Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

  • Facebook
  • Reklama

Reklamcia od Pelikanu

Pridané: 24. 1. 2018 o 20:03 | ID článku: CLA408 | Zobrazenia: 10218x | Komentárov: 49 | Autor: kuriatko

Tymto clankom chcem poukazat ako vybavuje reklamacie firma PELIKAN.
V mesiaci November som zakupil Lipo RAY baterie450mAH 3S v rc predajni v Bratislave.Po troch nabitiach podla navodu a doporuceneho od Pelikanu pri popise pod ponukou na baterie.Baterie nema ju kapacitu pretoze po plnom nabiti lieadlo z EPP vyleti a hned pada k zemi.Navyse baterie nafuklo.
Baterie som isiel reklamovat do Rc obchodu kde som opisal dovod reklamacie.
Baterie odoslali Pelikanovi a nasledne vyjadrenie je nasledovne:

Produkt
3EB5106
G3 - LC RAY Li-Pol 450mAh/11,1 30/60C Air pack 5,0Wh
RAY
Typ opravy
pozáruční
Popis závady
bateria sa strasne nafukla .
Č. faktury PELIKAN DANIEL
170113120
Obsah balení
bateria
Poznámka
vymena
Způsob vyřízení
Neopravitelné
Komentář servisního technika
Akum již splasknul!!! Na výrobek je poskytována záruka dle zákona kryjící výrobní vady nového akumulátoru. Vzhledem k tomu, že správný postup při nabíjení, vybíjení a skladování je kriticky důležitý, a výrobce/dovozce přitom nemají žádnou kontrolu nad tím, jak jsou sady uživatelem provozovány, nemohou garantovat přesný počet cyklů, kterých baterie během své životnosti dosáhne. Na opotřebení způsobené běžným užíváním, nesprávným zacházením se záruka nevztahuje. Produkt má dvouletou záruku na defekt materiálu a mechanické zpracování. Všechny s tím související poškození jsou z nároku vyloučeny. - Reklamace neuznána

Po dvoch mesiacoch uviedli ze je uz po zarucnej dobe.
Takto sa sprava Pelikan k zakznikom.
Moj zaver je ten ze uz od firmy Pelikan nic nekupujem.

1 2 3 4
Autor Správa
Paces88
modelár

Príspevkov: 1

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2018 o 17:23 | odkaz na príspevok
Ako že ja používam presne tento model batérie v acrobate už rok a bez žiadneho nafuknutia a to ked lietam tak donich pumpujem 1,2A a úplne bez problémov fungujú a výdrž sa zatial nezmenila a to mám 5 kusom
Bydlisko: Dolná Streda ( 30 rokov )
destelant
modelár

Príspevkov: 919

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2018 o 18:00 | odkaz na príspevok
Paces88:
Ako že ja používam presne tento model batérie v acrobate už rok a bez žiadneho nafuknutia a to ked lietam tak donich pumpujem 1,2A a úplne bez problémov fungujú a výdrž sa zatial nezmenila a to mám 5 kusom


Paces, 1,2 A je nic. Bezny odber pre baterky v lietadlach byva 20 - 80 A a viac - samozrejme zavisi od typu lietadla a potrebneho vykonu.
Bydlisko: Hurbanovo ( 57 rokov )
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2018 o 18:53 | odkaz na príspevok
Ja si myslím že s Akumulatormy je to vždy Hop alebo Trop ... ale reklamáciu mali asi uznať, len si mal presnejšie popisať sposob ako sa o ne staraš a nabíjaš atď.
Mam Gens Ace ktore nie su nafuknute a C-čka ajtak nedávaju, Mal som Zippy ktore boli od novoty slabé.
Mam stare Turnigy 2200mAh ktore už ani neviem kolko crashov prezili ba dokonsa sa mi ich raz podarilo aj skratovať na cca 1-2 sec, a su v pohode.
mam gravity ktore su od prveho použitia nafuknute ale su v pohode. Mam male nanotechy, a su tam aj zle aj dobre.
Kupoval som baterky odtialto z bazaru z prvych dvoch mi jedna po cca 3 mesiacoch použivania, pri nabijaní skoro vybuchla, LTT som ich stihol zahodt do zahrady a zakopať a pritom tie druhe šlapu dodnes. potom som si ich znova kupil a sú OK. Baterky nabijam zasadne len s 1C. Skladujem ich na storage 3,80-3,85 a vylietavam ich max na 3,70 - 3,65.
Skratka je to niekedy o nahode, či nedostaneš blbý kus
Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 39 rokov )
kuriatko
modelár

Príspevkov: 24

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2018 o 20:10 | odkaz na príspevok
Po opetovnom opisani Pelikanovi napisanim ako som nabijal a vybijal bateriu sa mi vyjadrili nasledovne:

Baterii jste nepoužíval tak jak píše návod a po jejím nafouknutí jste ji uvedl do stavu, kterak píše návod (proto splaskla) toliko popis Vašeho konání.

S pozdravem
Best Regards

Lubor Hanuš

tel.: +420 463 358 702
e-mail: hanus@pelikandaniel.com
Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
destelant
modelár

Príspevkov: 919

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 29. 1. 2018 o 20:12 | odkaz na príspevok
Este sa mozes hadat ze nech dokazu v com si porusil navod... Ale myslim ze nic nevyhadas.... Mozes ich akurat nahlasit na SOI-ku (mozno)...
Bydlisko: Hurbanovo ( 57 rokov )
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1761

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 00:18 | odkaz na príspevok
V navode asi stalo po vybaleni polozit na policku a viac sa nedotikat.Ja som si uz viackrat povedal ze od pelikanu nechcem nic ale je to tazke nema konkurenciu vsetci od neho beru a preto si moze toto dovolit.
Bydlisko: Nove Zamky ( 52 rokov )
marwi
modelár

Príspevkov: 215

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 11:09 | odkaz na príspevok
TOMMY-PC:
Kupoval som baterky odtialto z bazaru z prvych dvoch mi jedna po cca 3 mesiacoch použivania, pri nabijaní skoro vybuchla, LTT som ich stihol zahodt do zahrady a zakopať a pritom tie druhe šlapu dodnes..


pardon za offtopic, ale fuu toto je silna kava dufam ze si tam potom nenasadil mrkvu a petrzlen... Myslim si ze bateriek by sme sa mali ekologickejsie zbavovat.. urcite si z toho neberte priklad
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
TOMMY-PC
modelár

Príspevkov: 335

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 14:38 | odkaz na príspevok
No samozrejme že som to nemyslel ako návod na zbavovanie sa bateriek, len v tej chvíli ma nič lepšie nenapadlo... to sa cele zomlelo v priebehu zopár sekund, dal som baterky nabíjať a sadol som si v kumbalku za komp. uplinulo asi 20-30 sec. a počul som take pukanie, zdvihol hlavu a z plochých bateriek zrazu boli gulaté a to pukanie už bolo praskanie vonkajšej izolácie. Ako prvé ma napadlo ich odpojiť z nabijania - doslova som ich odtrhol z konokterov a jedním švihom ruky som ich hodil von cez dvere smerom do zahrady. Potom som už len zobral lopatu a hned som ich prikryl zeminou. Samozrejme neostali tam zakopané
Bydlisko: Veľká Mača / Nagymácséd / Big Mached ( 39 rokov )
RedByron
modelár

Príspevkov: 263

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 18:18 | odkaz na príspevok
Treba si uvedomiť,že na žiadny akku nedá predajca záruku dva roky. 6 mesiacov je zo zákona. V tatramodeli mi predajca tvrdil, že záruky zvyknú uznávať len v prípade, že je poškodený jeden článok z viacčlánkového packu. Tak som si kúpil hneď dve (3S ca 2,2Ah). Jedna mi just uletela aj s vetroňom (nesmejte sa bolo to len raz) a druhá skončila do dvoch mesiacov - ca 6 cyklov tak, že jeden článok z 3S stratil kapacitu - tváril sa ako podbitý, nenafúknutý. Reklamácia sa naťahovala ca 3 mesiace (Zo zákona do mesiaca inak máte nárok na nový tovar alebo vrátenie plnej sumy) - čakalo sa na vyjadrenie výrobcu. Za akku mi bolo smutno preto, že dva články som vedel v pohode ešte využiť. Dohodli sme sa na polovičnej cene novej (Sorry pán Ščepko - nedávam návod ale chválim) a zľave z nového EPP modelu. Týmto som však skončil s kupovaním v kamennej predajni. Z Číny za rovnaké peniaze spravidla kúpim dve a záruku nemusím riešiť. Skúsil som "Floureon" a som maximálne spokojný. Pri zalietavaní modelu som jednu stratil (tiež to bolo len raz) prakticky nabitú. Pád z 50 m výšky - Dvakrát som ju bol hľadať- známy mi ju priniesol až na jar (od decembra) a zatiaľ som na nej nenašiel chybu (pre istotu s ňou lietam len v EPP).
Bydlisko: Dolný Kubín
kamikadze
modelár

