Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
Peter Kovac
modelár

Príspevkov: 404

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 5. 2021 o 07:02 | odkaz na príspevok
Ahojte

1. až 2. mája v Maďarsku na jazere Velencei tó sa konalo prvé kolo, uvádzacia súťaž majstrovstiev Maďarska v kategórii F5-E (IOM) 2021.

Vietor v sobotu od rána fúkal juhozapad- zapad, BF0 až BF2, takže všetci sme nahodili rig A.
Jazdilo sa Up & Down, dva markery na pravo rozvádzačka a na ľavo dva markery na výber.
Na neskoré poobedie sila vetra ubudala, až rozhodca zahlásil koniec na ten deň. V sobotu sme odjazdili 6 rozjazd, bez opakovania.

Nedele ráno nás čakal poriadny juhozápadný fucak BF5 až BF6 nárazovo. Pekne vlny, bolo sa na čo tešiť s C rigmi.
Žiaľ kým sme odštartovali, vietor sa otočil na sever, i keď jeho sila zostala, vlny sa vstrebali.
Postupom sme prešli na B rig , ba Silvio (AUT 25) z Rakúska nahodil na posledné rozjazde A rig. Bolo to riskantné, ale vylepšil si hodne celkovy výsledok. V nedelu sme odjazdili 9 rozjazd a o 14:45 sme sa lúčili od vody s úsmevom.

Osobné skúsenosti

V slabom vetre je umenie plachtit. Začal som pochybovať o mojej K2ke, o správnom naladení A rigu. Všetko čo sa dalo v rozjazdách, som pokazil.
V nedelu môj exodus pokračoval, i keď aspoň mi vyšiel raz finiš na 4. mieste, a to tak, že na cieľovú som vychádzal na 2. mieste.
Znechutení, už som v duchu predával K2ku a šiel si vybaviť predošlú generáciu KantunS ( štíhlejší trup, ideálny do bezvetria). Csaba Forrai ako rozhodca sa ma spýtal či si moju K2ku môže vyskúšať. Súhlas samozrejme.
Csaba odštartoval z 3. miesta, a to čo sa dialo potom, ...to bol zážitok.
Stíhacou jazdou doslova deklasoval celú flotilu. Celkového víťaza Laciho Csoku JR dokonca dohnal k podbehnutiu vracak markera na cieľovú rovinu ( Laci asi bol nervózny, že čo sa deje), Csaba meter pred cieľovou čiarou sa stiahol a obišiel mimo (jazdil mimo pretek).
To čo som videl, bola tá najlepšia škola. Rig si viem naladiť, jazdiť viem, taktika.....v závodných podmienkach, to mi chýba. A opätovne, len na súťažiach sa to dá získať.

Bola to dobrá škola, a už sa teším na ďalšiu akciu 23-24 mája na tomto istom mieste.

1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 96 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 8 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 34 inzerátov za posledných 24 hodín.