Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 9. 2021 o 14:49 | odkaz na príspevok
Pre nový Multiplex® Easy Star 3 som sa rozhodol, lebo chcem vyskúšať nieaké dymovnice resp. zadymenie, ako projekt. Prináša iba pár inovácii oproti verzii 2. Okrem nových polepov (nálepiek) je to zaskrutkovanie - spevnené uchytenie pák serv, 2X30cm 26AWG (Verzia KIT) servo káble a nový pohon vo verzii z osadenou elektronikou. Ja som zvolil verziu KIT a osadím si ho sám. Ale na druhú stranu nie je čo moc vylepšovať. Je to overený, asi jeden z najlepších modelov pre začiatočníkov resp. ako prvý model. Mal som es2 a bolo to super na prepravu. Model netreba ani rozoberať, zmestí sa do kufru, alebo sedačku bežného auta. Ja si model trochu vystužím uhlíkovými pásnicami 0,5-1x5mm.


Osadenie (výbavu) som volil viac menej čo bolo doma. Snažil som sa šetriť na hmotnosti, kvôli prídavnému osvetleniu a dymovnici.

Model Multiplex Easy Star 3
Motor: Dualsky Eco V2 2308C 1500KV
ESC: Dualsky XC 22A Lite
Servo Kr.: 2x Emax ES08 MDII
Servo S,V: 2x Dualsky DS395 (9g)
Akumulátor: TATTU 3S 2300 mAh 45C
Uhlíková pásnica 2ks 0,5-1x5mm
Káblovanie: Servo kábel 2x 50cm (krídielka), 16-18 AWG 1m (na motor), Servo ká. 2x30 cm + 1m 32awg (na osvetlenie)
Konektory: 3 páry Gold 3,5 mm, TX60, JST HX 3S
Osvetlenie: DYI. RC spínač + LED pásiky
Spotrebný material: UHU Por, CA, Aktivator, Tavné lep., pásky











Motor som kúpil menší, ľahší a s vyšším KV (otáčkami) ako odporúčaný, ale myslím že s vyšším a dostatočným ťahom:
Dualsky ECO V2 2308C 1500KV. Vrt. som použil originál 7x6. Ťah s pomerom cca. 1,3:1 postačí aj na jemnú akro. a kolmé stúpanie, prípadne zaťaženie kamerkou a pod. Doporučovaný resp. orig. motor má podľa mňa nízke otáčky. Chcelo by to aspoň 1200-1300 KV na bežné lietanie nakoľko parametre s 1100 KV sú biedne. Začiatočník práve potrebuje trocha výkonu na viac, kvôli zvládnutí krízových situácii a aj nieakú priebojnosť proti vetríku. Ale berte to, ako môj názor.








Stavba je celkom jednoduchá, ako sme u MPX zvyknutý. V podstate sa neliší od v2. Všetko presne pasuje. Najskôr som si spravil resp. napájkoval konektory na ESC a pridal JST konektor na osvetlenie. Pripravil som káblovanie, predĺženie pre motor. Použil som kábel s priemerom AWG 18, Držal som sa, ako väčšinou návodu. Vystužil som trup podľa postupu, len na spojenie dvoch polovíc trupu som použil namiesto CA lepidlo UHU Por, ktoré schne pomalšie a poskytuje viacej času na manipuláciu, korektúru pri lepení. Ak by ste nezohnali UHU Por dá sa použiť na lepenie peny Elapor® aj s citom (nanášať nie moc na hrubo) Chemopren Transparent.

Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 9. 2021 o 14:53 | odkaz na príspevok
Na zadymenie chcem použiť niečo, ako "Čmudlík"

Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 10. 2021 o 12:21 | odkaz na príspevok
Výškovku som vystužil uhlíkom a aj všetky ovládacie klapky. Svetelné LED pásiky som nainštaloval na krídla. Uchytil som ich pomocou 3M pásky na pánty. Na prepojenie s trupom som použil konektory JST, ktoré sa pri upevnení krídla cez vytvorený otvor v trupe pod krídlom schovajú do trupu. Osvetlenie má try režimy (blikanie, striedavé blikanie a svietenie).
Baterku a prijímač som uchytil pomocou priloženého suchého zipsu. ESC som prilepil tavkou.

Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
juraj.jurej
modelár

Príspevkov: 172

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 10. 2021 o 14:30 | odkaz na príspevok
Model som nastavil a naprogramoval. Max. odber je z aku. cca. 19A aj s elektronikou. Čo cca. zodpovedá s eCalc. Využil som aj meranie napätia aku. prijímačom Radiomaster R168 (UBat). Letová hmotnosť vyšla na 820g. Čakal som trochu menej, ale je to v pohode. Zaťaženie vychádza cca. 29g/dm2.

Bydlisko: Nitra ( 49 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 300 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 7 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: olisoft,