Príspevkov: 22

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 20:18 | odkaz na príspevok
http://www.uspesne-podnikanie.sk/reklamacia-baterie-zarucna-doba-vs-zivotnost

bateria-zaruka-zivotnost-reklamacia
REKLAMÁCIA BATÉRIE – ZÁRUČNÁ DOBA VS. ŽIVOTNOSŤ
KAROL BÖHM-KLEIN · 19. SEPTEMBRA 2017

Predávate prístroje, ktorých súčasťou sú batérie alebo akumulátory – napr. notebooky, hodinky, akumulátorové náradie? A tiež uvádzate v záručných podmienkach, že záruka na batériu je len 6 mesiacov? Pozor na porušenie zákona.

Častou chybou v obchodných podmienkach e-shopov alebo v záručných listoch predajcov je uvedenie skrátenej záručnej doby na batérie. Predajcovia napríklad uvádzajú, že záručná doba na batérie je 6 mesiacov.

Takéto skrátenie záručnej doby nie je možné a SOI predajcu za takúto podmienku môže odmeniť pokutou.

Je totiž rozdiel medzi životnosťou výrobku a záručnou dobou výrobku.

Záručná doba na veci je zo zákona minimálne 24 mesiacov. Záručnú dobu nie je nikdy možné skrátiť.

V rámci záruky predávajúci zodpovedá za vady výrobku. Nejde o však vadu, pokiaľ z povahy predanej veci vyplýva, že jej životnosť je kratšia než záručná doba a keď pri obvyklom užívaní takej veci dôjde k jej celkovému opotrebovaniu ešte pred uplynutím záručnej doby.

Avšak aj pri veciach, kde sa očakáva kratšia životnosť, nemožno zákazníkovi uprieť právo na reklamáciu a ani skrátiť záručnú dobu na menej ako 24 mesiacov.

Ak ide napríklad o akumulátorovú batériu do vŕtačky, tak samotný akumulátor môže mať skrátenú životnosť, ale počas záručnej doby môže dôjsť k poruche napríklad konektoru na batérii – a za takúto vadu je už predávajúci zodpovedný.

Preto nie je možné odmietnuť reklamáciu ani takého výrobku, pri ktorom je uvedená kratšia živnosť.

Reklamáciu veci, ktorá nefunguje v dôsledku kratšej životnosti batérie, môžete samozrejme aj zamietnuť. Avšak výrobok musíte prevziať na reklamáciu a vybaviť ju jedným zo stanovených spôsobov podľa zákona. Ak reklamáciu plánujete vzhľadom na kratšiu životnosť výrobku zamietnuť, potom musíte postupovať jedným z povolených spôsobov:

ak výrobok zákazník reklamuje do 12 mesiacov od kúpy, reklamáciu môžete zamietnuť len na základe odborného posúdenia,
ak výrobok zákazník reklamuje po 12 mesiacoch od kúpy, môžete reklamáciu zamietnuť aj bez odborného posúdenia, ale musíte ho informovať o tom, kam môže kupujúci zaslať výrobok na odborné posúdenie.
Zopakujeme teda, že aj v prípade batérie:

platí záručná doba 24 mesiacov,
zákazník môže batériu alebo prístroj s akumulátorom reklamovať kedykoľvek v záručnej dobe,
nemôžete odmietnuť prijatie takéhoto výrobku na reklamáciu a reklamáciu musíte vždy vybaviť (hoci aj zamietnutím),
nemôžete v obchodných podmienkach alebo v záručnom liste uvádzať, že „záruka na batérie je 6 mesiacov“,
reklamáciu batérie môžete zamietnuť, ale musíte ju vybaviť predpísaným formálnym spôsobom.
Ak by ste odmietli prevziať takýto výrobok na reklamáciu, dopustili by ste sa tzv. upierania práv spotrebiteľa.

SOI k tomu dodáva:

Ani životnosť (funkcia) obmedzená na kratší čas použitia nespôsobí skrátenie záručnej lehoty. V tomto prípade záruka spotrebiteľovi zabezpečuje, že môže kedykoľvek v záručnej dobe vec použiť, avšak len po dobu, ktorá vyplýva z povahy veci alebo ktorá je na nej vyznačená ako doba životnosti (funkcie).

Takisto pripomíname, že ak chcete reklamáciu nefunkčnej batérie zamietnuť (či už na základe odborného posúdenia alebo po 12 mesiacoch od kúpy bez neho), musíte na obmedzenú životnosť zákazníka upozorniť pri kúpe výrobku, napríklad v záručnom liste alebo v popise výrobku na obale či v priloženom návode na použitie.

Pokuta
Ak v obchodných podmienkach alebo v záručnom liste obmedzíte záruku na batérie na kratšiu dobu ako 24 mesiacov, potom môžete dostať pokutu od SOI za obmedzenie práva spotrebiteľa uplatniť reklamáciu v lehote ustanovenej právnymi predpismi.

Napríklad predávajúci dostal pokutu za to, že v záručných podmienkach uvádzal: „na batériu je poskytovaná záruka 6 mesiacov mail-in z dôvodu, že sa jedná o spotrebný materiál s obmedzenou životnosťou“. Podľa SOI predávajúci v danom prípade obmedzil 24 mesačnú záručnú dobu vyplývajúcu z platných právnych predpisov na 6 mesačnú. Uvedeným konaním došlo k upieraniu spotrebiteľovho práva podľa § 3 zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa.
Bydlisko: Velké Kapušany ( 66 rokov )
destelant
modelár

Príspevkov: 919

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 20:31 | odkaz na príspevok
wau..... zas som kusek mudrejsi
Bydlisko: Hurbanovo ( 57 rokov )
kuriatko
modelár

Príspevkov: 24

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 30. 1. 2018 o 20:32 | odkaz na príspevok
Takto riesi firma ASTRAmodel.cz reklamacie,a nie ako Pelikan robit z ludi blbcov.

Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
dfindo
modelár

Príspevkov: 22

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 3. 2. 2018 o 23:02 | odkaz na príspevok
Kupil som desiatky LIPO. Zaver? Zippy Flightmax 20C su najlepsia volba (3S, 4S aj 6S). Gens Ace katastrofa (3S aj 6S su smejd a nie lepsie ako Zippy). Jedine z drahsich, ktore sa ukazali rentabilne su 6S z MyLipo.de alebo SLS. Vsetko ostatne ignorujem. Dobre su aj HRB z Ebay-no na tych mam malo cyklov na posudenie. Najkomfortnejsie to bolo vzdy z HOBBYKINGOM. Vratili bud peniaze alebo vymenili tovar. Ziadny problem. Mam 4rocne zippy, ktore idu aj po 150cykloch. Toto je len moja skusenost a nikomu nevnucujem moj pohlad. Len na margo veci... Nikdy som nemal RAY. Ale ti, co mali, tak nadavali. Takze ja radsej RAY ani nechytim...
Bydlisko: BB ( 44 rokov )
peterrc
modelár

Príspevkov: 1002

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 2. 2018 o 09:24 | odkaz na príspevok
s GensAce suhlasim............. 3S do 2200 mAh boli fajn. OD 3S 2200mAh vyššie už nestáli za nič. Moja skúsenosť. A na gensace nadáva aj známy, čo ih lieta v heli, 6S a pod.....
Bydlisko: Trnava
VladoVrancik
modelár

Príspevkov: 1761

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 4. 2. 2018 o 09:46 | odkaz na príspevok
GensAce nabita 2x pouzivana iba na napajanie primaca a 6x servo kopovana august 2017.Teraz nafuknuta na prasknutie prave pozeram po neakej nahrade.
Bydlisko: Nove Zamky ( 52 rokov )
1 2 3 4
  • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
  • 106 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
  • 12 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: MiroSuja, Triangularis,