Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor správa
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 11. 2019 o 20:04 | odkaz na príspevok
Kladiem si otázku...... Je toto normálne????
V Nemecku a v Rakúsku to nikto nekupuje.....tak to teraz idú tlačiť sem k nám....
Je to asi tvrdá daň pre Slovákov za to že sme vláde nedovolili celkom /tak ako to chceli oni/ vyradiť naše staré autá /lebo každý nemá na nové auto/......Tak sa nám idú pomstiť takýmto spôsobom...../že si ich vyšrotujeme sami Eko-bordelom/

Ja mám veľa spaľovacích motorov v lietadlách...večšinou lietam žhavíky ale...už mám aj niekoľko benzínových...... Hmmmm a tie asi na ten Eko-bordel nepojdu.....
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
luky249
modelár

Príspevkov: 81

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 11. 2019 o 20:22 | odkaz na príspevok
98 a 100 oktánový to obsahovat nebudú. No čo treba taký kupovať.
Bydlisko: Okr. Topoľčany ( 47 rokov )
majsterko
modelár

Príspevkov: 632

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 11. 2019 o 20:59 | odkaz na príspevok
Ale "naše" motory tú 100-vku nechcú.Skúšal som,ale neúspešne.Myslel som si,že motor bude mať väčší výkon,ale bežal spoľahlivo iba na voľnobežné otáčky.Neskoro som si prečítal príspevky ohľadne pokusov s takýmto benzínom.Zarobil som si 5 litrov a bol mi nanič.
Bydlisko: Očkov ( 60 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 11. 2019 o 21:57 | odkaz na príspevok
Asi mu chýbal etylalkohol.
Bydlisko: KE - Furča
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 11. 2019 o 22:21 | odkaz na príspevok
No chlapci.... Ja si skôr myslím...ako tak nad tým premýšľam že...po novom roku pôjdu na dračku do popredia diesel autá /Eko-bordel ostane na ocot v hanbe/....nie je to tiež bohvieaká výhra ale....na súčasnú naftu aspoň fungujú aj staré diesle......do kedy to potrvá???? to nikto nevie ale potom???.....už nepríchodí nič inšie len zbúrať celú túto ekologickú európsku úniu.....po slovensky povedané triezvym rozumom......Bol nám čert dlžný aj celú Európsku Úniu....
Kým sme neboli v Únií....vedeli sme si sami dopestovať potraviny.....vedeli sme si sami vychovať dobytok......vedeli sme si sami vyrobiť kvalitné výrobky /pračky...televízory.../ a čo ja viem čo ešte......Celá pokurvená Únia k nám pretláča len nekvalitu a hnoj....
Som veľmi zvedavý ako sa kompetentní ktorí presadzujú toto svinstvo budú usmievať v zime.......Keď sa všade píše že eko benzín viac priťahuje vodu..... čo alebo ako to bude v zime pri -25°C
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
BOravec
modelár

Príspevkov: 576

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 11. 2019 o 08:24 | odkaz na príspevok
Už teraz máte niekoľko rokov bio zložku v palive, tak neviem, o čom je tu reč. Čo mne na tom vadí, je to, že je potrebné pestovať plodiny na jej výrobu a zbytočne sa pri tom zaberajú plochy, kde môže rásť obilie, či zelenina, to radšej kúpime z Ázie. To sú tie sr. čo mne vadia. Jesť musíme všetci a nie je jedno, čo.
Bydlisko: Bratislava
MUSTANG52
modelár

Príspevkov: 230

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 11. 2019 o 10:28 | odkaz na príspevok
Doteraz používame benzín E5 ktorý obsahuje aspoň 5% bioetanolu, nový benzín E10 ho má obsahovať aspoň 9% čo je takmer dvojnásobok bio zložky. Ale zatiaľ nie je potvrdené že sa benzín E5 prestane predávať úplne. A ak áno tak dúfam, že ten nový benzín nebude problém pre naše modelárske motory. Čo sa týka 98 a 100 oktánového benzínu tak poznám niektorých modelárov ktorý na tom lietajú a nemajú problém.
Bydlisko: Nové Sady
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 11. 2019 o 12:22 | odkaz na príspevok
Terajší benzín E5 ktorý používame je už tiež pekný bordel.....Ak nekosím s kosačkou v ktorej mám 4T motor viac ako 1 mesiac tak zhruba po tom jednom mesiaci sa kosačka nejde prebrať k životu....mám čo robiť kým ju spojazdním....karburátor je celý zalepený.....plavák prilepený....nepúšťa palivo....benzín je odparený a karbec je suchý a z vnútornej strany je celý biely od nejakého sajrajtu /biely prášok/....trisky sú upchaté.... A to máme len 5% sajrajtu v benzíne..... Som zvedavý čo bude keď tam dajú 10% toho sajrajtu... A viem o tom že....aj modelárske benzínové motory majú s týmto súčasným benzínom problém.....len že.... málokto si to prizná.....

BOravec:
Už teraz máte niekoľko rokov bio zložku v palive, tak neviem, o čom je tu reč. Čo mne na tom vadí, je to, že je potrebné pestovať plodiny na jej výrobu a zbytočne sa pri tom zaberajú plochy, kde môže rásť obilie, či zelenina, to radšej kúpime z Ázie. To sú tie sr. čo mne vadia. Jesť musíme všetci a nie je jedno, čo.

