Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
AggressiveSlash
modelár

Príspevkov: 68

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2018 o 12:28 | odkaz na príspevok
Dobry den,vlastni niekto(skuseny) tento model ? https://www.rcsvet.sk/rozpeti-do-1m/10663-f4u-corsair-v2-baby-wb-arf-8595241362885.html ak ano,mam par konkretnych otazok.Popripade skuseny modelar okolie Zlate Moravce co ma skusenosti na taketo lietadla a vedel by mi poradit...Bol by som velmi vdacny keby som tu niekoho ochotneho nasiel.Idealne napisat do spravy lebo tu na fore sa to casto zvrtne od konkretnej veci na nieco ine a casto sa zapajaju aj ludia co otom moc nevedia.Dakujem.
Patiko
modelár

Príspevkov: 139

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2018 o 15:59 | odkaz na príspevok
Do "BABY WB" určite nechoď, nie sú to dobré lietadlá. Dobrá je možno len cena a vzhľad, no v konečnom dôsledku ani to možno nie. A ak si začiatočník, budeš mať s ním len problémy. Mal som ho v rukách a nedoporučoval by som ho...
Bydlisko: Nové Zámky/Jasová ( 36 rokov )
majsterko
modelár

Príspevkov: 632

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2018 o 16:26 | odkaz na príspevok
Nechcem byť múdry,ale Patiko má pravdu.Myslím,že si mal(alebo ešte máš)inzerát,že zháňaš nejaký cvičný hornoplošník.Tento model-Corsair určite nie na začiatky!
Bydlisko: Očkov ( 60 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 10. 2018 o 20:47 | odkaz na príspevok
Tak sa skus normalne a slusne spitat co potrebujes a mozno nebudes dostavat taketo odpovede.Dalsia vet to lietadlo clovek nemusi mat doma a mozno bude vediet odpoved.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
Risko
modelár

Príspevkov: 190

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 10. 2018 o 19:56 | odkaz na príspevok
Patiko:
Do "BABY WB" určite nechoď, nie sú to dobré lietadlá. Dobrá je možno len cena a vzhľad, no v konečnom dôsledku ani to možno nie. A ak si začiatočník, budeš mať s ním len problémy. Mal som ho v rukách a nedoporučoval by som ho...

Všetky WW2 sú obtiažne na pilotáž. Na začiatok je lepší nejaký hornoplošník. Ja som mal thunderboltha a nedalo sa stím lietat, bola to teha. Ak sa chceš venovat tejto ktegorii tak to chce na začiatok niečo kúsok väčšie okolo 1,4-1,6m je to stabilnejšie ale aj realistickejšie vo vzduch. Tieto malé modely sú strašné tehly a ani výkonovo to neni bohvie čo. Pri vačšom modely je predsa ten výkon niekde inde a vynde Ti menšie plošné zataženie.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 19 rokov )
AggressiveSlash
modelár

Príspevkov: 68

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 22. 10. 2018 o 21:27 | odkaz na príspevok
Dakujem za rady ale je to moj 4 model.

Nakoniec som si popisal so skusenym pilotom stihaciek a dostal som odpovede ake som potreboval. Takze uz to neni aktualne.Dakujem.
Banjo
modelár

Príspevkov: 299

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 10. 2018 o 06:54 | odkaz na príspevok
Mal som F4U Corsair od inej firmy, bohuzial sa nepamatam od ktorej, je to uz dost rokov.
Mal okol 1100mm rozpatie, bublinak, a lietal celkom dobre, kym som neskusal nozovy let
Pur lepidlo dokaze zazraky, a tak som s nim lietal este nejaky cas kym som ho nedaroval kamosovi.
Celkom by ma zaujimalo co take ti mohol poradit profesionalny pilot ohladne tohto modelu, hlavne co take si potreboval vediet ?
Naco otvaras vlakno ked nikto nevie o co ide ? mozno by sme sa dozvedeli nieco co by nam pomohlo tak ako tebe.
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
EcoOne
modelár

Príspevkov: 510

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 10. 2018 o 15:29 | odkaz na príspevok
Toho Corsaira som mal .) aj ked som ho par-krat rozbil stale lietal neni vhodny pre malo vylietaneho pilota. Tu v albume mam jehn fotky. Len je to prva verzia v žltej. Je to to iste https://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_foto/foto_id/99989#foto

Kludne sa ma opytaj ak potrebuješ niečo vediet. Poznamto lietadlo velmi dobre. Teraz mam este jedno take iste
Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
Dado77
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 12. 2018 o 13:55 | odkaz na príspevok
Zdravim matu niekto prosim vas Parrot Disco potreboval by som radu. Vopred dakujem
mirfos
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 3. 2019 o 13:45 | odkaz na príspevok
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať vás čo máte skúsenosti že aké sú pravidlá (a či nejaké sú) lietania s RC modelmi. U nás za dedinou je poľnohospodárske letisko -v podstate len asfaltová cesta v poli a skoro každý víkend tam niekto lieta s lietadlom. Dosť to hučí a keď si chcem cez víkend oddýchnuť musím počúvať monotónny hluk motora. Na stránke trnavského letiska som sa v pravidlách lietania dočítal že lietadla s motorom musia byť vybavené tlmičom hluku. Upravuje si to len konkrétne letisko?
Ďakujem.
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 3. 2019 o 20:59 | odkaz na príspevok
Ako a kde sa smie lietať s modelom sa dočítaš na stránkach Dopravného úradu. Hlučnosť rieši Hygienická norma.
Zvuk motorových píl, kosačiek a pod., hluk motorov áut, motoriek, štekot psov.... ti nevadí?
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
petog
modelár

Príspevkov: 353

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 3. 2019 o 21:21 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Bratislava ( 52 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1091

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 3. 2019 o 23:01 | odkaz na príspevok
mirfos:
U nás za dedinou je poľnohospodárske letisko...

Nuž, je to letisko. Ešte by tam mohli jazdiť aj motorkári. Bolo by to veselšie.
Bydlisko: KE - Furča
mirfos
modelár

Príspevkov: 2

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 4. 2019 o 10:17 | odkaz na príspevok
Chodia tam aj decká driftovat ale tým že tie autá sú na zemi nepočuť ich skoro vôbec. Keď kosíš alebo píliš tak to je práca nie hobby. Auto prejde po ceste okolo a je preč. Pes nesteka 4 hodiny v kuse ako ten človek čo tam príde o jednej poobede a lieta do piatej večer v sobotu aj nedeľu s prestávkami na natankovanie. Ja sám kosim a pilim ale beriem ohľad na susedov. Nerobím to v nedeľu. Nechcem aby s tým lietanim prestal a hodil lietadlo do ohňa. Ale ak sú nejaké pravidlá nech ich dodržiava a berie ohľad na druhých. Sú dediny okolo Bratislavy kde obce zakázali cez víkend hluk takže si tam už ani nepokosis. V každom prípade to už je extrém.


Čo sa týka toho článku môj dom tu stál skôr ako letisko a zase praskovanie lietadlom je práca ktorá je užitočná a treba ju robiť nie hobby.

Tiež chápem že sa vám môj dotaz nepáči a nechcem sa s niekým hádať.
S tým človekom sa pôjdem v prvom rade porozprávať a chcel by som mať predtým viac informácií.
Viete mi prosím ešte povedať či ten tlmič na výfuk urobí veľký rozdiel?
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 1. 4. 2019 o 12:13 | odkaz na príspevok
Tlmic tam zarucene ma.
Jedine ako sa to da riesit je vseobecnym nariadenim obce.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 254 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: hotos, slowake, hells222, Daniil,