Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5
autor správa
lv
modelár

Príspevkov: 2743

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2019 o 20:47 | odkaz na príspevok
pera2008:
Aspon co ja viem

No nevieš. Tovar som preclieval osobne aj cez spedičky 15 rokov.


JohnyPP:
No, jednoduche, ked niesu doklady a dokaze sa nejaky colny dlh = nasa chyba = zaplati obcan poste ulozne skladne oznamne stojne a neviem este co... Ak colnica ignoruje CN22 a zbytocne natahuje pricom sa ziadny colny dlh nedokaze = nikto nic neplati, vsak nic sa nestalo. Uplne demokraticke...
Mne nejde o to clo ani dph. Ale o tie peniaze darmozracom za nic, teda pardon, za 2 gramy papiera, pozdrav a casto povysenecky neochotny pristup nejakej pani ...ktorej okrem toho ze zadok ledva cez dvere prejde a nezdvihne ho koli tebe.... a ktora ta legalizovane do ksichtu vysmeje a vydieranim vytiahne "nejaky poplatok" pretoze inak nedostanes papierik.

Chlapci, naštudujte si zákony a nepíšte pičoviny.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 53 rokov )
pera2008
modelár

Príspevkov: 2325

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 8. 2019 o 21:37 | odkaz na príspevok
Iv: ja som chodil tiez plnokrat na colnicu. a dokonca som to tam cele obehaval a mali presne aj na dverach napisane, kde co vzbavujes a mali to takto ako som napisal. V KE to funguje takto. Mozno u vas inac.
Bydlisko: Kosice ( 37 rokov )
marianr
modelár

Príspevkov: 1192

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 8. 2019 o 22:03 | odkaz na príspevok
Ja som bol na pošte raz, svojvoľne dali urobiť colné konanie, súhlas pýtali potom, na poplatok nedali doklad. Odvtedy som neobjednával.
Bydlisko: Ba ( 61 rokov )
JohnyPP
modelár

Príspevkov: 65

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 12. 8. 2019 o 23:15 | odkaz na príspevok
lv tak nas tu vsetkych pouc, mozno aj nejaky colnik sa priuci, kedze za posledne roky prislo niekolko zmien a "modernizacii" a mnohi vratane mna z toho maju stale gulas.
A kludne sa rozpis. Nacital som sa toho dost za posledne 4 roky, skusal, pytal sa a radil, aj s pravnikmi a colnikmi.
A rad by som videl ako ochotne ides 340km nieco preclievat k dalsim darmozracom ktori vopred vzali 50-150€ za prepravu a este chcu od teba poplatok za zastupovanie v colnom konani. Lebo vedia ze nemas vzdy na vyber.
Zaujimave ale je, ze kurierska spolocnost mi pri navsteve ochotne vydala vsetky "papieriky". Postarka mi ich neda kym jej nezaplatim.
Bolo by fajn to napisat bez sprostych slov, ja sa tiez nepovysujem nad neelektrikarov a neposielam ich na 10 rocne studium a 15 rocnu prax a uz vobec nenazyvam ich prispevky pi...nami. Aby este niekto mal chut tento portal
navstevovat a podporovat...
Bydlisko: Poprad
RedByron
modelár

Príspevkov: 260

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 8. 2019 o 10:34 | odkaz na príspevok
Skôr treba uviesť sumy od ktorých treba platiť: Ak sa nemýlim tak oslobodenie od cla je do 45,- od DPH do 22,-€. Ak je to privážané za účelom ďalšieho obchodu tak sa platí bez limitu. Teraz niekoľkých naštvem ale myslím, že môžeme byť vďačný aj za to. Kamenné modelárske predajne krachujú preto,že dovozca musí platiť DPH i clo. Drahšie veci všetci objednávame v Čine lebo sa nám to zdá lacnejšie, ale kúsky balzy, lištičky, nosníky a podobne si chodíme primeriavať do predajne bo tam by bola doprava drahá .... Zatiaľ sa mi nestalo, že by som musel platiť za colné konanie ak to padlo do limitu bez DPH. Možno raz budem nadávať ak to bude do 22,-€ dokážem im to a ešte budem musieť zaplatiť za colné konanie.
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/clo/oslobodenie-od-cla-dph-a-spd
Bydlisko: Dolný Kubín
macil
modelár

Príspevkov: 1009

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 8. 2019 o 12:33 | odkaz na príspevok
RedByron:
Ak sa nemýlim tak oslobodenie od cla je do 45,- od DPH do 22,-€.

Hovoríme o internetových nákupoch:
Oslobodenie od cla
O.i.
Zásielky nepatrnej hodnoty odoslané z tretej krajiny príjemcovi v Únii, ktorých hodnota nepresahuje 150 EUR na jednu zásielku (napr. internetový nákup).
Bydlisko: KE - Furča
pera2008
modelár

Príspevkov: 2325

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 16. 8. 2019 o 13:09 | odkaz na príspevok
CLO:
Zásielky nepatrnej hodnoty odoslané z tretej krajiny príjemcovi v Únii, ktorých hodnota nepresahuje 150 EUR na jednu zásielku (napr. internetový nákup). Oslobodenie nemožno uplatniť na : alkoholické nápoje, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky.
Zásielky zasielané z tretej krajiny jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe žijúcej na colnom území Únie. Pre uplatnenie oslobodenia od cla, úhrnná hodnota tovaru obsiahnutého v zásielke nesmie presiahnuť 45 EUR
DPH:
Oslobodenie zásielok nepatrnej hodnoty odoslaných z tretej krajiny príjemcovi v Európskej únii, ktorých hodnota nepresahuje 22 EUR na jednu zásielku (napr. internetový nákup)
Bydlisko: Kosice ( 37 rokov )
1 2 3 4 5
  • Odpovedať
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodná stránka
  • 43 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 8 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 15 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: rogi, robopok, flateric, mojco,