Máš pravdu...už niekoľko rokov máme ten 5% bordel v benzíne ale....ešte som nikoho nepočul čo by to chválil.....tak nech tu nikto nehovorí že doteraz nám to nevadilo.....Vadilo nám to......len sa nikto neohradil pred parlamentom voči tomu..... Vláda si bude v štáte robiť čo sa jej zachce....keď vidí že nikto nemá námietky....nikto sa nebúri...a nikomu nič nevadí....lebo všetci držia huby...
Je to presne tak ako píše BOravec..... Polia sa zaserú humusom ktorý sa spracúva na palivo a na vlastnú výrobu potravín sa z vysoka serie.......
Prečo sa Euro-Ekológovia nezamýšľajú radšej nad tým ako by sme znížili prehnane veľkú produkciu predražených áut.....Veď donekonečna sa aj tak produkcia aut nebude môcť zvyšovať....Načo nám budú keď sa na nich nebudeme môcť voziť.....nebude si za čo kúpiť nové auto....a ak by si ho aj kúpil niekto tak nebude dostatok paliva na to aby sa mohol v ňom voziť....lebo každému sa neujde....
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
hrozno
modelár

Príspevkov: 251

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 11. 2019 o 18:38 | odkaz na príspevok
Mozno zbytocne vzrusenie:

Podľa predbežných informácií od väčšiny členských spoločností SAPPO, je možno veľmi reálne predpokladať, že pre spotrebiteľov, ktorí chcú i naďalej používať palivo s nižším podielom biozložky, ostane k dispozícii i benzín s označením E5.
Bydlisko: Bratislava ( 53 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 17. 11. 2019 o 19:10 | odkaz na príspevok
Ja vám neviem, tu asi máme iný ekobenzín. Mám dve kosačky so štvortaktným motorom a ako ich na jeseň zazimujem, aj so zbytkom benzínu v nádrži, tak ich na jar bez problémov naštartujem. Jediný raz som mal problém, aj to s dvojtaktom v píle, keď som do benzínu použil nejaký bio olej a ten do jari zdegradoval tak, že píla ani neblafla. Ona tá biozložka je vlastne alkohol a alkohol produkuje menej bordelu, ako benzín. Teda pokiaľ to s ním niekto nepreženie, sťaby s chlastom. Pokiaľ ide o zaberanie ornej pôdy pestovaním technických rastlín, ani mne sa to nepáči, ale keď naši poľnohospodári nie sú schopní, ani s dotáciami dopestovať potravinárske plodiny za konkurencieschopnú cenu. V predajniach sa predávajú aj slovenské paradajky, ale koľkí ich kupujú, keď stoja dvakrát toľko, ako tie zo Španielska?
Humbuk okolo E10 za prvé dva mesiace budúceho roka prehrmí a väčšina si ani nevšimne, že k nejakej zmene toho, čo tankuje, došlo.
Bydlisko: KE - Furča
palci72
modelár

Príspevkov: 1057

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 11. 2019 o 15:46 | odkaz na príspevok
hrozno:
Mozno zbytocne vzrusenie:

Podľa predbežných informácií od väčšiny členských spoločností SAPPO, je možno veľmi reálne predpokladať, že pre spotrebiteľov, ktorí chcú i naďalej používať palivo s nižším podielom biozložky, ostane k dispozícii i benzín s označením E5.



Pokial by to bolo takto tak...to bude iná reč lebo zákazník si sam môže vybrať čo si chce natankovať.....a myslim si že takto je to aj v iných štátoch.......No niekde som čítal alebo aj počul že naša vláda chce E5 zrušiť úplne z predaja...... a to by bolo asi to horšie riešnie.....lebo keď štát diriguje čo majú ľudia robiť alebo používať a nedá im na výber z viacerých možností tak sa tomu už hovorí tvrdá diktatúra a buzerácia....
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
hrozno
modelár

Príspevkov: 251

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 18. 11. 2019 o 22:49 | odkaz na príspevok
palci72:
.....No niekde som čítal alebo aj počul že naša vláda chce E5 zrušiť úplne z predaja......


Toto je presne to preco zdruzenie SAPPO nehovori na 100% ze to tak bude lebo je tu nasa strana a vlada. Ak to vylucia zakonom nebude sa predavat ale vyhovarat sa bude na EU ktora nic take nenariadila. A ludia budu nadavat na EU ....

P.S.: V jednej zmluve som cital ze "plnenie je vylucene v pripade zasahu zivelnej pohromy alebo vlady SR." Ono je to priblizne to iste.
Bydlisko: Bratislava ( 53 rokov )
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 11. 2019 o 10:04 | odkaz na príspevok
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
macil
modelár

Príspevkov: 1092

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 19. 11. 2019 o 19:21 | odkaz na príspevok
Tu sa už motajú jablká z hruškami. Ale to nie je u DN nič neobvyklé.
Bydlisko: KE - Furča
pera2008
modelár

Príspevkov: 2549

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 20. 11. 2019 o 11:02 | odkaz na príspevok
to je pravda, ale ci mas 95/100 oktanovy benzin a ci tam mas E5/E10 podiel biozlozky tak su to len 2 rozdielne oznacenia paliva. Kludne mozes mat 95 s E10 alebo E5 a stale to bude oznacene ako 95.
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
1 2
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 187 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 6 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: