Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
TukanSvK
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 5. 2022 o 23:39 | odkaz na príspevok
Zdar klubaci,v čom môže byť problém strada xt brushless v tráve alebo už v miernom kopci sa nechce rozbehnúť, iba pocuká a nič...až model vypne a musím vypnúť a zapnúť...robí to aj s nimh batériou aj s 2s lipo...pri posuvaní rukou ide ľahko, nič nedrhne
Josooo
modelár

Príspevkov: 847

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 5. 2022 o 08:15 | odkaz na príspevok
Oddel motor od hlavného prevodu a vyskúšaj voľnosť pohybu kolies a správnu funkčnosť diferakov. Musí to ísť ľahko. Zatocis jedným kolesom a musia sa točiť všetky. To vyskúšaj z každým kolesom. Tak isto môžu byť povolené imbusi v unasacoch strednej poloosy. Tak isto kukni či není povolený pastorok na oske motora.
Pokiaľ to je v poriadku tak potom bude niečo s regulátorom. Pridrž kolesá a pridávaj plyn. Auto musí mať silu sa pohnúť

Vyskúšaj a napiš
Bydlisko: Ladce (okres Ilava) ( 43 rokov )
TukanSvK
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 6. 2022 o 23:32 | odkaz na príspevok
Všetko som vyskúšal, podotahoval,všetko ide ľahko ,kolesá sa točia ako si spomínal, v diferakoch mám 10k olej...na rovine sa rozbehne úplne v pohode ale rozbehnúť sa v kopci akokeby nevládalo...https://youtu.be/mnruc3x-2CI...vo videu vidno,keď ho pridržím nohou,čo to robí v kopci
Josooo
modelár

Príspevkov: 847

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 6. 2022 o 10:13 | odkaz na príspevok
Tak si myslím že to bude regulátor. Alebo neodpajal si káble od regulátoru k motoru? Keď ich nesprávne zapojiš môže to tiež robiť toto.

Skús ešte nakalibrovat vysielač s regulatorom
Bydlisko: Ladce (okres Ilava) ( 43 rokov )
TukanSvK
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 6. 2022 o 23:04 | odkaz na príspevok
Káble sú farebne označené a ešte som ich neodpajal, ved ten model mam mesiac a tu kalibráciu som už robil ale môžem ešte raz skúsiť...skúšal som aj nastavovať inak ako bolo od výroby, silu rozjazdu, brzdu,odpojenie pri klesnuti pod 3.4V atď ale nič nepomohlo, tak som to vrátil na pôvodné hodnoty,len ma mrzí, že už mi ho asi nezraklamuju, lebo som robil už tuning, nanitoval som al plech odspodu,plus dal rozperu medzi zakladne...s elektronikou som ale nič nerobil iba pridal 5V ventilator na motor
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2022 o 13:03 | odkaz na príspevok
Aby sme sa vedeli dopatrat k problemu tak mam par otazok:
1. Bol nejaky dovod na montaz toho ventilatora na motor? Skusal si ho odpojit, ci bude robit to iste?
2. Pises a aj na videu je vidno, ze bol pridany plech na spodok plus rozpera. Kolko tieto pridane komponenty spolu vazia?

Prve co mi napada je, že ak si vezmem, ze v aute je bezsenzorove kombo s 3215KV motorom (pravdepodobne dvojpolovym), tak narast vahy auta mohol sposobit, ze setovy prevod (pastorok+spur gear) je uz pri tej vahe na to kombo prilis tazky a preto sa to tak neochotne rozbieha.
Kedze pises, ze mas v diferakoch 10k olej, tak si ho predpokladam rozoberal a teda si este urcite prever ci mas vsetko dobre zlozene a niekde nevznika nejaky odpor a tiez ci nemas pastorok a spur gear prilis natesno (spravna medzizubova vola je tiez dolezita).
Urcite by som tiez este skusil urobit kalibraciu plynu na esc (nezabudni vynulovat trim pre kanal plynu ak sa nachadza na vysielaci)
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
TukanSvK
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 6. 2022 o 20:59 | odkaz na príspevok
No aby som bol presný, tieto všetky úpravy boli až potom ako to začalo blbnúť. Servoolej,al plech,rozpera,ventilátor všetko až potom,ventilátor som dal kvôli tomu, že mám 6700mah 2s lipo ,tak len pre istotu,váha navyše max 150g,keď som dával olej do dif ,tak jedno ložisko bolo akurát rozpadnuté, to som vymenil,medzi zuby som dával toaletný papier a nebol potrhaný

Pred dvomi dňami som menil som 15t pastorok za 13t či to náhodou nepomôže ale zatiaľ nebolo kedy vyskúšať lebo som čerstvý dvojnásobný tato☺️☺️, a ten trim, podľa návodu (obrázok)je to č.6 a ak správne tomu rozumiem ,musí byť všetko vynulované, resp. V polohe neutrál pri kalibrácii, áno?
Josooo
modelár

Príspevkov: 847

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 6. 2022 o 16:47 | odkaz na príspevok
Skus napisat odkial si. Mozno sa najde niekto kto ti pomoze. Ani ja nemam problem pomoct osobne.

A gratulujem k detickam.
Bydlisko: Ladce (okres Ilava) ( 43 rokov )
TukanSvK
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 6. 2022 o 10:22 | odkaz na príspevok
Ďakujem a som zo Žiliny
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 135 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: