nechcel lebo ho zle opravil.skrutene a na figu.mal sice okolo toho vela odbornych reci a pravdupovediac vela som mu vtedy nerozumel co hovori a ked som sa ho spytal pozrel namna ako na blbca.tak som zahanbeny radcej mlcal.lietadlo mi nelietalo padalo a mal som z toho viac smutku ako som si myslel,ze si urobim radost.tak som kupoval a dokupoval nahrandne diely az ma cena toho lietadla vysla 2xviac ako noveho.Kedze som sa nevzdal a kupil si nove , pekne si ho postavil poradil som sa ako a co a lieta krasne.Po case som zistil preco ho predaval.
Nieje to tvoj pripad ja len tak aby rec nestala.A mozno na zamyslenie pre niekoho ineho.
Nech ti beta pekne lieta a robi radost!
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 12:38 | odkaz na príspevok
Bogo co to bolo za lietadlo?
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 12:59 | odkaz na príspevok
Beaver od pelikana 1520mm normalne je to velmi stabilne lietadlo.
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
martinSG
modelár

Príspevkov: 12

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 13:02 | odkaz na príspevok
bogo:
Pekne si to opravil.No moja skusenost.Rozmyslal som ako ty .kupil som si na bazare lietadlo.lacne.od modelara.Reku ved nech ma to neserie ak ho rozbijem a vobec ci ma to bude bavit.Nebavilo a stratil som chut na rc lietadla.Modelar mi predal lietadlo ktore nechcel lebo ho zle opravil.skrutene a na figu.mal sice okolo toho vela odbornych reci a pravdupovediac vela som mu vtedy nerozumel co hovori a ked som sa ho spytal pozrel namna ako na blbca.tak som zahanbeny radcej mlcal.lietadlo mi nelietalo padalo a mal som z toho viac smutku ako som si myslel,ze si urobim radost.tak som kupoval a dokupoval nahrandne diely az ma cena toho lietadla vysla 2xviac ako noveho.Kedze som sa nevzdal a kupil si nove , pekne si ho postavil poradil som sa ako a co a lieta krasne.Po case som zistil preco ho predaval.
Nieje to tvoj pripad ja len tak aby rec nestala.A mozno na zamyslenie pre niekoho ineho.
Nech ti beta pekne lieta a robi radost!

Dík za reakciu. Ja dúfam že to nebude môj prípad a poletí tak ako má. Cez víkend vyskúšam a dám vedieť.
Bydlisko: Jakubov ( 48 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 13:15 | odkaz na príspevok
bogo:
Beaver od pelikana 1520mm normalne je to velmi stabilne lietadlo.

Narocnost pilotaze udava vyrobca P2 to nie je lietadlo pre zaciatocnika aj ked tak vyzera
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 9. 2015 o 13:36 | odkaz na príspevok
No uplny zaciatocnik som nebol.zvladal som v pohode uz betu, omegu a chcel som hornoplosnik.Betu a omegu som mal novu .chcel som nieco viac a sklamal som sa len preto ze to bolo lietadlo zle.
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
erkoyonex
modelár

Príspevkov: 40

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 10. 2015 o 19:34 | odkaz na príspevok
caute chcel by som sa opytat, ze ci by mi niekto vedel hodit link z hobbykingu motora do bety na vacsi vykon.

Dik
Bydlisko: Banská Bystrica ( 23 rokov )
EcoOne
modelár

Príspevkov: 510

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 10. 2015 o 20:34 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
pigicaj
modelár

Príspevkov: 33

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 10. 2015 o 11:19 | odkaz na príspevok
Dobrý den kupil som si betu z druhej ruky uz pred rokom no včera som sa rozhodol ze si idem skusit zalietat no po vypusteni z ruky lietadlo stupalo a asi po 5sekundach prepadlo po kridle neviem čím to moze byt ja som so smerovkov a kridelkami nic nerobil kridla sa mi tam mykaju tak si myslím ze sa počas letu povytiahlo a preto spadlo vedeli neviem no ak by ste mi vedeli niekto poradit s upevnenim ci niakou radou vopred dakujem
bogo
modelár

Príspevkov: 963

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 10. 2015 o 12:24 | odkaz na príspevok
Ked si s nou nelietal tak si ju musis najprv zalietat.daj vyskovku do neutralu tak isto skontroluj smerovku a kridelka a hlavne tazisko!
Bydlisko: Zürich ( 56 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1456

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 10. 2015 o 09:19 | odkaz na príspevok
Pád po krídle je spôsobený odtrhnutými prúdnicami.

Najčastejšie stúpanie pod veľkým uhlom bez potrebného výkonu a pokles rýchlosti pod pádovú.
Menej často veľký uhol nábehu krídla.
Samozrejme ak "sa krídla mykajú", je dobré pripevniť ich.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 130 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: