Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 72 73 74 75 76 77 78 79
autor správa
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 8. 2018 o 15:56 | odkaz na príspevok
Ja už taky vysielač nemám, ale ak dobre viem ta ledka by mala blikať pri parovaní, a modul by mal tuším aj zapípať...
Skus tak opatrne vytiahnuť ten modul, a pozrieť sa či dosadol na tie piny, lebo to čo popisuješ ako keby si nemal napajanie na module.
zo spodu 2. je GND/- a 3. je +
asi takto:

skus si odmerať či ti to dava nejake Volty aby si vedel vylučiť chybu TX alebo modulu. ak nedava žiadne volty ešte sa skus v menu vysielačky pozrieť či náhodou nemáš vypnutý Externý modul. (neviem čo maš za SW či je original od Turnigy alebo už OpenTX).

ak by vysielačka davala volty, tak chyba bude asi v module, ale že čo tak to sa takto na dialku zistit nedá
Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 40 rokov )
Matus-C
modelár

Príspevkov: 3

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 13. 8. 2018 o 10:15 | odkaz na príspevok
na piny dosadol dobre, skúšal som to prepojiť externe aby som mal istotu že sú dobre spojené a nepomohlo to, poobede sa dostanem k multimetru tak pomeriam a uvidím
a ešte k tomu vypnutiu, mám originál SW od turnigy čo tam bol, dá sa tam nejak vypnúť modul? lebo som prešiel celé nastavenia a nič také som nenašiel,
dik
Bydlisko: Prešov ( 29 rokov )
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 8. 2018 o 17:58 | odkaz na príspevok
Zdar,
Mal tu niekto z Vás skúsenosti s TH9X (FlySky - Turnigy ) vysielačkami ešte z prvej rady kde sa nachádzala aj FM-ková anténa?
Konrétne či tá anténa bola funkčná a či sa dala použiť s externým modulom na 35Mhz ? napríklad s takýmto:

Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 40 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1757

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 6. 2. 2019 o 23:25 | odkaz na príspevok
Pokial mas novu 9X tak ti zatial nepomoze nikto uz sa to riesilo aj na RCmanii.
Bydlisko: Nove Zamky ( 53 rokov )
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 6. 2019 o 22:29 | odkaz na príspevok
Nazdar CHLOPY

V poslednej dobe ma nejak zrádza elektronika, dnes došiel jeden milý pán (Martin Oravec) z SC ktorý sa mi ozval na inzerát ohľadom mojej vysielačky FS-TH9Y ( https://www.rcportal.sk/fs-th9y-yellow-am9326 ) že by ju zobral, ja som bol vtom že je na 100% funkčná, ale dnes po cca 3-4 zapnutí čo si ju pán Martin mal možnosť skúšať sa nezapla ale len pípla...
Som bol zmatený, viem že TX fungovala ako pomasle, mal som pred tím problémy s kontaktami na baterke ale tie som eliminoval s modifikáciou na JST konektor ... ale aby som sa dostal ku veci.
Martinovi som povedal že bohužiaľ v takomto stave nie je na predaj, videl som na ňom že bol sklamaný, ale predať niečo čo nefunguje nie je môj štýl, je mi ho fakt lúto meral si cestu a nadarmo . / Sorry Martin ešte raz ! /

aktualne to robí toto:


odkaz na Youtube


Mne to nedalo tak to ju otvoril a skontroloval:
- kontakty na vypínači prečistil, na doske nie je nič poškodené, ani nevidieť žiadne poškodenie, baterka 8čl NiMH ma napätie 9,3 - 9,4 V (OK)
- je to jedno či tam je ext modul alebo nie ta vysielačka to robí randomly, niekedy každé druhe zapnutie niekedy sa nezapne 10x posebe a niekedy ide aj 10x po sebe zapnúť ... ???

Poprosím o radu, či mal niekto podobnú skusenosť a čo to mohlo byť.

Vopred ďakujem.
Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 40 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 6. 2019 o 10:06 | odkaz na príspevok
Skúšal si to s prijímačom? Ide o to, či sa nezapne celý vysielač, alebo len displej.
Bydlisko: KE - Furča
milos.b
modelár

Príspevkov: 1210

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 6. 2019 o 13:02 | odkaz na príspevok
Ja by som to typoval skôr na problém s napájaním displeja ako s vysielačom. Typujem, že je tam už vymenený displej za nový s podsvietením - skús otvoriť vysielač a znova rozpojiť a spojiť konektor napájania displeja ako aj ostatné konektory na plošnom spoji - možno bude stačiť len podotláčať konektory.
(a skontroloval by som aj jednotlivé vodiče a konektor displeja na "poškodenie" - prelomenie/zalomenie, oxidácia.)
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 6. 2019 o 17:57 | odkaz na príspevok
display bol kompletne menený za nový a flat kabel je nepoškodený, podsvietenie je nové, modifikované s BS170 tranzistorom, to jest je spínaný od procáku, vodiče sú nepoškodené.
Ak si vo videu všimnete pípnutie aj pri zapnutí, ked sa display nerozsvietí- tak to pípnutie je od Frsky DJT modulu. modul bliká takže napájanie má.
avšak neskušal som či aj v tomto prípade prijimač dostava signal.... toto preverím. dám vedieť.

... ale zákon schválnosti je že som to teraz zapinal cca 40x po sebe a furt sa to zapne ...

takže prijimač ostáva spárovaný ale nereaguje na povel z TX - resp ako keby TX nedavalo žiadne PPM do Modulu, len napajanie ...


odkaz na Youtube
Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 40 rokov )
olisoft
modelár

Príspevkov: 319

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 6. 2019 o 18:47 | odkaz na príspevok
skus si skontrolovat spinac/dosku, on to nie je klasicky vypinac, ale viacnasobny spinac
Bydlisko: PN ( 50 rokov )
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 6. 2019 o 19:34 | odkaz na príspevok
Však ku koncu videa ti to už išlo....nie???...
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 6. 2019 o 06:44 | odkaz na príspevok
@palci72 -> však toto, že raz to ide raz nie ... pozri aj video predtým
Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 40 rokov )
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 6. 2019 o 15:07 | odkaz na príspevok
Tak keď to raz ide a potom zase nie tak je to potom len nejaká mechanická chyba.....niekde je zlý kontakt....studený spoj na plošáku.......toto nevyzerá na elektronickú chybu niektorej súčiastky.....lebo ak by bolo niečo odpálené /na tvrdo/ tak už by sa to nikdy nespustilo....
Pozrel by som sa v prvom rade na tie časti ktoré sú pohyblivé.....anténa....kniple.....Kabel k baterke.....
V druhom videu si najskôr skúšal vysielač v ležiacej polohe......vtedy nešiel......potom si ho postavil a už to išlo....niečo sa vo vysielači posunulo a zoplo kontakt......
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
miskoking
modelár

Príspevkov: 114

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 5. 2020 o 11:15 | odkaz na príspevok
Dobrý deň ,modelári, prosim vás je tu niekto kto by mi vedel flashnuť turnigy 9x?
Pán BOBO čo to robieval sa už vraj modelarčine nevenuje
Ďakujem
Bydlisko: Martin ( 32 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 72 73 74 75 76 77 78 79
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 337 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 6 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: