Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6
autor správa
Y@N
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 9. 2015 o 07:20 | odkaz na príspevok
Aktuálne (4.9.2015)
Objednal som 12.8.2015 z Banggood kameru SJ7000 (cena 66,99 USD). Platil som cez Paypal (62,40 €) a hneď 13.8. mi to odišlo z Číny.
28.8. som dostal zo Sl. pošty (KE) doporučený list, aby som dokladoval. Poslal som mailom (30.8.) svoje osobné údaje, že sa jedná o kameru na hobby účely a priložil som mail z Banggood o potvrdení objednávky. Cenu som "neupravoval" (neviem klamať).
O 4 dni (3.9.) mi poštárka doručila balík a musel som doplatiť DPH (20%) = 12,48 € plus 3,60 € za "služby Sl. pošty".

Takže celkovo ma to vyšlo na 78,48 € a trvalo to 22 dní.

LETU ZDAR

Y@N
Bydlisko: Gemer
Waldas
modelár

Príspevkov: 677

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 15:50 | odkaz na príspevok
Ahojte. Deje sa teraz na colnici od noveho roku nieco? Uz mi zastavili tento mesiac 2 zasielky po 30 EUR... Minuly rok za cely vobec nic.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
PeePo
modelár

Príspevkov: 1037

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 16:24 | odkaz na príspevok
Odkial si objednaval a čo?
Bydlisko: Trenčín ( 34 rokov )
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 17:57 | odkaz na príspevok
deje sa to, co stale, akurat viac kontroluju a davaju na colne konanie balicky presahujuce isty rozmer, vahu a cenu
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
tomas-guru
modelár

Príspevkov: 501

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 1. 2019 o 20:35 | odkaz na príspevok
tiež som postrehol, že od obdobia okolo vianoc mi zastavujú zásielky aj okolo 20€.. ale nevadí mi to, práve naopak, za takúto hodnotu nedoplácam nič a zasielku potom odosielajú postovým kurierom takže mi to rovno donesú.. dve zásielky mi už takto v novom roku doniesli a obidve prišli rekordne skoro oproti času, keď zásielku nezastavovali.. zásileky boli z ameriky - towerhobbies.com
Bydlisko: Nitra
DAVE1979
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 7. 2019 o 17:48 | odkaz na príspevok
Mne sa to teraz satalo to že som si objednal veci na baju z davesmotors (DDM) v usa za 105 dolarov).Na slovensku to bolo za týžden a umna doma až za 2 týždne.zadržali to colníci a neskutecna buzeracia cez mail.Musel som vypisovat v slovencine co su to za nahradne diely kus po kuse a poslat vypis objednavky atd.Pritom ti cocoti to mali otvorene a videli čo to je.Platil som dph takze sa mi to predrazilo a vobec sa mi to neoplatilo.Asi je to už teraz bežné.Ale ked som si objednaval minulý rok od tial.nejaky problem a prišlo mi to rovno domov a nic naviac som neplatil.
( 45 rokov )
samkosam
modelár

Príspevkov: 90

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 7. 2019 o 13:25 | odkaz na príspevok
TO: DAVE1979
Kto bol kuriér - dovozca ?
Bydlisko: Bratislava
DAVE1979
modelár

Príspevkov: 129

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 7. 2019 o 15:16 | odkaz na príspevok
Usps a na slovensku to mi dosiel papier od slovenskej posty ze to maju colníci.A potom cez mail som to riesil.
( 45 rokov )
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 7. 2019 o 20:21 | odkaz na príspevok
je uplne jedno, kto je kurier. Proste vsetko ide cez colnicu
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 7. 2019 o 22:15 | odkaz na príspevok
Tie colne konania sa robia ani nepamatam odkedy. Vzdy to tak bolo. Len posta si zmyslela vyberat od ludi dalsie peniaze. Tento poplatok sa da napadnut inymi zakonmi, kedze sa nejedna o ziadnu objednanu ani ziadanu sluzbu. Kto by ale zakazdym platil pravnika a kolky ze ? Tak platime ako blbci.
Ze niekto caka X dni koli colnici, je sposobene vacsinou len jeho vlastou nevedomostou. Mate si ten balik strazit a vcas dokladovat. Buzeracia ktora je tu spominana su v podstate 3 papiere, preposlane behom 2-3 minut. Pri dokladovani firmou je to jednoduchsie.
Platil som velakrat a nikdy som nemal sajnu ako vopred vcas dolozit nejake dokumenty aby ma nikto nezdrziaval. Hoci navody su na strankach uradov SR volne dostupne, kto sa ma bez odborneho vzdelania vyznat v 50 stranovej prirucke ? Od minuleho roku je to elektronicke a zasa o nieco jednoduchsie a colnici sa uz v dnesnej dobre uplne nudia tak toho zastavuju viac.
Kurierske spolocnosti poskytuju moznost dokladovat vsetko vopred elektronicky cez internet, treba to tam pekne ponahadzovat a nekona sa ziadny dalsi poplatok. Balik je uvolneny do 24hodin, vacsinou na druhy den uz u objednavatela aj z colnych skladov na druhej strane republiky...
Bydlisko: Poprad
tomas-guru
modelár

Príspevkov: 501

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 8. 2019 o 10:04 | odkaz na príspevok
hmm, to napíšeš na colnicu že na nejaké meno a nejakú adresu očakávaš to a to a hneď popíšeš čo to je načo to je a vypisy z objednávok a platieb? ja vždy čakám na list, na ktorom je číslo konania a k tomu čislu to pišem
Bydlisko: Nitra
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 8. 2019 o 13:36 | odkaz na príspevok
Ja to poviem takto:
1. vsetky zasielky splnajuce colne konanie by mali ist cez colne konanie
2. ako rychlo bude zasielka vybavena zalazi od vytazenia colneho uradu
3. ci bude vzata zasielka na colne konanie je tiez vecou uradu
4. nie je potrebne dopredu zasielat papiere a to z nasledovnych dovodov: a.) zasielka nemusi automaticky skoncit v colnom konani b.) zbytocne budes platit clo/DPH c.) colnica ma svoje ID cisla - nie su zhodne s postou d.) pridava im to len viacej prace, lebo ak je mail nerelevantny, tak ci onak ho musia triedit a spracovat
5. poplatok za vykonanie colneho konania je regulerne uctovany , hoc je to bolbost vzhladom nato, ze uz platis clo/dph, ale je to ako platit dan za nieco, co uz si kupil aj s danou.
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 8. 2019 o 17:03 | odkaz na príspevok
Je to uplne izy. Posta vas svojvolne nemoze zastupovat v colnom konani. Musite dat na to suhlas. Ak nechcete aby vas zastupovala posta, mozete si to ist preclit osobne. Posta si za sluzbu uctuje polatok, co je uplne normalne. Posta je pravny subjekt a z DPH a cla nema nic. To tecie do statnej kasy.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2019 o 08:47 | odkaz na príspevok
nie tak celkom pravda, lebo posta len posiela oznamenie vytvorene colnicou, neposuva ziaden balik na colne konanie. to robia colnici aka policia. ti robia cele papierovanie a teda ten poplatok ide policii, nie poste. posta len balik vyda. Policia ma vlastny rozpocet, cize stat s tym vela tiez nema spolocne. Aspon co ja viem
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 107

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2019 o 19:09 | odkaz na príspevok
No, jednoduche, ked niesu doklady a dokaze sa nejaky colny dlh = nasa chyba = zaplati obcan poste ulozne skladne oznamne stojne a neviem este co... Ak colnica ignoruje CN22 a zbytocne natahuje pricom sa ziadny colny dlh nedokaze = nikto nic neplati, vsak nic sa nestalo. Uplne demokraticke...
Mne nejde o to clo ani dph. Ale o tie peniaze darmozracom za nic, teda pardon, za 2 gramy papiera, pozdrav a casto povysenecky neochotny pristup nejakej pani ...ktorej okrem toho ze zadok ledva cez dvere prejde a nezdvihne ho koli tebe.... a ktora ta legalizovane do ksichtu vysmeje a vydieranim vytiahne "nejaky poplatok" pretoze inak nedostanes papierik.
Bydlisko: Poprad
1 2 3 4 5 6
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 225 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 6 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: rapo300, Daniil,