Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7
autor správa
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 14:16 | odkaz na príspevok
mior:
Spolu s bratom máme asi 35 modelov lietadiel: brat asi 20, ja o trochu menej. Vo všetkých sú použité prijímače FrSky D8R a na tvoju žiadosť: "... vysvetlite mi ..." ti môžem odpovedať len jedno: Chybu hľadaj inde.


mior takze tych 30% pouzivatelov (mozno menej mozno viac nemam to zratane) ktory popisuju a dokladaju dokazi z telemetrie su neschopny napojit prijimac do lietadla alebo su to klamari ked tvrdia ze im vysielacka stale hlasi slaby signal?
Chybu hladat inde je iba obycajna vyhovorka ludi ktory preferuju tuto znacku popripade maju este tu ze si nemal spravne anteny.
Ja menam tolko modelov a ani tak dlho nelietam ale zopar vysielaciek z modulom frsky som uz vyskusal dokonca aj taranis x9e som mal a ten bol asi najhorsi zo vsetkych.Dokonca aj samotny pan Urbanek z rcstudia priznava ze 10% prijimacov ktore mu pridu do obchodu maju kratky dosah(vraj ich poskodzuju rentgeny na hraniciach).
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 15:08 | odkaz na príspevok
VladoVrancik:
Prijimac je vyrobeny z plosneho spoja na ktory su napajkovane suciastky,cesticky su vedene iba tenkou medenou cestickou ktora zvlada iba urcite prudy

Neviem síce o akom prijímači sa zmieňuješ, ale mám tu jeden odpálený - prepólovaný prijímač Frsky a tu medzi plusmi aj mínusmi nevidno žiadne tenké ale ani hrubé cestičky. Nevidno žiadne.
Teto plošný spoj je minimálne 4-vrstvový: signálové cesty sú poväčšinou vedené na vonkajších - viditeľných vrstvách. Napájania sú vedené na vnútorných - neviditeľných vrstvách. A keďže týchto spojov je menej, tak môžu byť oveľa-oveľa širšie ako si myslíš. Ale nech. Myslím, že aj prijímače ostatných výrobcov sú robené podobne. Takže tu rozdiel nebude.

VladoVrancik:
Stale je to problem prijimaca kedze prud ide stale cez neho.

Myslím, že LV správne uviedol, že čo sa tohto týka, sú na tom viac-menej všetky prijímače rovnako.
Použitím rozvodnej dosky sa stane to, že veľké prúdy sú vedené mimo RC prijímač a potom sú na tom zase všetky prijímače rovnako.
Takže tvrdiť, že prijímače od firmy ABC sú vhodné len na malé modely a bublinkáče a na veľké modely je treba použiť prijímače (a aj vysielač) od inej firmy, napr. XYZ, je z tohto pohľadu prinajmenšom nezmysel, ale myslím, že to bolo skôr tendenčné.


VladoVrancik:
Chybu hladat inde je iba obycajna vyhovorka ludi ktory preferuju tuto znacku popripade maju este tu ze si nemal spravne anteny.

V duchu tvojej argumentácie by sa ale dalo tvrdiť, že pre zmenu tí, čo na malé bublinkové modely odporúčajú FrSky a na väčšie nejakú inú, z nejakého dôvodu neznášajú túto značku.

Neviem odkiaľ má svoje FrSky prijímače Richard Mrázek (RiMr) a mior, ale oni i ja máme rovnaké skúsenosti: dobrá citlivosť, dobrý dosah, spoľahlivé.

Ak sa tie tvoje k tebe dostanú cestou, na ktorej sú odpálené rentgenom, za to RiMr, mior, ja ale ani firma FrSky nemôže. Asi to bude zriedkavý prípad, kedy kupovať niečo priamo z Číny je výhodnejšie ako to isté kupovať od regionálneho predajcu.

Stále platí to miorovo odporúčanie: Hľadaj chybu inde. A ja doplním: nie je chyba vo výrobcovi prijímačov.
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 18:22 | odkaz na príspevok
Nebudem sa s tebou hadat ale moje komentare hodnotis ako tendencne a aka je potom tvoja? Sam priznavas ze pokial nekupis od Rimra ci rcstudia bude frsky poskodene.To za to moze potom prepravca alebo frsky deli svoje vyrobky a tie dobre posiela renomovanym predajcom a tie nekvalitne predava inde.Rimr a rcsvet su pre firmu frsky malinky odberatelia aby toto robily.Frsky je proste cina a tak aj vyzera ci je to dobre a vhodne niekomu do lietadla nech si doriesi sam.
Ale stejne sa mi paci veta chybu hladaj niekde.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
Banjo
modelár

Príspevkov: 299

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 19:10 | odkaz na príspevok
Vlado
A co si myslis ze kde sa vyraba Futaba ?








vsetko je to china.

Tak sa spamataj , Frsky je seriozna firma, a vyraba spolahlive RC supravy.
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 19:17 | odkaz na príspevok
oto771:
Súhlasím, že servokonektor je limitovaný na max 4A. Avšak do prijímača pripájame viac servokonektorov naraz a dovolím si tvrdiť, že samotný prijímač je dimenzovaný na celkových 4A. Ak to tak nie je, tak prečo 10kg servo má hrubšie vodiče ako 2kg servo a konektory sú stále rovnaké?

10kg servo žerie 2-3x toľko ako to dvojkilové, tak preto.
Ak do prijímača ktorý napájaš cez jeden servokonektor tvrdým zdrojom napcháš 8 dvadsať kilových serv ktoré majú odber po 3A (špičky nechajme tak...) tak môžu nastať dva scenáre. Buďto sa ten konektor rozsvieti, alebo vďaka veľkému prechodovému odporu klesne napätie na úroveň kedy tie servá budú mať výkon toho dvojkilového a svietiť sa nebude ani na plošnom spoji ani na konektore, ale kúriť to bude, to hej.
To by mohla byť domáca úloha pre Oravcovcov, lebo ich to baví...
Ak chceš do akéhokoľvek prijímača napchať X silných digitálov tak ich napájaj každé cez Y kábel, alebo použi rozvodnú dosku. Ja mám napríklad krídlo Luňáka kde je v krídlach 2x 4 serv napájané káblom 16AWG. Napájanie krídla má vlasný vypínač 20A. V trupe sú dve 10kg servá a jedno 26kg servo a tie sú napájané z prijímača.
No a posledná vec. Za letu aj pri 3D akrobate málokedy nastane situácia, že by naraz makali všetky servá na plný výkon.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 19:24 | odkaz na príspevok
Vidim ze to tu zase smeruje k zlemu koncu ale co uz.Jasne ze dnes sa vsetko robi v cine ale nie je robit ako robit.Ked si uz spomenul futabu tam stale plati neaka vystupna kontrola a kazdy vyrobok ktory vyrobia najprv otestuju.A ked uz je Frsky taka seriozna firma nepride vam zvlastne ze ich vysielacka taranir-E sa az napadne podoba na graupnera ale ich slavny Horus (X12S) ani trosku vam nepripomina Jeti? Renomovane firmy si platia aj za vyvoj ale tie cinske firmy jednoducho skopiruju to co uz iny davno vymysleli.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 19:26 | odkaz na príspevok
Banjo:
Vlado
A co si myslis ze kde sa vyraba Futaba ?
vsetko je to china.

Tak sa spamataj , Frsky je seriozna firma, a vyraba spolahlive RC supravy.

To že sa všetko vyrába v Číne (môj a na Tajvane) neznamená, že to je rovnaká kvalita. Ide o to aká firma tam dodá technológiu a aká je kontrola. Kvalita a spoľahlivosť TOP vysielačov Futaba a Frsky je nezrovnateľná a odpovedá tomu cena. Frsky bude seriózna firma keď nebudú predávať iba krabicu.
Myslíš, že Škoda Rapid vyrobená v Indii je kvalitatívne horšia ako Octavia vyrobená v Boleslavi?
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 21:13 | odkaz na príspevok
VladoVrancik:
Vidim ze to tu zase smeruje k zlemu koncu ale co uz.

Hádaj, kto to k tomu koncu nasmeroval.
Bydlisko: KE - Furča
Banjo
modelár

Príspevkov: 299

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 12. 2018 o 21:59 | odkaz na príspevok
18 rokov pracujem v servise mobilnych telefonov, najpr som opravoval Nokie, bola to najlepsia znacka v konkurencii, kym ich nepredbehli ine znacky, ako Samsung,Sony,LG a ine, neskor som opravoval Sonyericsson, teraz Sony, ktore momentalne, tak ako ine renomovane znacky predbehli Huawey,saomy ci one+ a ine cinske ,podla vasho pohladu, smejdy.
Kde je teda pravda, ked sa vsetko vyraba v cine ?
Vy si naozaj myslite ze Frsky nema vystupnu kontrolu kvality, alebo ze tie RC supravy montuju v garazi male deti ?
Viete aky je rozdiel napriklad medzi mobilmi, Sony a Huawey ktore maju identicke, alebo podobne kvalitativne parametre/hardware + software/ ?
No co asi ? Cena .
Rozpravky o kopirovani dizajnu a jeho nasledkov na dusevny stav majitelov RC suprav ktore sa na Frsky podobaju, ale stoja 4 krat viac je pochopitelny, ale to ma vobec nevzrusuje, ak by to bolo tak, tak by sa asi sudili, alebo nieco podobne, tak ako si patentoval iphone svoj dizajn ktory nemoze pouzivat ina zancka .
Viem aky ma hardware Futaba, a viem aky ma Frsky, verte mi nieje v tom velky rozdiel.
Tu na portaly su skupiny majitelov roznych znaciek RC suprav ktori si meraju vtakov uplne zbytocne , lebo to nema rozumne riesenie.
Kazdy si obhajuje svoju znacku, a tak to ma byt
Pani prestante kydat na konkurencne znacky RC suprav, hlavne ak tomu nerozumiete.
Dakujem.

P.S.
Urcite by som si vybral Octaviu vyrobenu v Boleslavi
Aj nove stihacky F16 ktore zakupil Minister obrany za 1.7milijardy, budu vyrabat v Indii za taku istu cenu, akoby ju vyrobili v USA.
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2018 o 01:33 | odkaz na príspevok
Viem aky ma hardware Futaba, a viem aky ma Frsky, verte mi nieje v tom velky rozdiel.

Futaba ktora? Pretoze aj medzi modelmi Futaba 16SZ za 700€ a 18SZ za 1200€ ktore vyzeraju rovnako, maju rovnaky soft a rovnaky pocet kanalov je priepastny rozdiel v HV. Od krabice cez procesor az po ovladace.
No a Frsky oproti Futabe je garazova firma.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
Atto
modelár

Príspevkov: 181

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2018 o 09:28 | odkaz na príspevok
VladoVrancik:
1 - Frsky je proste cina a tak aj vyzera ci je to dobre a vhodne niekomu do lietadla nech si doriesi sam.
2 - Ale stejne sa mi paci veta chybu hladaj niekde.

Nehnevaj sa na mňa, ale tvoja argumentácia je trochu nelogická. Veď ty si schopný zdôvodniť, že tebe modely padajú preto, lebo frma vyrábajúca tie prijímače nie je solídna a solídna nie je preto, lebo kopíruje iných výrobcov.
Poznámka: po 2.sv vojne aj väčšina japonských firiem kopírovala od renomovaných výrobcov. A keď sa to naučili vyrábať aj vyvíjať niečo nové, tak sami začali byť kopírovaní. Mnohé čínske firmy idú v podstate rovnakou cestou.

Na tú prvú vetu ti fundovane odpovedal Banjo.

Poďme sa pozrieť na tú druhú:
Ja sa postavím do role nezaujatého pozorovateľa a po ľavej ruke budeš ty s tvojimi modelmi, osadenými Frsky prijímačmi a po pravej ruke bude bude mior so svojimi modelmi, osadenými Frsky prijímačmi.
Tebe už 3 modely padli na malý dosah a tak odporúčaš tieto prijímače len do malých a bublinkových modelov.
Mior sa na dosah nesťažuje a so svojimi aj väčšímo modelmi lieta ďaleko od seba bez problémov s dosahom.

Poraď mi, ako mám ja ako nezaujatý pozorovateľ rozhodnúť, kde je chyba. Kde mám hľadať chybu?
marianr
modelár

Príspevkov: 1460

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2018 o 11:12 | odkaz na príspevok
Nikde, príliš málo údajov na štatistické vyhodnotenie. 35 modelov nemá tiež žiadnu výpovednú hodnotu.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
mior
modelár

Príspevkov: 165

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2018 o 11:25 | odkaz na príspevok
lv:
No a Frsky oproti Futabe je garazova firma.

Éjjjjjjj. Kiež by sme aj na Slovensku mali takú modelársku garážovú firmu:

https://rcstudio.cz/cs/blog/frsky-jak-ho-neznate-i-b21.html
https://rcstudio.cz/cs/blog/frsky-jak-ho-neznate-ii-b22.html

FrSky v kostce:
- FrSky je dynamická firma uplatňující vlastní inovační technologie v oblasti modelářství. Na světový trh dodává spolehlivé a cenově dostupné produkty.
- Investuje do výzkumu a vývoje a nadále se snaží rozšiřovat a vylepšovat své produkty.
- Název společnosti FrSky vznikl sloučením dvou anglických slov Free a Sky a v překladu znamená volné nebe.
- Společnost vznikla v lednu roku 2010. Zkušenosti vrcholného managementu a technických inženýrů v oblasti RC jsou však více než dvacetileté.
Bydlisko: NovéMesto nad Váhom
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2018 o 11:31 | odkaz na príspevok
A co tym chces povedat? V porovnani s Futabou je to garazova firma.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
laos
modelár

Príspevkov: 113

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 12. 2018 o 11:46 | odkaz na príspevok
Pre mna zaujimave citanie. Ja budem nadalej verny k sikmookym teraz pouzivam
vysielacku FrSky Horus X12S a prijimace X8R 7ks a RX8R 1ks bez problemov.
A z vetronom lietam ozaj daleko podla telemetrie. Doteraz som mal len 3 vysielacky
1.Graupner MX12 35Mhz signalom som nemal nikdy problem ani rusenie /prijimace HK cina/
2.Turnigy I10 ziadny problem nikdy / prijimace TGY HK cina / este ho stale pouzivam.
3.FrSky Horus X12 doteraz ziadny problem prijimace X8R a RX8R nainstalovane mam
OpenTx a uz by som ine ani nechcel. Moj nazor treba dodrzat zakladne pravidla pri
umiestnenie prijimaca. Ked som este lietal na 35Mhz a okolo mna ostatny uz mali
2,4Ghz a padali ako zrele hrusky a vyhovorka bola vzdy na RC supravu. Raz som
pozrel do jedneho modelu a vtedy som pochopil preco padaju hned som to aj odfotil.
1 2 3 4 5 6 7
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 203 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 14 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: