Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 24 25 26 27 28 29 30 31
autor správa
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 1. 2018 o 22:02 | odkaz na príspevok
"jofrey007"

Reagoval som len na situáciu vzniknutú vo vašom zozname členov......Ako ste aj sám potvrdil.....že v 7 prípadoch sa opakuje duálne registrovanie niektorých členov.....Tak z mojej strany ako aj z iného pohľadu nezávislého pozorovateľa to ani inak vypadať nemôže......Ste novozaložená organizácia...... a hneď v začiatkoch je pripúšťaný neporiadok v papierovačkách?????........Nechcel by som si ani len v myšlienkach predstaviť čo bude o dva roky.....

Nie som registrovaný v Lermase a ani to zatial neplánujem...../ostal som verný Zmosu....Zmos ešte neumrel....zatial žije/......Aj keď som pod určitým nátlakom /ktorý sa nedá dokázať/......bol presviedčaný aby som prestúpil do Lermasu som toho názoru že...... ešte počkam a na základe nejakých či už pozitývnych alebo negatývnych výsledkov sa časom rozhodnem......či prestúpiť alebo nie....Ešte stále mi nie je celkom jasné čo to vlastne pre mňa ako výkendového či už modelára alebo lietača niečo pozitývne prinesie.....Aktívne športové súťaženie neplánujem........
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 1. 2018 o 22:10 | odkaz na príspevok
Edy nemyslim si ze Lermas alebo Zmos zastresuje iba sutaznych pilotov,ja a vlastne aj ostatny od nas sa k lermasu pridali hlavne kvoli poisteniu.
A mozno pri napredovani nasej legislativy uz o mesiac ci rok nebudeme moct lietat iba tak na lucke za dedinou a uz vobec nie bez registracie.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 1. 2018 o 22:42 | odkaz na príspevok
palci72:
"jofrey007"

Reagoval som len na situáciu vzniknutú vo vašom zozname členov......Ako ste aj sám potvrdil.....že v 7 prípadoch sa opakuje duálne registrovanie niektorých členov.....Tak z mojej strany ako aj z iného pohľadu nezávislého pozorovateľa to ani inak vypadať nemôže......Ste novozaložená organizácia...... a hneď v začiatkoch je pripúšťaný neporiadok v papierovačkách?????........Nechcel by som si ani len v myšlienkach predstaviť čo bude o dva roky.....

Nie som registrovaný v Lermase a ani to zatial neplánujem...../ostal som verný Zmosu....Zmos ešte neumrel....zatial žije/......Aj keď som pod určitým nátlakom /ktorý sa nedá dokázať/......bol presviedčaný aby som prestúpil do Lermasu som toho názoru že...... ešte počkam a na základe nejakých či už pozitývnych alebo negatývnych výsledkov sa časom rozhodnem......či prestúpiť alebo nie....Ešte stále mi nie je celkom jasné čo to vlastne pre mňa ako výkendového či už modelára alebo lietača niečo pozitývne prinesie.....Aktívne športové súťaženie neplánujem........


Dualna registracia clenov je samozrejme bordel predsedov klubov a samotnych clenov. Neviem ako by sa im pacilo, keby ti clenovia museli platit clenske do LeRMASu dvakrat a pritom by aj tak dostali len jednu licenciu a jedno poistenie. Samozrejme preto sa ta kontrola robi, novi clenovia stale pribudaju. Samozrejme chyba sa vzdy moze vyskytnut, nikto na svete nie je neomylny. Pri pocte clenov 887 je pocet duplicitnych clenov 7 velmi mala chyba.

Co sa tyka preco do Lermasu a preco nie - treba si precitat uvodne clanky na stranke Lermas. Myslim ze je to tam popisane dost. Ked sa uz budume bavit len o takej zakladnej veci ako je poistka, tak presne viem aku poistku ma ZMoS. V pripade akehokolvek problemu nie je ani len teoreticka sanca na refundaciu z poistovne. A tak ako pise Vlado, legislativa postupuje dalej a my sa musime pripravit na to, ze registracia zrejme pride, ale nechceme to nechat na poslednu chvilu.
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 1. 2018 o 22:56 | odkaz na príspevok
jofrey007 nemyslim si ze dualna registracia je bordel iba predsedov klubu v prvom rade by samotny clen mal predsedu upozornit ze je registrovany aj v inom klube co ma privadza k myslienke ze aj jeden clen nasho klubu je zrejme registrovany aj z ineho klubu ale mne to zatial nikto neoznamil a ja to viem zistit iba tak ze mu zavolam ci napisem email.V mojom pripade kedze nas je spolu 5 to nie je problem ale neviem si predstavit ako neaky predseda ktory ma 50 clenov ich obvolava ci pise im emaily.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 1. 2018 o 23:28 | odkaz na príspevok
nas je v klube 40 a nie je problem vsetkym poslat email a ked to nejde emailom tam zavolam. ale nie je mozne obvolavat 800 clenov - proste tu musi platit nejaka hierarchia. Vedenie zdruzenia prenasa svoje dotazy a ziadosti o informacie smerom k odbornym radam a predsedom klubov a ti zase ich prenasaju na svojich clenov. A samozrejme aj opacne, ak nejaky clen potrebuje nejaku informaciu, tak sa opytat predsedu klubu a ten zase vyssie. Je to normalne nielen v obcianskych zdruzeniach, ale aj v podnikoch, firmach a zivote vseobecne. Ked toto nebude fungovat, tak potom je velmi tazke riadit nejaky celok, ked nefunguju zakladne informacne kanaly.
A samozrejme co sa tyka tych clenov, tak mas ciastocne pravdu. Oni sa mozno chceli registrovat v dvoch kluboch, len "zabudli" oznamit predsedom klubov, za ktory klub chcu byt registrovani v LeRMAS. Beriem to ako porodne bolesti zdruzenia, jednoducho sa to vyriesi a ideme dalej.

A co sa tyka vasho klubu, tak v LeRMASe u vas duplicitne clenstvo nie je, ale to nevylucuje ze Vas clen je mozno clenom aj ineho klubu
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
ddano007
modelár

Príspevkov: 42

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2018 o 20:41 | odkaz na príspevok
@ jofrey007
Otázka: ak sa veci nezmenili, má sa chystať nejaká ustanovujúca konferencia, na ktorej sa s veľkou pravdepodobnosťou nezúčastním. Je možné niekoho nejakým spôsobom poveriť, aby mal môj hlas?
Bydlisko: Zavar (Trnava) ( 60 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 1. 2018 o 07:27 | odkaz na príspevok
ano. Konferencia sa ma konat 20.1.2018. Je mozne poverit akehokolvek clena klubu. Staci plna moc pre poverenu osobu, nemusi byt overena notarom.
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 1. 2018 o 19:51 | odkaz na príspevok
Informácia o ustanovujúcej konferencii zdruzenia - pozvanka na konferenciu (pre predsedov klubov a individualnych clenov)

https://www.lermas.sk/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=16&cntnt01detailtemplate=Simplex News Detail&cntnt01returnid=23
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2018 o 11:11 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2018 o 13:26 | odkaz na príspevok
Dúfam, že staré FAI licencie zostávajú a doplnia sa iba nové.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
PeePo
modelár

Príspevkov: 1037

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2018 o 13:31 | odkaz na príspevok
To aj ja dúfam, lebo som si akurát dal narobiť nálepky na krídla nové
Bydlisko: Trenčín ( 34 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 2. 2018 o 13:35 | odkaz na príspevok
V súčasnosti prebieha proces vytvárania (obnovovania) FAI licencií, ale tento proces je časovo náročný, kedže je potrebné spracovať cca 950 licencií.

https://sportinglicences2.fai.org/licence/check-licencee/101085
https://sportinglicences2.fai.org/licence/check-licencee/106628
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 21. 2. 2018 o 08:17 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
jofrey007
modelár

Príspevkov: 111

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 2. 2018 o 08:50 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Košice ( 56 rokov )
ronak
modelár

Príspevkov: 8

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 3. 2018 o 22:03 | odkaz na príspevok
LERMAS, stále si v duchu opakujem tento výraz - názov a vždy mi to vyčarí úsmev na tvári. Musel to byť poriadny "umelec" ktorý upatlal tento názov. Prepáčte za výraz upatlal ale iný ma nenapadá, je tak smiešne detinské až primitívne. Kedysi keď kamarát začal podnikať a auto si polepil písmenami RČK. Dlho som váhal ale zvedavosť mi nedala a spýtal som sa čo znamená skratka RČK. Odpoveď bola Robo Čistí Kanalizácie. Niečo podobné sa podarilo aj modelárom. A to by sme mali byť kreatívnejší ako zbytok sveta. Slovenský národný aeroklub (SNA) pod ktorým sme sa ocitli by mal byť inšpirátorom aj čo sa názvu týka. Názov má byť stručný, zrozumiteľný, ľahko čitateľný a identifikovateľný napr na tričku, ale 6 písmen v názve ako skratka. No ale čo už zvykneme si.
Bydlisko: Púchov ( 57 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 24 25 26 27 28 29 30 31
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 220 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: brancii,