Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

autor správa
Daragon
modelár

Príspevkov: 36

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 5. 2021 o 18:12 | odkaz na príspevok
Zdravím,

rozhodol som sa vytlačiť na 3D tlačiarni RC tank. Materiál bude výlučne PLA a možno TPU na gumené časti. Chcel by som sa ale opýtať, aký druh farby použiť pre maľovanie? Rád by som namaľoval kamufláž a takisto aj rôzne efekty ako hrdza, olejové škvrny, prach a blato. Model bude primárne do sucha, ale skúsil by som prejsť aj po snehu v zime. Preto by som si rád nechal poradiť. Je možné napríklad použiť ľubovoľnú farbu a potom ju zafixovať nejakým prípravkom, napr. nejakým lakom? Keďže tam budú nejaké hrdzavé efekty a zovšednuté farby, asi nebude vhodné použiť lesklý lak, to stratí zmysel tých efektov. No proste si s tým lámem hlavu - nemám skúsenosti s maľovaním modelov, aby vyzerali autenticky, väčšinou som sa dostal na úroveň, kde to vyzeralo ako čínske hračky

Tiež by ste mi mohli, prosím, odporučiť nejakú osvedčenú značku farieb v prijateľnej cene. Tank bude pomerne veľký cca 50x30x25cm, takže tie drobné hobby farbičky určite nie..

Sledujem množstvo videí, tak cca už viem, ako maľovať modely, ale toto nie je stacionárny model, proste to bude RC tank do terénu, to asi nie je to isté...

Vďaka.
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 14. 5. 2021 o 19:39 | odkaz na príspevok
Ja používam kitárske sytetické farby Revell alebo Humbrol na tanky lode autá vel kosti u lodí 1.3 m tanky do 1 m lode súťažné makety ani po 8 rokoch sa nič s farbami nedeje a tanky v terenv pohode ak sa lak poškodí lahko sa opraví aj po trokoch len si mosím zapísať číslo farby modely lakujem ja zásadne štetcami stiekať nemám kde, krytie farieb je úžastné to potvrdia kitáti napr. tank merkáva III asi 5 malých O,25 mml Humboliek riedidlo používam S 6006 patinujem ako kity príp adne jemne prelakujem lesklé laky bezbarevných matným
Bydlisko: Bratislava
Daragon
modelár

Príspevkov: 36

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 5. 2021 o 09:10 | odkaz na príspevok
super, vďaka, takže netreba vôbec riešiť a môžem kúpiť obyčajné syntetické farby na modely, čo bývajú v skladačkách? používal som kedysi tie malé modré revell, pravdepodobne je to to, len neviem ako sa to kamaráti s vodou..
Pancer
modelár

Príspevkov: 618

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 5. 2021 o 09:48 | odkaz na príspevok
Tieto farby ma na mysli Bobo, a nemusíš sa báť voda ich nerozpustí

Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
Daragon
modelár

Príspevkov: 36

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 5. 2021 o 10:07 | odkaz na príspevok
diki moc, vyskúšam teda a neskôr sa snáď podelím o úspešný výsledok!
StefanAbel
modelár

Príspevkov: 849

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 15. 5. 2021 o 20:27 | odkaz na príspevok
Jedná sa o vysoko kvalitné syntetické farby a najväčšia výhoda je že aj po roku pri poškodení Ti stačí na opravu kúpiť jednu plechovečku a nemusíš skladovať velké piksle farieb ktoré aj tak sa časom znehodnotia a môžeš ich zahodiť a ešte jeden detail bezbarený lesklý lak aj keť pretreš napr. bielu farbu nezožltne napr. pretieram obtisky aj veľký model napr auto 1:10 Ti stačí 1 dcl barby čo v takom množstve v barvy laky nedostaneš a to sú 4 plec hovečky a ak si odoberieš po dôkladnom premiešaní !!!! potrebné množstvo pozor neriediť vplechovičke ale v inej nádobe tak Ti zbytok farby vydrží aj roky a ked potrebuješ na nejaký detajl nemusíš kupovať a nemusíš miešať odtiene škála je ozaj veľká

a šte niečo rašej 2.3x nalakovať redšiou akoa raz hustou a natieraľ vždy na druhý deň podokonalom vyschnutí a príp môžeš brúsiť jemným pod vodouže treba kitárske kvalitné štetce je asi jasné
Bydlisko: Bratislava
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 283 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: thomass90,