Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Fantic
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2022 o 18:03 | odkaz na príspevok
Ahojte, takže po sezone 2021 ked som chodil lietat so Super Cub 1200 epp a vetronom Sonic 185 som si zohnal uplne nový Excel 2000 je to moj prvý motorák , motor som osadil nový Force 46 a servá 4x hitec 322 hd , bola to nová nezlozena stavebnica ktorá dlho stála , chcel by som sa preto spýtat ci je to dobrá volba ako prvý motorák na pohodové polietanie ,zvazoval som aj Pipera rozpetia 1,6m ten si kupil kolega z tatramodelu, zatial som zabehol motor ktorý sa už skor uvolnil po cca 0,5 l paliva , mal niekto niekedy tento starší model ,pripadne ako sa zním lieta ,či ho viete odporučit na začiatok ?
Bydlisko: HE ( 36 rokov )
maxim
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2022 o 18:33 | odkaz na príspevok
Ak dobre zabehnes a nastavis motor tak tie dva predchadzajuce modely si moc nezalietaju-Excel je poslusny zaciatocnocky model s ktorym sa v minulosti naucilo lietat vela pilotov.
Bydlisko: Pezinsko ( 54 rokov )
Marian
modelár

Príspevkov: 115

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2022 o 20:26 | odkaz na príspevok
Letove vlastnosti excela su dobre . Skor ti moze robit problem start a pristanie s tym podvozkom . Na travu to moc neni a treba mat dobre zosuladenu smerovku s prednym podvozkom . Je to take neohrabane a moze sa stat ze zakopnes a si na chrbate . Ja som na exceloch ci sonicoch upravoval podvozok . Do trupu som vlepil bukovy hranol o par cm dopredu a posunul som povodny podvozok viac dopredu . Prednu nohu s koleckom som vyhodil a do zadu na chvost som supol malu ostruhu ktoru som ovladal cez bovden . A to uz potom starty a pristania bola jena radost .
Bydlisko: Nova Dubnica ( 43 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1081

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2022 o 20:32 | odkaz na príspevok
Na chrbát sa ti skôr prekopŕcne model s dvojkolesovým podvozkom, ako s trojkolákom.
Bydlisko: KE - Furča
Fantic
modelár

Príspevkov: 7

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2022 o 20:57 | odkaz na príspevok
Aj ma napadlo že by som dal vetšie kolesá tie originálne sú dosť malé,trochu by to pomohlo možno, plochu si pravidelne kosíme a je hladučka upravená. a pravda ,najviac sa bojím pristávania ale to asi vetšina
Bydlisko: HE ( 36 rokov )
majsterko
modelár

Príspevkov: 606

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2022 o 22:48 | odkaz na príspevok
Môj názor je taký,že s trojkolesovým podvozkom sa jednoduchšie pristáva,ako s dvojkolesovým.Pri pristávaní s trojkolesovým podvozkom model automaticky dosadne na 3 body.Pokiaľ sa dá,treba vymeniť kolečká za väčšie,asi 60 mm priemer.Neviem aké sú tam originál.Dvaja kolegovia z klubu mali tento model a lietal super,ale bolo to dávno.Myslím si že ako prvý motorák je to veľmi dobrá voľba.Prajem úspešný zálet a veľa radosti pri lietaní s Excelom.
Bydlisko: Očkov ( 58 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1713

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 1. 2022 o 10:05 | odkaz na príspevok
Debata o konfigurácii podvozku je čisto osobná preferencia každého modelára, lebo niekomu môže vyhovovať predná noha, niekomu vyhovuje zadná ostruha. Mne sa na zemi horšie ovláda trojkolesový podvozok, lebo predná noha musí byť pevná a teda aj ťažká, aby sa tenkým materiálom neohýbala a nespôsobovala nevyžiadané vyosenie kolesa. Pri vyšších rýchlostiach mi model strašne pláva, preto mám radšej podvozky so zadnou ostruhou. Je to jednoduchší podvozok a nového pilota naučí pracovať so smerovkou. Podľa mňa sadať na tri body pri ostruhovom kolese znamená lepší manažment pristávacej rýchlosti, ako sa triafať na zadné kolesá trojkolesového podvozku. Tiež ostruhový podvozok je pri vyššej rýchlosti stabilnejší, lebo ho drží smerovka. Pri pomalých rýchlostiach (taxi) sa začínajúci pilot naučí "ofukovať" smerovku pre zvýšenie efektivity zadného kolečka.
Bydlisko: PB ( 36 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 171 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: