Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Naut
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 9. 2022 o 17:44 | odkaz na príspevok
Zdravím, jaký je prosím praktický rozdíl v bateriích konfigurace 3s1p a 3s2p?

Díky
Bydlisko: Jižní morava ( 43 rokov )
Marian
modelár

Príspevkov: 117

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 9. 2022 o 20:14 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Nova Dubnica ( 45 rokov )
Naut
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 9. 2022 o 21:24 | odkaz na príspevok
chápu rozdíl v konfiguraci baterie, ale ptám se, jak se to prakticky projeví při pohonu motoru. Někde jsem viděl baterie o stejné kapacitě, a jedna byla 3s1p a druhá 3s2p. Mají odlišné provozní vlastnosti?
Bydlisko: Jižní morava ( 43 rokov )
Marian
modelár

Príspevkov: 117

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 9. 2022 o 21:41 | odkaz na príspevok
pri 2P dlhsia vydrz . 1P ma trebars 1000 mah a 2P ma raz tolko na ukor zas raz tolkej vahy . Uplne jednoduche . 3 tuskove baterie spojis +++ a ---tak budes mat 1S3P . Ostane stale 1,5 V ale trojnasobna kapacita . Cim viac P tak tym viac mah na nabijanie . Volty ostavaju .
Bydlisko: Nova Dubnica ( 45 rokov )
Naut
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 9. 2022 o 12:25 | odkaz na príspevok
Marian, přečti si prosím pozorněji otázku, píšu, že jsem viděl dvě baterie o stejných kapacitách,ale jedna byla 3s1p a druhá 3s2p. A ptám se, jestli budou mět rozdílné provozní vlastnosti.
Bydlisko: Jižní morava ( 43 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Príspevkov: 1733

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 9. 2022 o 12:35 | odkaz na príspevok
Závisí od potrieb. Ak vyžaduješ od baterky vysoký výkon (odber), je lepšia jedna batéria s vyššou kapacitou, lebo je predpoklad, že bude tvrdšia - vyššie vybíjacie prúdy, samozrejme to závisí od C-čiek, ale vo všeobecnosti je to tak.

Batéria 2p sa používa v prípade, že sa jedna batéria nezmestí, napr. vo vetroňoch, kde je úzky trup, alebo airsofťáci vo svojich puškách, prípadne keď máš viacero batérii pre iné účely, napr. menšie modely, ich vieš využiť v konfigurácii 2p napr. pre potreby dováženia väčšieho modelu.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 7. 9. 2022 o 15:02 | odkaz na príspevok
Pre mna bude vzdy lepsia moznost 3S1P, pretoze ak by som si mal z ciny objednat 3S2P, tak by som mal obavu, ze:
- viac clankov znamena vyssiu moznost kazovosti (3s2P = 6 clankov - staci, ze jeden z člankov odide)
- paralelna konfiguracia umoznuje pouzit clanky s mensou kapacitou a nizsimi C-kami -cize cinan moze pouzit lacnejsie menej kvalitne clanky na vyrobu lipolky
- taktiez potom ktovie ako cinan pocital vyslednu kapacitu packu - ak mam 3S1P 5000mAh lipolku, tak realne pack moze mat napr. 4900maAh, ale co ak cinan paralelne zapojil clanky 2x 2500mAh a realne tak ma pack este mensiu kapacitu napr. 2 x 2400 = 4800 mAh (ak vobec pouzil clanky oznacene 2500mAh a nie rovno 2400-2450mAh)
- pri rovnakej kapacite by mala byt aj vaha o cosi vacsia

Jedina vyhoda pri 3S2P moze byt podla mna len nizsia cena, inak vidim viac nevyhod.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
Naut
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 9. 2022 o 11:39 | odkaz na príspevok
Díky pánové, už v tom mám jasno. Byla by to baterie do lodi, tak tam pujde o vyšší proudy, tedy jednoznačně 3s1p bude vhodnější.
Bydlisko: Jižní morava ( 43 rokov )
Marian
modelár

Príspevkov: 117

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 9. 2022 o 14:40 | odkaz na príspevok
Osobne do lode by som dal aspom 2p a kludne ak mi vaha dovoluje aj 5p aby som to nemabijal po 5 minutach .
Bydlisko: Nova Dubnica ( 45 rokov )
Naut
modelár

Príspevkov: 14

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 8. 9. 2022 o 15:30 | odkaz na príspevok
Bude tam pravdepodobne v serii dve baterie 3s 7000mAh, pro motor 4092 a nebudu drzet plny plyn, to snad pojede dele jak 5 minut. Uvidime..
Bydlisko: Jižní morava ( 43 rokov )
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 192 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 7 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: