Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6
autor správa
BarbqSauceSVK
modelár

Príspevkov: 820

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 20:32 | odkaz na príspevok
Ufff... Ja že to ide na colnicu aj keď to je z eu skladu... Tak nič prepáčte
bezo
modelár

Príspevkov: 637

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 10. 2014 o 21:37 | odkaz na príspevok
DaggyMAC:
Za toho drogového dílera si môžeš sám. Buď rád, že nemáš doma pozvanie na súdne pojednávanie z dôvodu daňového podvodu. Kvôli takýmto špekulantom sú colníci nepríjemní.



Uplny suhlas , vacsina z vas si dava napisat prijbnu cenu na balik a potom cakate , ze to colnici zozeru ? Chvalite sa na fore , kto za kolko to ma a kolko ma napisane . A teraz placete !!!
Bydlisko: Trenčín ( 46 rokov )
edus
modelár

Príspevkov: 178

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 26. 10. 2014 o 01:59 | odkaz na príspevok
S cenou na fakture a cenou skutocnou to nema nic spolocne vy mudrlanti, ked mam vysvetlovat colnikovi co to je a na co sa to pouziva, myslite ze ma sajnu kolko to stoji? Myslite si ze ked prinesim fakturu na 500€ tak budu milucki a ochotni? Raz som si posielal RC auticko aj s original fakturou 800 USD, stravil som tam vyse hodiny, stali nadomnou traja colnici a mal som polhodinovy vysluch.
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 27. 10. 2014 o 10:24 | odkaz na príspevok
Chlapi, neviem ako to funguje u vás, ale na košickej colnici sa to dá vybaviť aj písomne, mailom alebo faxom - je to napísané na tom oznámení z colnice keď zastavia balík. Predpokladám, že na každej, keďže je to obsahovo štandartný list. Ja to väčšinou vybavujem mailom, proste opíšem ten text z toho prehlásenia, že súhlasím s uhradením colného dlhu a bla bla, popíšem, čo obsahuje balík a priložím výpisy napr. z PayPal alebo aj screenshot objednávky, ak nemám mailové potvrdenie a podobne, skrátka treba priložiť to, čo máte k dispozícii, aby bolo zrejmé čo tam je a koľko to stálo. V podpise uvediem plné meno, adresu a číslo OP. Takto im to stačí.

Oni to spracujú, preclia a príde mi to väčšnou do 5 dní, napr. ak to pošlem v pondelok/utorok, tak obyčajne to mám v piatkovej pošte. Poplatky sa uhradia normálne poštárke ako keby prišla dobierka. Tak si ušetrím nervy s čakaním na colnici, hoci to mám o pár dní neskôr doma.

Inak, na košickej colnici nie sú nepríjemní, skôr by som povedal, že znudení a majú kopec času, ale nemôžem povedať, že by boli neslušní alebo nepríjemní, párkrát som tam bol, keď som chcel mať balík hneď.

Čo sa týka cla, tak to sa platí od hodnoty 150€ a viac a aj to ak to nie je oslobodené od cla. Čo je a nie je, to netuším, colný sadzobník je taká hrubá bichla a oni to tam potom hľadajú. Ale clo je len nejakých 3 - 5%, zatiaľčo DPH je 20% a tá sa platí od 22€ vyššie.

DPH a clo sa vyrubuje z celkovej ceny nákupu, nie len z hodnoty tovaru, čiže je zarátaná aj preprava a z toho sa vypočítava DPH.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
cucpo
modelár

Príspevkov: 103

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 1. 2015 o 20:02 | odkaz na príspevok
co sa tyka HK ale aj inych shopov mozes kupit zo zlavou oproti webovej nie ? Mozes mat nasetrene body, gift zlavovy den co potom kupil som monitor za polovicu webovej ceny ako sa vyhadat ze moja cena a cena na webe je rozdielna a faktura nieje fejk
WiiPro
modelár

Príspevkov: 1516

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 5. 1. 2015 o 23:56 | odkaz na príspevok
ja som musel ísť do BA tým trtkom vysvetlovať čo je čo a koľko to stojí. A potom mi dali DPH a hracky su od cla oslobodene
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 1. 2015 o 10:50 | odkaz na príspevok
DPH a clo su dve rôzne veci.
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
oto771
modelár

Príspevkov: 224

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 1. 2015 o 11:03 | odkaz na príspevok
cucpo:
co sa tyka HK ale aj inych shopov mozes kupit zo zlavou oproti webovej nie ? Mozes mat nasetrene body, gift zlavovy den co potom kupil som monitor za polovicu webovej ceny ako sa vyhadat ze moja cena a cena na webe je rozdielna a faktura nieje fejk


Ak si preštuduješ zákon o clách a vykonávacie vyhlášky. Tak zistíš, že ak nie je k dispozícii pre colné konanie dostupná faktúra (napr. pri kúpe cez Ebay) alebo je zjavne nedôveryhodná, má colný úradník právo pre účely colného konania použiť cenu daného tovaru (prípadne podobného tovaru), ktorý je na našom trhu.
Bydlisko: Košice ( 73 rokov )
duffs
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 09:55 | odkaz na príspevok
Páni zadržali mi zasielku a prišlo mi oznámenie a tak som im napísal čopožadovali:
- Doklad o hodnote tovaru - v prílohe
- učel dovozu - osobná spotreba (modelárstvo)
- skladové číslo zásielky ( xxxx )
- email..

Prišla odpoved...
Vazeny adresat... pan... pani ....,

V pripade dovozu tovaru v postovej zásielke c. xxx., ktoreho hodnota presahuje 150 € ziada colny urad zaradit tovar podla Harmonizovaného systému klasifikacie a zaradovania tovarov.
V pripade, ze tento úkon neviete vykonat, mate moznost obratit sa na hociktoru spedicnu spolocnost, ktora taketo sluzby poskytuje. Je tu aj moznost obatit sa na spedicnu spolocnost, ktorá sídli v priestoroch pri vyclievacej poste na Zvolenskej ceste 36, Banska Bystrica:
(C&T, a.s. c-t@c-t.sk ), Tel./Fax: 048/429 99 84 Zvolenská cesta 36, Banska Bystrica.
Prosím Vás, informujte nás o Vašom rozhodnutí.


Dobrý deň,

Váš tovar má hodnotu nad 150eur, je potrebné predložiť písomné colné vyhlásenie, zaradenie tovaru pre správny výpočet colného dlhu.
Môžete osloviť špedičnú spoločnosť C&T, tel. č. 0911 723 999, ktorá sídli pri vyclievacom odd. Po Vašom súhlase Vám za príslušný poplatok sprostredkuje služby, ktoré sú potrebné k colnému konaniu.
Prosím, kontaktujte nás o Vašom rozhodnutí.

Ľudmila Szabová
Vyclievacie oddelenie Banská Bystrica

SLOVENSKÁ POŠTA, a. s.
Medzinárodné výmenné stredisko BA 090
Zvolenská cesta 36, 978 90 Banská Bystrica
tel.: 048/4176606
szabova.ludmila@slposta.sk

Ako zaradím tovar podla "Harmonizovaného systému klasifikacie a zaradovania tovarov. " nechcem platiť ďalšie peniaze firme čo mi to má vybaviť...
Bydlisko: Banská Bystrica
oto771
modelár

Príspevkov: 224

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 10:04 | odkaz na príspevok
Nešpekuluj a objednaj si tú službu colného deklaranta u Slovenskej pošty a zaplatíš jej za službu tohto colného deklaranta. Ak si to vybavíš sám, zaplatíš "výpalné" cca 4€ Slovenskej pošte aj tak.
Bydlisko: Košice ( 73 rokov )
duffs
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 10:09 | odkaz na príspevok
Tá služba stoji 50€
Bydlisko: Banská Bystrica
oto771
modelár

Príspevkov: 224

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 10:23 | odkaz na príspevok
Tak skús hľadať službu iného colného deklaranta.
Bydlisko: Košice ( 73 rokov )
skylark
modelár

Príspevkov: 1454

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 11:59 | odkaz na príspevok
A co si kupoval? Na kopec veci sa clo nevztahuje, aj ked hodnota tovaru presahuje 150 e. Skus si nejako zistit, ze na ktore tovary sa clo nevztahuje, mozno si to vybavis sam, ak aj ta tvoja vec patri do tej skupiny. Neviem, ci sa colny sadzobnik da pozriet online, ale je to hruba kniha a tam su vymenovane jednotlive skupiny tovarov a ich colne sadzby.

Mne sa to este nestalo, aby som takyto oznam dostal od posty a doteraz som si myslel, ze ak predlozim doklady, tak colne oddelenie to precli, ved uz za to beru aj "poplatky".

Skus tam zavolat a poinformuj sa, vysvetli, ze ide o neobchodny tovar a prip. nech ti oni povedia, ze ci sa na to vztahuje clo.

Tu je tiez niejake info http://www.colnica.sk/dokumenty/pobocky/5251/N ákupy cez Internet.pdf

Tu je najnovsi colny sadzobnik

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/SK/TXT/PDF/?uri=CELEX:32014R1101&qid=1419831882591&from=SK

Ja by som to asi hladal niekde v

KAPITOLA 95
HRAČKY, HRY A ŠPORTOVÉ POTREBY; ICH ČASTI, SÚČASTI A PRÍSLUŠENSTVO

ak sa jedna o nejake suciaskty k modelom alebo cely model niecoho.

... alebo este skus sa ozvat tomuto clovekovi, ktory podla vsetkeho robi taketo dovozy bezne, tak mozno ti poradi co s tym
https://www.rcportal.sk/elektromodely-u152
Bydlisko: Prešov ( 54 rokov )
duffs
modelár

Príspevkov: 93

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 12:07 | odkaz na príspevok
Kupoval som gimbal. Oslovil som špedičnú firmu za 12,6€ to vybavia.
Bydlisko: Banská Bystrica
marianr
modelár

Príspevkov: 1456

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 2. 2015 o 12:15 | odkaz na príspevok
Ja som platil pošte výpalné asi 4 E. A bez dokladu.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
1 2 3 4 5 6
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 131 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: RedBaron, watson220,