Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6
autor správa
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 6. 2014 o 09:32 | odkaz na príspevok
CQ302875795SG

23.05.2014 15:07 Zásielka podaná na pošte
23.05.2014 16:07 Výstup z krajiny podávateľa

a potom nič
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 6. 2014 o 10:01 | odkaz na príspevok
mariannr,, naše balíky cestujú spolu
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
watson220
modelár

Príspevkov: 1153

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 6. 2014 o 16:05 | odkaz na príspevok
Asi naložily na zlé lietadlo a precestujú pol sveta kým nájdu adresáta. Jedna z možností.
Bydlisko: Topolcany ( 60 rokov )
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2014 o 08:39 | odkaz na príspevok
marianr . . . naše balíky sú už na slovensku ,, ešte taký týžden kým sa s tým vysporiada colnica
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2014 o 09:15 | odkaz na príspevok
yes!
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2014 o 11:28 | odkaz na príspevok
teraz už len vytlačiť "falošné" faktúry a čakať
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
peterrc
modelár

Príspevkov: 1016

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2014 o 13:09 | odkaz na príspevok
watson220:
Asi naložily na zlé lietadlo a precestujú pol sveta kým nájdu adresáta. Jedna z možností.

Bydlisko: Trnava
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2014 o 15:08 | odkaz na príspevok
papaya:
Ano mozem z nemenovanych zdrojov potvrdit, ze sa chysta zablokovanie zasielok z CH,HK atd. Lenze to nebude len na SK, ale v celej EU.

Zablokovanie- chap znevyhodnenie nakupu a specialne mastne poplatky. Chnina uz v ziadnom pripade lacna nebude, budu to moct riesit miestnymi skladmi na uzemi EU, ktore budu pravidelne prevetravane a vyberane a regulovane miestnymi euro komisarmi.

Sloboda a demokracia zvitazila! Huraaaa!!! Huraaaa!!! Huraaaa!!!

Let me tell you how it will be
There's one for you, nineteen for me
Cos I'm the taxman, yeah, I'm the taxman

Should five per cent appear too small
Be thankful I don't take it all
Cos I'm the taxman, yeah I'm the taxman

If you drive a car, I'll tax the street
If you try to sit, I'll tax your seat
If you get too cold I'll tax the heat
If you take a walk, I'll tax your feet
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 6. 2014 o 16:58 | odkaz na príspevok
ja som sa už neraz na tej colnici skoro pobil od nervov,, ked som bol na colnici Tomášiková prvýkrát, ešte sme nemali euro a vôbec com netušil že existuje nejaké clo a daň,, mal som 20rokov ,, prišlo mi krvopotne z brigád zaplatené autíčko za 800USD,, colník mi hneď vyrúbil daň 3000 Sk a to sa ešte ku mne chovali ako by som tam mal kokaín,,pred tromi colníkmi som otváral balík, hovoril som čo to je, čo to robí, na čo to je,, pripadal som si ako by som to autíčko ukradol alebo čo ,,mal som pri sebe ledva 1000ku ,, tak sa ma spýtal či potrebujem od toho bločik,, ja že nie, schmatol tisícku , buchol si ju do vačku a ešte mi vysmiaty dal na seba tel. kontakt že mu mám volať keď si zase niečo budem posielať.. Odvtedy žiaden môj nákup nepresiahol 50 Eur ,, aspon na papieri ,, No dúfam že si čína nájde zase nejakú cestičku ako to o.....bať
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 6. 2014 o 13:24 | odkaz na príspevok
No a mám zácielku v práci. 8-)

Bolo to na colnici, clo 0,- DPH 21,70. Na to mám z colnice doklad.

Okrem toho je tam nálepka "výpalné 4,50", na túto sumu som nedostal žiaden doklad. Zásielku som otváral priamo tam v okienku a heslo znie "najprv zaplať, potom si otváraj".

Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 14:46 | odkaz na príspevok
Takže moja najnovšia skúsenosť s colnicou: ďalší balíček z HobbyKingu,, zadržaný na colnici,, klasika,, prichádzam, v ruke faktúra z HK ponížená asi o 70% ako vždy, odovzdávam to tej ženskej, čakám ,, dlho dlho nič,, volajú si ma dozadu do kanclu,, tam už na monitore vygooglená stránka hobbykingu so skutočnou cenou,, neuhádal som nič, musel som zaplatiť daň z plnej sumy, čo ma prišlo na 65 Eur,, a povedali mi že hobbyking už poznajú a s tými trápnymi poníženými faktúrami nech sa už nabudúce ani neobťažujem. Takže tak.
No chlapci,, budeme musieť vymyslieť iný spôsob ako to obe....ať ...
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
BarbqSauceSVK
modelár

Príspevkov: 820

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 17:26 | odkaz na príspevok
Zdravím!
Chystám sa objednávať z HobbyKingu a chcem vedieť čo ma čaká...
K mojim tažko vydobitým 230€ mi milý páni colníci ešte pripočítajú 40€ a CLO?! A aké ešte iné zákutia sa skrývajú na našej colnici?
Ďakujem, z pozdravom Matúš
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 18:49 | odkaz na príspevok
To že si objednáš z HobbyKingu ešte neznamená že ti to automaticky zadržia na colnici,, môže sa stať že ti to prinesie až domov kurier a neplatíš nič. Ale ak ti to zadržia na colnici, dostaneš predvolanie na colné konanie, prinesieš si občiansky a doklad o zaplatení tovaru. Doteraz som vždy predkladal "fejkovú" faktúru s poníženou cenou a vychádzalo mi to,,, no ako som písal v predchádzajúcom príspevku, už je tomu koniec. Akonáhle vidia na faktúre hobbyking, hned si idú overiť skutočnú cenu. Takže zaplatíš daň 20% z ceny tovaru + 3,60 Eur za uskladnenie balíčka ,, je tam ešte možnosť platby cla, ale to neviem kedy treba platiť. Ja som mal teraz balíček v hodnote 300 Eur a platil som daň + uskladnenie cca 60Eur. A priprav sa na to že budú nepríjemní a budú s tebou jednať jak s drogovým dílerom, budeš chodiť od dverí k dverám a z poschodia na poschodie... ja bych ich bil do pi... !
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
igel
modelár

Príspevkov: 961

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 20:14 | odkaz na príspevok
Prax je taka ze do 1kg sa s tym neseru. Proste to pride. Pokial to ma nad 1kg, treba si pripravit vypis z konta z ktoreho si to platil, pripadne aj PayPal vypis. Este od teba chcu vediet co to je (prelozit z EN na fakture) a potom su spokojni. Ale bohuzial vzdy tak 1/2 hodiny zabitej na colnici. Radsej beriem z EU skladu, tam je to bez problemov
Bydlisko: Bratislava ( 60 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 20:25 | odkaz na príspevok
Za toho drogového dílera si môžeš sám. Buď rád, že nemáš doma pozvanie na súdne pojednávanie z dôvodu daňového podvodu. Kvôli takýmto špekulantom sú colníci nepríjemní.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
1 2 3 4 5 6
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 182 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 14 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Peter95,