Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2019 o 11:31 | odkaz na príspevok
Ahojte chcem sa opýtať ako predĺžiť jazdu v zime lebo keď ku baterke nájde sneh tak extrémne sa začne rýchlo vibíjať a vôbec neviem prečo. Ďakujem
peterprievidza
modelár

Príspevkov: 176

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2019 o 13:58 | odkaz na príspevok
lebo je jej zima, baterka najlepšie funguje pri 20+
Bydlisko: Prievidza
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2019 o 16:44 | odkaz na príspevok
No šak to viem ale ako mám spraviť aby jej nebola zima
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2019 o 17:34 | odkaz na príspevok
bud predohrev alebo ju zaizolovat
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 12. 2019 o 17:36 | odkaz na príspevok
Ako za izolovať izolačkou
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2019 o 08:36 | odkaz na príspevok
nie, su materialy, napriklad eurogel a ine, ktore ti to spravia. len ten rozmer baterky bude o dost vacsi. Vacsinou kvalitny izolant o hrubke 5mm ti to spravi
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
tomas-guru
modelár

Príspevkov: 501

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2019 o 11:57 | odkaz na príspevok
Neviem v akých podmienkach jazdis, ale ja som s tym nikdy až taký problém nemal..dnes som mal auto aj baterky 3 hodiny v aute v zime, vonku cca -3, potom som šiel jazdiť pri cca nule a výdrž nižšia tak o 1 minútu, max 2 - dávam na tú baterku cca 13min, teraz v zime cca 11min
Pokiaľ baterky vytiahnes z izbovej teploty, ideš hneď jazdiť, podľa mňa by si nemal mať vôbec problém, baterka sa trochu zahrieva aj sama keď sú z nej veľké odbery, neverím že za tých pár min jazdy by sa natoľko ochladila aj keby je zahadzana snehom
Bydlisko: Nitra
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2019 o 14:24 | odkaz na príspevok
No keď ti poviem že mám novú baterku lipo 7200mah a na íl som ju naplno a v zime tak v teplote - 1 som ju dal do autaa vydržala tak 10min možno aj menej potom mi regu signalizuje že napätie na článku kleslo pod 3.6v tak auto zastaví a o 5sec zase ide a takto to urobí tak 10krát a potom sa úplne vibije. Ako neviem čo stým robiť mám dve baterky lipo 7200mah a druhú lihv 5200mah to isté mi robí na tej druhej. A keď do jazdím batéria není vôbec teplá je studená úplne. A to keď v lete jazdím tak jedna vydrží tak 1 hod a druhá 30min.
tomas-guru
modelár

Príspevkov: 501

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2019 o 17:05 | odkaz na príspevok
s akým modelom to jazdíš a aký pohon? ale že niekto jazdí na baterku hodinu neverim nikomu(okrem expedičakov) to je blbosť jak vyprážaný ľad. pokiaľ ti 7200vka má vydržat hodinu, priemerný odber z nej by mal byť cca 7A čo striedavé motory berú niekoľko násobne viac. Veľké pohony aj 20x viac. V RC som asi 7 rokov, mal som niekoľko modelov, e-maxx, summit, e-revo, veľa 1/8 Arriem nejaké 1/10.. jazdievam sám, s nikým nekecám takže vždy to bolo na baterky max cca 15 min nonstop jazdenia
Bydlisko: Nitra
BOravec
modelár

Príspevkov: 575

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 31. 12. 2019 o 19:21 | odkaz na príspevok
Ak batéria tak málo vydrží a sama o sebe je v dobrom stave, príčina bude niekde v elektrike. Skontroluj všetky kontakty. Čo sa týka pred ohrevu, stačí dať baterky do bundy a dávať ich do vozidla tesne pred jazdou. Zahrievať batérie záťažou pri jazde to nedoporučujem, neprospieva im to hlavne ak sa jedná o väčší výkon pohonu.
Bydlisko: Bratislava
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 1. 2020 o 10:17 | odkaz na príspevok
tomas-guru:
s akým modelom to jazdíš a aký pohon? ale že niekto jazdí na baterku hodinu neverim nikomu(okrem expedičakov) to je blbosť jak vyprážaný ľad. pokiaľ ti 7200vka má vydržat hodinu, priemerný odber z nej by mal byť cca 7A čo striedavé motory berú niekoľko násobne viac. Veľké pohony aj 20x viac. V RC som asi 7 rokov, mal som niekoľko modelov, e-maxx, summit, e-revo, veľa 1/8 Arriem nejaké 1/10.. jazdievam sám, s nikým nekecám takže vždy to bolo na baterky max cca 15 min nonstop jazdenia

Jazdím na regu konect 50a motor 3500kv a dobre možno nejde úplne hodinu ale na sto percent pol hodku zvládne.

Bobrovec ďakujem skúsim ju tak zahriať.
Peter
team RCPortál

Príspevkov: 2167

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 1. 2020 o 20:31 | odkaz na príspevok
priznám.... nerozumiem tomu.... lebo NiCd a Nimh boli na zimu háklivé..... ale podľa skúseností s Lipol.....pri našich zimných teplotách nejaký výrazný pokles neregistrujem..... samozrejme, pri normálnej inštalácii a zdravých baterkách.... toto sú skúsenosti z autíčok, vrtuľníkov a lietadiel.... všetko strieďáky a lipol...
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
TomiXL
modelár

Príspevkov: 635

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 1. 2020 o 09:03 | odkaz na príspevok
nicor7:
tomas-guru:
s akým modelom to jazdíš a aký pohon? ale že niekto jazdí na baterku hodinu neverim nikomu(okrem expedičakov) to je blbosť jak vyprážaný ľad. pokiaľ ti 7200vka má vydržat hodinu, priemerný odber z nej by mal byť cca 7A čo striedavé motory berú niekoľko násobne viac. Veľké pohony aj 20x viac. V RC som asi 7 rokov, mal som niekoľko modelov, e-maxx, summit, e-revo, veľa 1/8 Arriem nejaké 1/10.. jazdievam sám, s nikým nekecám takže vždy to bolo na baterky max cca 15 min nonstop jazdenia

Jazdím na regu konect 50a motor 3500kv a dobre možno nejde úplne hodinu ale na sto percent pol hodku zvládne.

Bobrovec ďakujem skúsim ju tak zahriať.


Cas jazdy by som neriesil, tam to zalezi velmi od sposobu jazdenia a aka elektronika je v aute osadena. Tiez tomas-guru hovori o cistom case a nicor7 asi o case od kedy vlozi bateriu do auta a jazdi po okoli.
Ja na e-reve som tiez jazdil okolo 45 min rovnako aj teraz so slashom, ale ked s autom idem jazdit na okruh alebo robim rychle prejazdy, tak samozrejme baterka vydrzi kratsie.

Co sa tyka popisaneho problemu pri jazdeni v zime, tak ano, chlad moze mat aj takyto vplyv na lipo baterku. Dost zalezi ako sa s baterkou manipuluje, ale zalezi aj od samotnej baterky. Napr. co som mal doteraz lipolky od gens ace, tak zima im nerobila velmi dobre. Vydrzali kratsie a musel som sa zdrzat vacsich odberov, aby napatie na clankoch nekleslo a nevyplo regulator (lebo nevedeli dat taky prud v zime ak porovnavam aj s lipo od inych znaciek))
Napisal si, ze kapacita je 7200 mAh, ale ake vie dat C-cka? to je tiez dost podstatny udaj, aby sme lepsie vedeli najst pricinu, rovnako aj ako jazdis s autom.

Co mozes spravit, aby sa doba jazdy predlzila, bez uprav v pohone?
1.) bateriu drzat v teple (napr. v bunde) a vlozit do auta az pred jazdou.
2.) bateriu zabalit do nejakeho izolantu (staci len skusat s tym co najdes doma...napr. mozes skusit zabalit aj do alobalu, ci sa potom sama lepsie nezahreje, ale zaroven davaj pozor, aby sa neprehrievala). Tu velmi zalezi aj od tvojho stylu jazdy, takze idealne riesenie musis najst sam.
3.) pouzivat pri jazdeni v zime "bordel kryt" (zalezi od pouziteho "bordel krytu", ale týmto tiez mozes dosiahnut, ze bateria bude pod nim v lepsich teplotnych podmienkach, ale hlavne ti nezahadze bateriu snehom (resp. nebude tak vystavena mrazivemu vetru), ktory by bateriu schladil rychlesie ako sa stihne aspon trosku zahriat odberom.)
4.) prve minuty sa snaz jazdit kludnejsie (mensie rychlosti a jemnejsie akceleracie a brzdenie), aby si hned naplno nezatazil studenu bateriu (treba mysliet aj na to, že aj motor, regulator, servo i auto sa musia zahriat - tie male suciastky, ci tie trosky vazeliny a oleja reaguju na mraz prakticky hned).


V neposlednom rade treba brat do uvahy aj to, že ak sa jazdi po lade a snehu, a kolesa presmykuju, tak aj trvaly odber prudu je niekde inde a potom aj doba jazdy samozrejme. Rovnako nakoniec to moze byt aj technicky problem.
Bydlisko: Poprad, Košice ( 39 rokov )
nicor7
modelár

Príspevkov: 152

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 2. 2020 o 11:03 | odkaz na príspevok
Ďakujem moc. Baterka má 50C a skúsim to všetko po skúšať. No ešte jedna otázka môžem baterku nabíjať aj keď ma v sebe ešte polku?
lv
modelár

Príspevkov: 2802

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 2. 2020 o 12:49 | odkaz na príspevok
Mozez. Nevadi jej polka ani valcik.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 133 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: