Používateľské meno

Heslo

RC PORTAL

 • Kategória

Autá a lode (12)

 • Facebook
 • Reklama

Traxxas X-maxx

Pridané: 23. 11. 2015 o 17:49 | ID článku: CLA316 | Zobrazenia: 8989x | Komentárov: 7 | Autor: Prizrak

Traxxas a jeho nový model X-maxx


RC model auta Traxxas E-Maxx je najväčším a najvýkonnejším Monster Truck od Traxxas! Inovatívna konštrukcia šasi, dĺžka modelu je 75 cm, kolesá s priemerom 20 cm, rýchlosť cez 55 km / h, stabilizačný systém TSM, RC súprava Traxxas TQi s Bluetooth modulom.


Šasi a jeho vlastnosti
Šasi RC autá Traxxas X-Maxx je tvorené priestorovým kompozitným výliskom, ktoré je vďaka svojej priestorovej koncepcii veľmi tuhé a súčasne ľahké. Tak ako pri iných RC áut Traxxas je šasi modulárne, to znamená, že sa skladá z centrálnej časti, prednej a zadnej časti. Modularita šasi auta zjednodušuje údržbu, je ľahké sa dostať k diferenciálov a pod. Navyše pri veľmi ťažkých haváriách nemusíte meniť celé šasi modelu, ale iba poškodenú časť.

pohľad na podvozok

Všetky pohonné časti sú pod krytmi, novinkou je systém upevnenia motora. Motor má natoľko vysoký krútiaci moment, že je k šasi priskrutkovaný 4 skrutkami. Aby bolo možné meniť prevodový pomer, je v šasi rad otvorov, takže motor stačí priskrutkovať do správnych otvorov. pre tichý a hladký chod bolo volené šikmé ozubenie 20 °, čo je u RC modelov áut veľmi netradičné.

Nastavitelný motor

Zaujímavé upevnenie karosérie
Revolučnou novinkou je nový systém upevnenia karosérie auta X-Maxx.Karoséria sa neupevňuje sponkami, ale špeciálnym klipom. Tým odpadajú nevzhľadné držiaky karosérie, sňatie karosérie je teraz otázkou niekoľkých sekúnd.

klip na uchytenie karosérie

Nové masívne tlmiče
Masívne tlmiče X-MAXX GTX majú piestnice o priemere 5.2 mm vyrobené z vysokopevnostnej ocele. Uchytenie tlmičov k ramenám a veži je na duálny spôsob. Všetky čapy sú vyrobené z ocele s priemerom 4 mm! Kolesá s priemerom cez 20 cm sú na masívnej hliníkovéj hriadeli. Silne nad dimenzovaná priestorová veža tlmičov umožní jazdu aj vo veľmi ťažkom teréne.

porovnanie tlmičov

X-maxx a jeho pohon

Pohonná sústava RC autá Traxxas X-Maxx
Samozrejmosťou je vybavenie X-MAXX homokinetickými (CV) polosami , ktoré sú vyrobené z kalenej ocele. Unášače kolies sú 24 mm šesťhrany, maitice kolies sú zaistené proti povoleniu klipom. Diferenciály majú 4 planatové ozubené kolesá, sú uzavreté a naplnené silikónovým olejom. Zmenou viskozity oleja v diferenciáloch môžete meniť ich svornosť a tým jazdné vlastnosti modelu auta X-Maxx v teréne. V základe je diferenciál naplnený olejom s viskozitou 60000 cPs. Hriadele kolies sú vyrobené z hliníka. Moment je obmedzený masívnou diskovou spojku, ktorá je vyrobená z hliníka a je osadená ventilátorom, ktorý ju účinne chladí počas jazdy.

vzduchom chladená spojka a rozvody na podvozku

Motor Velineon 1600XL a regulátor VXL-6S
RC model auta Traxxas X-Maxx je poháňaný obrím striedavým motorom Velineon 1600XL a striedavým regulátorom VXL-6S. Regulátor vyrába pre Traxxas Castle Creations, takže je regulátor tiež široko programovateľný. Regulátor je vybavený integrovaným ventilátorom, motor je osadený obrím pasívnym chladičom, ktorý ho účinne ochladzuje prúdiacim vzduchom pri jazde.


Pohonné ústrojenstvo

Napájanie
Pohonné akumulátory
Vzhľadom k výkonu modelu je auto možné prevádzkovať len na LiPo akumulátory. RC model auta X-Maxx je koncipovaný na použitie dvojice 3-článkových akumulátorov za pojených do série s kapacitou 5000 mAh alebo viac. Priehradky na batérie sú dostatočne veľké, takže je možné používať aj väčšie batérie. Batérie sú upevnené pomocou špeciálneho systému, ktorý zabezpečuje ich jednoduchú výmenu.

Typická traxxas súprava avšak nejaká novinka sa tiež našla
RC súprava Traxxas TQi s BlueTooth
Traxxas pre Vás pripravil úplne nový rad RC súprav s BlueTooth LE konektivitou pre RC modely áut. Pôvodne bolo možné RC vysielača vybaviť dokovacou stanicou pre zariadenia od Apple. Traxxas pokračuje vo vývoji ďalej a pripravil pre Vás RC vysielač so slotom pre bezdrôtový BlueTooth modul . Vďaka tomu môžete k vysielaču bezdrôtovo pripojiť akékoľvek zariadenie s BlueTooth rozhraním a operačným systémom Apple iOS (iPhone, iPod, iPad, ...) alebo Google Android (Samsung,sony, ...).
Traxxas Link App je výkonná aplikácia, ktorá Vám dáva úplnú kontrolu nad prevádzkou a ladením RC modelu s ohromujúcou vizualizáciou a absolútnou presnosťou nastavenia. Traxxas Link zobrazuje telemetrické dáta v reálnom čase, meria rýchlosť, otáčky, teplotu a napätie batérie. Nastavenie RC modelov môžete zdieľať, môžete si vytvoriť ľubovoľný počet profilov pre konkrétne trate alebo užívateľa, napr. Deti. Všetko v aplikácii s brilantnou grafikou, ktorá je samozrejmosťou od Traxxas.Novinka od traxxasu
Traxxas Stability Management
Stabilizačný systém Traxxas Stability Management (TSM) umožňuje zažiť nielen výkon, rýchlosť, zrýchlenie a prechádzanie zákrut extrémnou rýchlosťou, ale zaručuje oveľa jednoduchšie riadenie a kontrolu na klzkých povrchoch ako je prach, hladký betón alebo dokonca ľad a sneh.Špecifikácie vozidla
Dĺžka: (758 mm)
Šírka: (540 mm).
Výška: (355 mm).
Rázvor: (480 mm).
Priemer kolesa: (110mm x 145mm)
Hmotnosť (s batériou): 9kg
Najvyššia rýchlosť: 60km/h +
Cena: $ 799

Na záver ešte jedno videjko


odkaz na Youtube


zdroj:
https://traxxas.com/products/landing/X-Maxx/

Autor Správa
Stefan
team RCPortál

Príspevkov: 965

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 18:39 | odkaz na príspevok
pekny macek teda! parada
Bydlisko: Dúbravka - Bratislava ( 38 rokov )
winethou
modelár

Príspevkov: 262

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 23. 11. 2015 o 21:17 | odkaz na príspevok
Idem rychlo napisat jeziskovy
Bydlisko: Šamorín ( 48 rokov )
bogo
modelár

Príspevkov: 965

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 11. 2015 o 00:41 | odkaz na príspevok
Vcera som si za 800 eur kupil od kamosa octaviu kombi v plnej vybave v kozi xenony, navi dx, elektrony nove zimne pneu, sice rv.2000 ale garazovana velmi zachovala budem ho pouzivat iba na letisko zvacsa na prepravu lietadiel a pod.
Ja len, ze co stoji toto hobby v porovnani s beznym zivotom ludi co nechapu , alebo nemaju tento konicek.
Kazdopadne velmi pekne auto a drzim palce nech robi radost.
Bydlisko: Zürich ( 55 rokov )
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 24. 11. 2015 o 23:09 | odkaz na príspevok
malinky rozdiel vo velkosti tam je

Bydlisko: Samorin ( 40 rokov )
bladejac
modelár

Príspevkov: 638

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 25. 11. 2015 o 06:18 | odkaz na príspevok
Bydlisko: JB (Trnava)
eMDee
modelár

Príspevkov: 1332

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 6. 2016 o 12:02 | odkaz na príspevok
bado
modelár

Príspevkov: 1333

Moje modely
Poslať správu
Správa zaslaná: 2. 6. 2016 o 18:55 | odkaz na príspevok
dovrcali
Bydlisko: Samorin ( 40 rokov )
 • Pridať komentár
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Úvodná stránka
 • 117 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
 • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelov
 • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galérie
 • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
 • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazár
 • 15 inzerátov za posledných 24 hodín.
Podujatia
 • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: