Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3
autor správa
veka
modelár

Príspevkov: 906

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 07:34 | odkaz na príspevok
preto musi byt huzevnaty nie krehky , ze? Navyse by mal mat kopulovity tvar, podla moznosti bez prerusenia . A ked uz tam musi byt diera , jej lem by mal nahradit chybajuci matros tak, aby nedoslo k ztrate tvaru pri poriadnej supe.... proste blembak.
Bydlisko: Bohumileč 15, Pardubice,CZ ( 65 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 07:42 | odkaz na príspevok
ano aj
no šak teraz to tak má odfuknuté z polykarbonátu
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
veka
modelár

Príspevkov: 906

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 07:54 | odkaz na príspevok
....skusal si niekedy zdeformovat ten cierny kelimok (od nejakeho kremu ...ci pudingu, neviem presne nezeriemto). ..... moc dobre to nejde .

Ludia mi nosia kelimky na miesanie epoxidu, tak sa niekedy divim nad ich pevnostou a huzevnatostou. Ked je sikovny konstrukter tak sa mu obcas podari navrhnut celkom optimalny pomer medzi vyslednymi mechanickymi vlastnostami a vahou.. Ale niekedy to je des ... obcas to vidim na niektorych vyrobkoch do aut... ked reisim jobovky pre lisovnu plastov u nas.
Bydlisko: Bohumileč 15, Pardubice,CZ ( 65 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 07:57 | odkaz na príspevok
No ale to sme zase na začiatku ,on to chce mať tuningové (uhlíkové) , pevné a huževnaté
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
veka
modelár

Príspevkov: 906

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 08:10 | odkaz na príspevok
nie polykarbonat to je volovina .... som pisal polypropylen ... tem matros co je na pantoch , nie? Musi to byt huzva.






Joba:
No ale to sme zase na začiatku ,on to chce mať tuningové (uhlíkové) , pevné a huževnaté


Pevnost musi zabezpecit tvarom a hrubkou steny, huzevnatost pouzitym matrosom a tuning ....

... tuning som mu uz ukazal... kukal si ake robia huhlikove povrchy na plastovych naraznikoch ?

Pozn. Minuly tyzden tu bo tiez l taky sialenec ( chce chladit naporom brzdy na BMW) .... prinesol plastovy natrubok do narazniku ( s huhlikovym naznakom povrchu) a chcel aby som z neho urobil presypacky ( redukciu priemeru z 50 na 80mm ).Ked som povedal cenu v uhlikovom prevedeni, tak ho to zlozilo.
Tak mu vravim, bez do lisovne plastov a potom na tom urob hydrografiku.... za dva dni mi volal, ze ho vyhodili , ze to nie je lukrativny vyrobok... chcel 6ks. Takze z redukcie nic nebude a zostava na 50mm priemere a plastu.
Bydlisko: Bohumileč 15, Pardubice,CZ ( 65 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 08:35 | odkaz na príspevok
No šak hej len ak to bude vyfuknuté z hocijakého plastu a potrebnej hrúbky bude to ťažké .
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
veka
modelár

Príspevkov: 906

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 08:56 | odkaz na príspevok
Jozko , ale vsak sme u letectva , nie u automotive...alebo u vyrobcov plastovych konviciek.
Bydlisko: Bohumileč 15, Pardubice,CZ ( 65 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1456

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 09:23 | odkaz na príspevok
Ak húževnaté, tak aramid (kevlar). Prípadne so sklom. Ak je aramid s uhlíkom, prasknutý uhlík ho rozreže.

https://www.der-schweighofer.at/s/Baumaterial/Kleben-Schmieren-Lackieren-Folie/R-G-Produkte/R-G-Aramidgewebe-Baender-Matten
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 09:56 | odkaz na príspevok
Tak práca s kevlarom je na nezaplatenie
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
bavlnka
modelár

Príspevkov: 26

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 14:07 | odkaz na príspevok
Chlapi, ale veď chalan nestavia vesmírnu loď
Ani hrubý karbón nie je zárukou "úspechu"..pri tak malých dielcoch sa stráca výhoda karbónu...malá váha. Pri cca 2mm stene by ten kryt vážil možno cca 35-40g, pričom ten polykarbonát váži možno 15-20g.
Ak sa nemýlim, pozvok má tiež karbónový...a nikto neskúma, aké je loženie vlákien v tých 5mm hrúbky.

Ja sa prikláňam k tenšej stene a okolie otvoru a hrany spevniť uhlíkovou páskou
Hronecml
modelár

Príspevkov: 95

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 2. 2018 o 14:29 | odkaz na príspevok
Súhlasím s názorom Bavlnku. Cieľ nieje aby to bolo neznicitelne.. Keď dosiahneme trochu lepšiu alebo rovnakú pevnosť pri podobnej váhe ako ten polykarbonát tak je to to co som chcel... Diely na racing drony sú spotrebný materiál... Nemožno s nimi počítať na vždy.. Okrem teda jedného rámu keď mám doživotnú záruku, ten môžem lámať aj každý týždeň
Bydlisko: Detva ( 37 rokov )
Joba
modelár

Príspevkov: 1408

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 2. 2018 o 07:06 | odkaz na príspevok
bavlnka:
Ja sa prikláňam k tenšej stene a okolie otvoru a hrany spevniť uhlíkovou páskou

Ja sa prikláňam k tomu diolénu a hrany spevniť uhlíkovým alebo skleneným rovingom
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
1 2 3
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 294 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: